Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Qled nebo Oled nebo NanoCell

Kterou technologii a proč, máte někdo zkušenosti... google trochu pomohl.

VU+ UNO4K SE (FBC-S2X + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C) Vti 15.x.x, Zgemma H9 combo 4K - OpenATV 7.1, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET (19,2 + 23,5)

Wozi
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 560
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:Qled nebo Oled nebo NanoCell

Dnes aby měl člověk na výběr Tv vysokou školu.. Dříve se koupila televize a bylo..🤔

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

@Jantars
plnej souhlas. LG interní přehrávač je mistrovský dílo. Zvuk C9 vynikající, taktéž nezapínám vždy soundbar. Na T2 koukám jen na ČT, ostatní je :(, jinak satelit, stream.

aafroman
Registrace: 6/2014
Příspěvků: 187
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

A co NASA UHD v T2 ? - info proužek vlevo nahoře ostrý jako břitva. Obraz 4k excelentní.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

@MMorous:

Obsluhoval jsem anglického krále: no to je fajn že vím na co koukáš, teď ještě o kterém kanálu se bavíme :-). Z TV programu myslím že se bavíme o Nova Cinema. Tak jsem na ni přepnul, a ...... ne to sorry, ale to je ošlivý. Zrovna dávají reklamy (jak jinak) které by na tom měly být po animácích zdaleka nejlépe ale fuj, obraz ošklivej, nápisy na reklamovaných práškách nepřečtu a drobný písmo dole už vůbec ne, ta komprese je brutální....na to koukat na 65" ze třech metrů je silně kompromisní věc...ne sorry to není kompromis teď tam naběhl Bolek Polívka (Svatba na bitevním poli) a ten obraz je nekoukatelnej resp. zkusil jsem to a k žehlení z 8m to ještě jde (teda: zkusil jsem těch 8m ne to žehlení :-)). Promiň, tady se neshodneme. Faktem ovšem zůstává že když jsem bolka přepnul na Skylink tak (technicky stále) to bylo nekoukatelný taky. A to upozorňuju že jsem si vybíral TV zejména proto, jak dobře zvládne nízká rozlišení s nízkým datovým tokem.

NASA TV: tys mě člověče donutil doladit si TV :-). Tak to je samozřejmě jiná káva. Zas takovej kámoš s telkou nejsem abych si dohledal info o aktuálním datovém toku, z netu jsem vyčetl že má mít 12mbps. Jako žádná UHD špička to není, ale kéž by takto vypadalo standardní vysílání v CZ. No a logo ostré to jo :-)

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

chytří pochopí že reklamovaný=inzerovaný :-)

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jantars

Teď ve 12:00 - pustil jsem si na Prima MAX na T2 -- Cirkus bude z roku 1954 --. U mě ze ze 3 metrů normálně koukatelný na SONY KD55xf9005. Pokud je u Tebe obraz nekoukatelný, máš někde botu. Vysilač-kabely-panel-nestavení. Nebo má Tvoje tvoje televize horší Up-Scalink. A na sat. boxu máš nastaveno 4k do HDMI, proto lepší kvalita.
A neostré nápisy na reklamách - něco je špatně.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Řeším taky jakou vzít TV 65-75", OLED je už dosti drahá tak přemýšlím mezi QLED a NANOCELL od LG nebo vzit klasickou LEDku? Některé dražšší panely mají 100Hz tak nevím jestli jit do 100Hz nebo vzít i klasiku LED. Přemýšlím nad touto: Samsung QE65Q64T nebo LG 65NANO81 cenou tak do 25tis., víc se mě nechce dávat. Nějaký tip?

DM 920UHD, DM 7020 HD, DM 7020s, SG2100

hmmm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 314
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hmmm

tak do 65" a do OLED se cenou nevejdes, ale Panasonic TX-55HX940E nebo Sony KD-55XG9505 je akorat, a kdyz si trochu priplatis tak i OLED Panasonic TX-55GZ950E. NANO81 je malo. a urcite 100Hz.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hmmm

pokud bys trval na 65" tak SONY 65XF9005.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Mám sledovací vzdálenost 4.5m a už i hůř vidím, tak bych volil raději větší, alespoň 65" a víc. Myslíte že NANOCELL nebrat? Viděl jsem nějaké srvnávací video na Youtube s QLED a měla fajn obraz. Co třeba tuto: LG 65NANO86. Vím že SONY jsou hodně dobré, ale někteří uživatelé si stěžují na sekaní a restarty tak nevím. Volil bych spíše něco z novějších modelů kde je i solidní podpora SW.

DM 920UHD, DM 7020 HD, DM 7020s, SG2100

hmmm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 314
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

To co píše kristián1. Oled je předražená, k SONY bych dodal, že synovi, / 65XF9005/kterej kouká jen na T2 a Blu-ray a Youtubežádný, se to za rok neseklo ano jednou.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

To co píše kristián1. Oled je předražená, k SONY bych dodal, že synovi, / 65XF9005/kterej kouká jen na T2, Blu-ray a Youtube, se to za rok neseklo ano jednou.
Oprava - Youtube ano, žádný problem

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Píšou ale že má mizernou podporu, horší pozorovací uhly, lesklý povrch, slabší zvuk a docela velikou spotřebu tak nevím. Je to už starší model raději bych něco novějšiho ale od SONY jsou novější moc drahé. Tak pak jedině QLED SAMSUNG nebo to LG Nanocell.

DM 920UHD, DM 7020 HD, DM 7020s, SG2100

hmmm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 314
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hmmm

Lidi píšou všelicos. Zajdi si na krám, koukni a posuď sám. Hlavně nekoukej na Heritage, to vypadá dobře i Samsungu.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Jo kdyby nebylo všude zavřeno tak už bych byl tam. :fuming:

DM 920UHD, DM 7020 HD, DM 7020s, SG2100

hmmm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 314
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Kecy o pozorovacích úhlech ignoruj, to bylo před 10ti lety. Taky máme doma jednoho paňáka plasmu, na to se fakt ze strany nedá dívat.
Dneska jsou všechny televize 4K a důležitý je UpSkalink. To má každý výrobce jinak. Sežeň nějakého známého ať Ti pustí doma obyčejnej z flash nebo Hbb a uvidíš.
- zvuk - Sony má excelentní. LG někde předvádí na televizích Doby Atmos, což je na 2 věci, je to jenom lákadlo pro ty jednodušší zákazníky, v praxi se nic takového nekoná a dlouho ještě konat nebude.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hmmm

XF je model roku 2018. nic starsiho. mame u panimamy XF8505.
mizernou podporu ? je to android,das si tam co chces,v ramci moznosti.
kecy z nejakych recenzi bych nebral moc vazne,vzdy je to pouze subjektivni pocit jedince.
leskle obrazovky ted jsou to ano. vetsi spotrebu ano Sony ma vetsi spotrebu ale je to minimum,chces velkou obrazovku tak ta bude mit vzdy vetsi spotrebu.
65" chapu v tve vzdalenosti to je v poradku.
jenze kdyz chces velkou a novou tak proste bude stat penize. se Samsung nekamaradim. a NANO jsou dobry az od tech nejvyssich modelu a ty uz jsou samozrejme za penize.
jak rika kolega nejlepe se u nekoho kouknou doma na nejakou potencionalni znacku a model. take pocitej se zdrojem signalu.kvalita.cim vetsi panel tim vic ta bida bude videt. z LG bych bral C9,E9, pokud se jeste sezenou,kvuli excelentnimu obrazu.
takze 65" mi cenove jedine ta XF9005.
je to tezky takhle neco poradit.chces hodne muziky za malo penez.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

jeste cenove prijatelna SONY 65XH9096 za 32tis. letosni model. kdyz vydrzis do Ledna tak mozna bude za 27tis.mozna.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

@Kristián není to náhodou překlep-XF8505. Spíš model XG8505 nebo XF9505.
Zajímá mě to, protože na jaro počítám další SONKU

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

jo. mas pravdu.XG8505.uz je to davno.jeste ze jsi me upozornil. uz se mi ty modely nekdy pletou.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Ta SONY 65XH9096 vypadá velmi zajímavě. Do té bych byl ochotný i jít, pokud by šla cenově trošku dolu. Původně jsem chtěl mít novou TV na vánoce, ale ještě počkám, kolem vánoc a po nich bývají velké slevy. I ta spotřeba je u tohoto modelu přijatelnější. Zatím ji má málo obchodů, nejraději bych se na ni jel podívat před koupí jako jsem to udělal minule. Nechal jsem si ze skladu dovést nový zabalený kus, nechal předvést, zhlédl jestli nemá vadné body a koupil. Vše bylo po domluvě.

DM 920UHD, DM 7020 HD, DM 7020s, SG2100

hmmm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 314
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Díval jsem se na tu SONY 65XH9096 - videa na Youtube a super teda. Musím to říct moji, ale už předem vím že bude nadávat že nejsu normální tolik peněz za TV, protože už jsem ji připravoval i na to že bude potřeba nový sat. přijimač zřejmě od Dream multimedia :zombie: :zombie: :zombie:

DM 920UHD, DM 7020 HD, DM 7020s, SG2100

hmmm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 314
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Qled nebo Oled nebo NanoCell

Jdi do VU, umí SR 45000

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kristian1

pokud se ptas na NANOCELL tak to nejspis myslis LG, a LG ma urcite nejlepsi obraz ale ostatni veci ?!

Tenhle system me zajima. Obraz uchvatny. Co myslis tim "ostatni veci?"

Wata
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

Oled nebo ??

Volba je jasna...radeji si pujcim na oled,nez levnejsi queled ci lcd.

Kordd
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 224
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra