Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

TV OLED nebo QLED?

Zdravím, chci koupit novou TV 55 palců s operačním systémem Android. Příjem mám přes internetovou TV Poda a O2. Která je vhodnější? Prosím poraďte, děkuji.

mattes
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 158
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 78
Odpověď v diskusním vlákně
 

@masto

Suhlasim s tebou vo vsetkom, okrem externeho boxu. Vobec ho netreba. Iba dalsi kram do bytu.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Presne tak, uplny suhlas.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV OLED nebo QLED?

Presne ako píše Saxon, Sony a Philips by som neriešil, Sony okrem uvedeného je aj predražená značka, v súčasnosti Philips už nie je to čo býval, do týchto značiek by som určite nešiel

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 434
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mattes

Když OLED, tak minimálně 90" s Google TV. Android TV již končí. Do velikosti 55" nemá význam, není žádný rozdíl mezi LED a dražším OLED R^

mini
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mattes

Android TV již končí. Náhradou je Google TV. Při obrazovce 55" není rozdíl mezi LED a OLED, jedině v ceně.Pro OLED minimální velikost obrazovky 90" R^ pro sledování .... :))

mini
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mini

No to si mu dal, najmenej 90"- Veď v obyčajnom obchode u nás väčší ani nepredávajú. A zmestí sa mu to niekde? :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mattes

Ak chceš aj cenovo príjemný televízor s Androidom, ktorý aj funguje výborne by som doporučil tento, sice je to "len" QLED ale videl som to na vlastné oči, obraz pre mňa veľmi dobrý.
TCL 55C815.
V konečnom dôsledku Ty to budeš pozerať, nie my.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mini

"Do velikosti 55" nemá význam, není žádný rozdíl mezi LED a dražším OLED"

Toto je mizerne aj ako vtip. Obavam sa ale, ze ty to myslis vazne :(

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV OLED nebo QLED?

Nelze jednoznačně stanovit, která z technologií OLED vs QLED je lepší. Vždy záleží na konkrétním modelu TV a jeho elektronickými obvody. Určitě je prémiový model QLED o mnoho kvalitnější, než nejlevnější model OLED a naopak. Každá technologie má určité výhody a nevýhody vůči té druhé (typicky bílá a vypalování u OLED vs černá u QLED, pozorovací úhly). Nejnovější QD-OLED přebírají to lepší z obou technologií...

Žádejme kvalitu, ne kvantitu.

PetrT
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 577
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PetrT

Súhlas R^ Ešte by som dodal, že niektoré lepšie LED majú lepší obraz ako tie najlacnejšie OLED. ;)

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Zdravím, můžeš poradit, které LED. Děkuji.

mattes
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

No to iste :)))
Uz princip fungovania LED a OLED to nedovoli.

A este nam daj tu tvoju oblubenu rozpravku, ze DAB radia s bit rate 48 az 96 kbps maju kvalitnejsi zvuk, ako analogove FM radia a hned volame doc. Chochlouskovi ;)

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mattes

Este raz dobre zvaz svoju volbu - LED TV. Ja ta nebudem nahovarat na nic - tvoje rozhodnutie, tvoje peniaze, tvoj zazitok z pozerania TV, len si dovolim zacitovat okridlenu vetu z kultoveho filmu Vesnicko ma strediskova: Nedelas dobre, Jaromire!

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mattes

urcite SONY s Androidem,a prave naopak SONY ted sla obrazove i vybavou hodne nahoru,ale neee tu ze Slovenska, take Sony Google nebrat, zalezi na co chce koukat,pokud na obyc programy tak bude lepsi LED tedy Sony 9505 za prijemnou cenu, na OLED potrebuje full HD.
Philips ani nahodou. a LG ma jen ten obraz ale jinak nic.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV OLED nebo QLED?

A co by este televizor mal mat, ked nie obraz ? :laughing:

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV OLED nebo QLED?

Môžem trocha z praxe. Mal som kombináciu Dreambox 900 UHD a Samsung 7072 v 139 cm. Obraz a zvuk bol OK, HDR minimálny efekt. Kupoval som to asi v 2017. Pred asi mesiacom som Samsung predal a vzal som LG OLED 65CX. Prvý dojem bol, že TV je veľká, po mesiaci sa mi zdá tak akurát. Obraz mi pripomenul pôvodnú plazmu LG. Obraz mierne tmavší, kontrastný, sýty, živý a HDR úplná pecka. Podstatný je zdroj. Stačí aj kvalitné FULL HD a obraz je paráda. UHD napr. Travel XP 4k s HDR je super. Trocha som laboroval s nastaveniami obrazu, no nakoniec som sa vrátil na továrenské. V súčasnosti bežia rôzne akcie, takže sa dá kúpiť tento model okolo 1200 - 1300 € aj s cashbackom. Uvažoval som aj nad QLED-om v 65 palcoch, Samsungom 80. Ale keďže klesla cena OLED tak som ho vzal a neľutujem. Ak si potrpíš na kvalitný obraz a máš aj dobrý zdroj videa tak určite OLED.

krizo
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 35
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LucaBrazza

Zdravím, jsem ID, u TV trávím dost času. V současné době mám 4 ovladače a tři STB. Mám starou SONY, která není Smart a velikost obrazovky mi už taky nevyhovuje. Chci Tv s kvalitním obrazem a aplikacemi Telly,O2- na sport,HBO GO a Poda tv na běžné programy, kterou mám v rámci internetu. Nebo se ty alokace dají stáhnout do TV. Děkuji za radu.

mattes
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krizo

LG OLED 65CX za 1200€ ???

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krizo

"HDR úplná pecka"
No vidis, a ja som HDR na mojom LG OLED v podstate vypol. Na HDR sa neda divat. Na ktoromkolvek TV, nie len na LG, aby si ma pochopil spravne.
Ja na LG nedam dopustit - obrazovo spicka, operacny system tiez, vybava skvela. V kategorii OLED TV u mna LG vedie.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LucaBrazza

"LG OLED 65CX za 1200€ ???"

Urcite nie. Najnizsia cena je 1639 Eur, bezna cena je 1739 Eur, ale nasiel som aj cenu 2480 Eur (paradoxne, v e-shope Lacne nakupy :))) )

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

TV OLED nebo QLED?

Taky jsem (jako dlouoletý plazmák) za OLED, mám LG 55CX a obrazově je to TOP. Jak už bylo napsáno výše, provozuji bez HDR. V ložnici mám LEDku střední třídy a obraz je přeomalovánkovaný a nerovnoměrně piodsvícený grc.... ale na 10 hodin sledování týdně max je TV za 15000 až moc drahá i tak

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romanss

No neviem, Ty sa nauč čítať alebo aspoň to pochopiť. Nepísal som o žiadnej technológii, mne to môže byť jedno, vždy píšem o subjektívnom pocite čo vidím. A v konečnom dôsledku v našich končinách na tie HD "grcy" môžeš mať televízor aký chceš s hocijakou technológiou. Obyčajne človek u nás ešte nepozerá len 4K filmy na televíziách ale pozerá televízne vysielanie.
"ze DAB radia s bit rate 48 az 96 kbps maju kvalitnejsi zvuk, ako analogove FM radia" a toto som nikdy netvrdil takže nevymýšlaj alebo skús čo sa píše čítať aj porozumením. Nie všetky DAB rádiá vysielajú s 48 a 96 kbps. Ale už si raz napísal ak sa dobre pamätám, že na mňa už reagovať nebudeš.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romanss

Proč by ne, v předcházejících týdnech bylo spoustu akcí na nejrůznějších eshopech a nechaly se koupit OLEDy z řady CX, případně BX za velice zajímavé ceny. Já takhle na Datartu koupil CX65 za necelých 35k. Kombinace 20% slevy a cashbacku od LG. Cashback končí za 5 dní, neváhejte, nebudou.. :)))

Sony XR77A83J + Sony HT-ZF9, T-Mobile Sat M, O2TV Sport Plus, Netflix, Disney+, Xbox Series X, Sony PlayStation 5, Nvidia Shield Pro.. Howgh

Scruffy
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

To je fakt. Chlapsky priznavam, ze som na to zabudol. Dam si pozor.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mattes

Mal som možnosť porovnať SHARP LC-65CUG8052 a LG OLED55BX. Takže pre mňa podotýkam subjektívne bol lepší obraz na Sharpe. Ale bohužiaľ už ani Sharp nie je japonský, predali ho číňanom. Mne sa podarilo ešte pre 6 rokmi 70-ku japonský Sharp Aquos kúpiť s naozajstnou 100 Hz panelom.
Ináč zbytočné vlákno, tak ako si sa rozhodol, čo ideš kupovať? :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 78
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra