Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-T přijímače

Settobox pro rodiče

Potřeboval bych poradit, nějaký settobox pro rodiče hlavně aby bylo dálkové ovládání jednoduché a ty tlačítka velké aby měly vysoký zdvih díky

pinokio
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 547
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
Odpověď v diskusním vlákně
 

Settobox pro rodiče

Ahoj wiwa lite úplně v pohodě velký tlačítka a programovatelný takže používáš jeden ovladač.

kanon
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 843
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

wiwa urcite NE. kup neco jednoduchyho, bud bez CI slotu s vyhledem na dva tri roky nebo se sachtou na modul, tezko radit, ale pod tisic urcite NIC. dobrej je Technisat,Edision,Amiko,Hitube, DM, z tech nejlevnejsich mozna STRONG 8222
CEC je treba pro me nevyhodou.
mimochodem ted bezi PINOCHIO na premiovkach.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

kristian1

co je na wiwě složitýho?

kanon
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 843
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

A co Tesla senior? Jedním ovladačem naladíš a druhý s velkými tlačítky necháš na přepínání programů.

Jirka1963
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

wiwa max ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

Cryptobox. Ten ma aspoň základní tlačítka velké (přepínání programů, ovládání hlasitosti). Akorát trochu menší exit a EPG

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Tiež som za Cryptobox ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

Cryptobox ma spatnej obraz, a nektere dalsi vychytavky, mel jsem to doma, a vratil jsem ho, ten uz nikdy.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

Kombinace co montuju důchodcům: AMIKO T765 nebo AMIKO Impulse
a k tomu ovladač SUPERIOR SIMPLY NUMERIC ( 250,-Kč)
na AV tlačítko naprogramuju zapínání TV a na 2 čárky ENTER a na TXT EXIT.. a nikdy už nepotřebují jinej. TV nastavím v servisním režimu na hotelový mód a vstup HDMI1 po zapnutí.

lubos32
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 471
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

Já jsem na doporučení lokálního praktika pořídil rodičům (75 let) GoSAT GS220T2 s programovatelným ovladačem SeKi Easy Plus. Chodí to spolehlivě, ovšem nemám porovnání s jinými soustruhy.

mesab
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 292
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

kamaradovi rodice 70+ si sami poridili sencor nejlevnejsi a hned 2x a neni problem.
moji umej enigmu, takze jdu timto smerem

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

nebo MediaLink ML6500, vynikajici obraz, jednoduchy menu, pohodovej ovladac, krasna cena,

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

pro rodiče novou telku

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

taaak to je slovo chlapa, nesetrit na nich
trebars krasnou SONY AG8,AG9,

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

Přikláním se k nové TV. Ceny jsou celkem ok. Není zapotřebí dvou ovladačů. Problémy jsou větší u HDMI kabelu než u Scartu. Kolikrát pomačká jiný vstup a senior je vedle.

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radek1

Ale problémy sú taktiež z triedením a zoradením programov, pokiaľ tv nepozná fastscan. A častokrát neočakávané výpadky komunikacie medzi tv, CA modulom a kartou.
Ja osobne sa prikláňam za samostatný stb, pretože pokiaľ tv a stb poznajú HDMI-CEC, tak kľudne postačí aj jedno DO od stb na ovládanie oboch zariadení.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 645
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kristian1

Svokrovci majú Cryptobox 650 a pochvaľujú si, že lepší obraz na žiadnom nemali. Kľudne treba objednať trebárs v Alze, vyskúšať a pokiaľ nebude vyhovovať, tak do 14 dní vrátiť. Boxy majú 2 a obidva v kombinácii s LG. Svokor má novší LG a ladil som mu aj sat tuner na ňom - zbytočne, Cryptobox mal omnoho lepší obraz, než LG napriamo ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

Bohuzial mne 90% starsich ludi hovori aki blbci vymyslaju tieto veci, ved to aby clovek mal 2 vysoke skoly aby vedel v dnesnej dobe pozerat telku. Volakedy som zapla a prepinala kanaly a vsetko islo.
Kto sa im cuduje? Ciastocne maju pravdu, kopec ludi dnes pracuje len na tom ako veci komplikovat. Rv

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

1. Problém nejsou staří lidé, ale ne moc chytří lidé.
2. Současné levné LCD televize (cca do 15kKč, ale nehádám se o pětikoruny) mají příšerně nekvalitní obraz. Když novou televizi, tak jedině QLED nebo radši OLED, a to v rozměru 55 placů nahoru, což nějaké peníze stojí.
(Ale rodiče do vás vecpali o tři řády více peněz - cosi maličkého jim dlužíte...a brzo budou vánoce.)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

Aby som pouzil tvoju logiku.
1. Vacsina starsich ludi s tym ma problem
2. Vacsina starsich ludi nechce velku telku, skor mensiu.
Teoria je ina vec. :8)

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

1. Já jsem starší než starší, i moje skoro o dvacet let mladší žena už je v důchodu, přitom vlastním celkem 8 televizí na třech místech světa, a nejmenší televizi mám 50" v pracovně v Česku.
2. Mám desítky příbuzných, kamarádů a známých v důchodcovském věku a nikdo z nich nechce malou televizi, ani není natolik hloupý, že by nebyl schopen ovládat současnou televizi. Ano je to možná zbytečná obava podobně jako u někoho, kdo nikdy nejel autem, ale výhody rychle pochopí.
3. Hloupý není totéž co starý.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radek1

načo mám kupovať telku, keď tá, čo mám funguje OK ?

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

Maxxo DVB-T2 HEVC/H.265 Senior, má dva ovladače. Nebo jakýkoliv jiný a programovatelný ovladač, https://cz.pinterest.com/pin/741616263619747138/

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 763
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

Proč někteří uvádíte Fastscan, kartu, CA vždyť je to v sekci DVB-T.
A své babičce bych stejně koupil TV, aby to měla co nejjednodušší. Ale proti gustu....

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Settobox pro rodiče

Na Šlágru důchodce masiruji reklamou od Skylinku za 200 Kč měsíčně a tak dál mě napadlo koupit nějaký settobox třeba s operačním systémem android na kterém by šla aplikace Skylink live tv protože s Skylink mám bylo by to bez kabelu jde o to jaký dobrý ten settobox s tím androidem koupit?

pinokio
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 547
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra