Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Qled nebo Oled nebo NanoCell

Kterou technologii a proč, máte někdo zkušenosti... google trochu pomohl.

VU+ UNO4K SE (FBC-S2X + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C) Vti 15.x.x, Zgemma H9 combo 4K - OpenATV 7.1, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET (19,2 + 23,5)

Wozi
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 563
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Wozi

Ak ti ide iba o kvalitu, tak jednoznačne OLED. QLED má postavenie základu na LCD technológii led diódami, OLED má pixely, ktoré produkujú vlastné podsvietenie čiže vytvárajú farebnú mozaiku teda nepotrebujú nejaké podsvietenie čo je rozdiel oproti LED televízorom. Porovnal som si obraz na predajni a naozaj moje oko zaznamenalo mierne presaturované farby ako na OLED, ale ak sa ti páčia sýte farby a chceš ušetriť tak si kúp QLED.

PeMa
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 968
Odpověď v diskusním vlákně
 

@@@@

presne ako piše PeMa, mal som tiež tu dilemu čo kupiť, rozhodol som sa pre QLED a spokojnosť,OLed sice ma asi lepši obraz ale zase cena je tam cca + 30% navyše, ked sa pohraš s nastavenim a maš kvalitny signal do Tv tak vysledok je viac ako kvalitný...

maros30
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 470
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Ak má byt TV primárne na filmy,tak jednoznačne OLED,ak je to aj na hry( PS )tak potom QLED kvôli možnému vypáleniu obrazu,aj ked,

mám doma OLED Panasonic 65GZ2000 a tam je už tento problém vyriešený.využívam satelit a Netflix.Obraz úchvatný,špičková kvalita(kalibrácia pre Netflix,dolby Vision)Úžasná čierna(pri tmavých scénach máte pocit že je TV vypnutý)

Lego
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

V absolutní rovině je to prostě jenom otázka peněz: kup si nejlepší/nejdražší tv, na kterou máš.
Ale ty se ptáš v podtextu takto: jaký kompromis ceny a výkonu bude pro mne nejlépe přijatelný?
Jenže na takovou otázku můžeš z principu odpovědět jen ty sám!

(Bacha na jednu věc: tv v obchodě běží v bůhví jakých nastaveních a s rozdílnými vstupními daty. Tedy je téměř nemožné něco na obraze srovnat v obchodě. Co s tím? asi nosit flashku s nějakým video souborem a nechat si ho pustit v obchodě, kde budou ochotni. A kde vydají i ovladač k aspoň k základnímu nastavení režimu, (tedy teploty barev, jasu kontrastu). Co se ale rozhlížím po světě, moc ochoty k tomu nikde není - oni chápou, že budete experimentovat a pak si to koupíte na webu...)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Asi jak říká Antonín. Byl jsem v jednom obchodé se podívat na Qled, kterou mi jistý pán doporučil. Po mém zděšení jsem si myslel, že si délá srandu. Hned mě ale upozornil, že na vystavené tv se mám vys...t. Prodavači někdy neumí televizi ani nastavit a jak mi jeden prodavač taky řek, tak vystavený tv hraje celý den na prodejně.
Doporučil mi tedy tv a jsem maximálně spokojen. Mám QLED. Barvy jsou vynikající jak u filmů, tak u hraní her. Ono nezáléži jen jestli máte Oled nebo Qled. Tam jsou i jiné specifikace

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Ono je to jedno pokud budeš sledovat komerční tv těm nepomůže ani ta nejdražší Oled tv. :))

doors1
Registrace: 8/2017
Příspěvků: 763
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

ono je to prave otazka co tedy jaky signal na tom budes sledovat.? za me QLED urcite NE. a na OLED potrebujes minimalne HD kvalitu. ja tedy s OLED Panasonic nijak zvlast spokojenej nejsem, a to nejsem prilis narocnej uz bych si ji asi nekoupil, mozna tak SONY AG9. pokud se ptas na NANOCELL tak to nejspis myslis LG, a LG ma urcite nejlepsi obraz ale ostatni veci ?! jo a ten Panasonic je jeste navic strasne pomalej na iptv, ono ani rychlejsi sceny moc nezvlada. takze muzes premyslet a spekulovat

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Ja by som QLED nechcel, lebo to bude Samsung. ;)

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

OLED - neriesis podsvietenie, pocet stmiev.zon, neprekonatelna cierna, slabe hdr(iba fest drahe ho maju ok), takze nedaju taky jas ako qled a pri pozerani vo fest presvetlenej miestnosti nema jas aky da qled, viac sa hodi na filmy pri mensom svetelnom ruseni, slusna kvalita filmov

qled - teoreticky ma vacsiu zivotnost ako oled, schopnost mat vacsi jas ako oled, horsi kontrast sko oled, mensi gamut, lepsie qled maju pouzitelne hdr, vhodnejsi pre hracov ako oled

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

Mám QLED Samsung a jsem spokojený.Je to třetí Samsung a všechny jsou funkční. :8)

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kristian1

Ano viděl jsem lg a nanocell ve 4 K a musim říct že pecka ale zbytek jako operacni systém atd nevím a měla i zvuk v atmosu a teda když jsem pustil 4k v atmosu pres Apple TV tak mne spadla brada ale s LG nemám jinak zkušenost.

VU+ UNO4K SE (FBC-S2X + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C) Vti 15.x.x, Zgemma H9 combo 4K - OpenATV 7.1, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET (19,2 + 23,5)

Wozi
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 563
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Wozi

skus si pozrieť Samsung QLED rady Q80 alebo Q90, stoji za to

maros30
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 470
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

nanocell je nove a casom neodskusane, do toho ist je volovina, na wrbr je x info o tychto technologiach, ak chces poradit tv treba napisat roxpocet a poziadavky...

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

OLED. Zvysok nema cenu riesit.

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 516
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Oled není všechno. A Samsung tupl ne.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 756
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

naopak, (nevhodné slovo)i su vyrobcovia tv pekne po hromade vsetci, znicili fhd, uberaju na formatoch(samsung xvid divx dts), nekvalitne spracovanie, priserne stojany, isla hore poruchovost, extremna cena, kvalitou obrazu mas tv na tom horsie ako tv napr z r.2015-16, smart hluposti, android v tv, lg a falosne 4k matrice, nemoznost u lg reklamovst ked zhasne pixel, edge led aj v drahych tv a xy dalsich veci

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

OLED versus QLED

Za mne QLED, ale pozor na tv 2020 s nižšími cenový hladinami. Kvalita zpracování u 8.řady odpovídá spíše 7.řadě, takže doporučuji min.8řadu.A nedám dopustit na Tizen hlavně při satelitním příjmu + aplikace pro O2Tv. A co týká OLED,tak vidím 3 zápory - vyšší cena,kratší životnost a nároky na kvalitu zdroje vysílání.

Trut
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

tizen je sice urcite viac ako android ale samsung to prehana s cenou, 8 rada je moc draha, tejto tv sa vyrovna sony 9005 ktora sa da este kupit do 800e, ma sice droid ale s tym sa da zit, kvalita zdroja plati pri vsetkom, staci si porovnat film na hbo cez satelit vs to iste cez optiku, ale aj tak, vsetko je to pohoda pozeratelne

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

OLED, potom OLED a pak raději koukat z okna ven...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Mám túto Qled a spokojnosť... Tu je porovnanie s naj lg oled https://youtu.be/KkXE_n4Pn2Q

Rybička65
Registrace: 1/2013
Příspěvků: 201
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

9005 - taky ji mám. Dal jsem za ni 22, teď je v akci na Heurece za 18.
Je to skvělá televize. Nedávno dávali Vodníky v Čechách, na 55 palcích výborný obraz - má velmi kvalitní upscalink na 4k
Skvělá spolupráce s Av recievrrem, se satelitem, ARC nemá chybu, časovače, nahrávání, hlasové vyhledávání, webbrouser,
Škoda, že sat tuner má jen diseq 1.0
Má kompozit i sluchátkový výstup, navíc nastavitelný, takže se staršími audioaparáty žádný problém. Zvuk excelentní, ale co naplat, vestavěné repro je vestavěné repro. Škoda, že nemá přípojku na externí repráky.
Na Samsung už se ani nechodím dívat. Za ta léta, co to sleduji, samá změna, jednou ovládání rukama, podruhý ovládací panel přes ten slabý kabílek, potřetí zbytečná kamera, když to pověsíš na zeď, tak jak ke konektorům, někdo tady psal, že to nemá dobrý tuner, nikdy bych za to ty prachy nedal. A řešit ještě HDMI převodníky a rozdvojky pro sluchátka, jak tady někdo psal . . .
Prodavač, který Ti to doporučí nejspíš nikdy neměl doma pořádnou televizi a doporučuje, co mu řekne šéf

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 756
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

@MMorous

tak tak, 9005 je posledna tv kde najdes vela muziky sa neskutocnu cenu, obrazovo ma na nu az qled 8rada a staci sa pozret kolko stoji, ked sa 9005 strati zo skladov tak to bude zle, ak niekto kupuje tv tak ma teraz poslednu moznost, iba sa ta chcem spytat ako je na tom ten android, v akej verzii a ci je to zblbnutie droidu moc caste

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

kde jsi vzal ze zmizely ze skladu ? XF9005 jsou jeste mraky jak 55" tak 65" ale XG9505 uz v Cechach nejsou, nicmene v Nemecku ano, jenze to je LED a on se pta na OLED

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

tak i XG9505 stale jsou, 55" i 65",

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

@kristian1

po SK skladoch je uz xf malo, sak netvrdim ze nie su ale ten cas pride, kupovat zo zahranicia je na nic pre reklamaciu

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra