Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Neví někdo jak to vypadá s řešením zoufalé situace v DVB-T2 na Jesenicku, specielně multiplexu 21 a 23?
Na kanálech 26 a 31 kromě slabého, až žádného pokrytí mnoha míst ještě i proniká signál polského vysílače Kalisz/Mikstat. Tyto kanály by neměly být změněny ani po přechodu na DVB-T2 v příštím roce.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 714
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 58
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Jediné, co Ti k tomu můžu říct je, že se na tom pracuje! Na srpen se připravuje jednání na ČTÚ. Čekám na výluku Pradědu 24.8. abych mohl změřit konkrétní hodnoty rušení. Pak pravděpodobně proběhne další jednání na ČTÚ. Jedná se o docela složitý administrativně-technický problém, ktarý není jednoduché vyřešit. Nejedná se totiž jen o Jesenicko. Podobných případů je po republice celá řada a komplikuje se ještě inverzním počasím v zimním období. Pokud se v dané věci bude něco dělat, je nutné vše dobře připravit a promyslet. Pokud je opravdu na ČTÚ hromadná stížnost, pak se jí určitě bude ČTÚ zabývat. Podrobnosti nejsem oprávněn sdělovat! V každém případě je ovšem vhodné například zde na diskusi rozjet vlákno ve kterém budou uvedená konkrétní místa kde a co nefunguje, aby bylo možné při výluce tato místa rychle a spolehlivě změřit! Takže prosím o věcné příspěvky, protože jinak se s tím pohnout nedá! Čím více bude kvalitních podkladů pro jednání, tím větší je šance, že se v dané věci něco změní k lepšímu! Díky všem. Enik!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Měl jsem u sebe měřící vůz rodný dúm, byli i na púdě , změřili zjistili to co jsem jim předem sdělil 26 + 31k rušený Kaliszem dělali potom měření po vesnici : Čekal jsem že přijde nějaké pisemné vyjadření a nic. Nevím jak to chodí , jestli vůbec něco zasílají. Jsem 4km od dokrývače Zlaté Hory Biskupská kupa 26,31 k ani tuk signál naskočí jak poláci mají udržbu.Přitom se na jesenicku u veřejněprvního muxu použivají i kanály 37,39,41 to sakra nemůžou aspon tu 26 na Bišovce přeladit!!! Říkal mi že takový sajrajt jak tady na hranicích s tou 26k je skoro na celé republice , ře to podělalo ČTU NESMYSLNÝM NASTAVENÍM PARAMETRŮ.

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Kalisz - Mikstát má další vyluku až 8.září 9 00 - 15 00

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

Díky za info. To je velmi důležité vědět. Proběhnou další měření!Ještě bych potřeboval vědět výluku OLSZTYN / Pieczewo na k28. Nemám zdroj informací!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Chata Ramzovské sedlo - soustava 4 matrací. Za časů DVB-T chodily odrazem spolehlivě 3 multiplexy Na kanálech 36,51,53 a napřímo k 45 Studniční vrch + Poláci.
Nyní jde jen multiplex 22 na k.28 a multiplex 24 ze Studničního vrchu + Poláci. Zkoušel jsem také multiplex 21 Zlatý Chlum na kanálu 41 s vert. polarizací a Lipová Lázně na 39.k. - nedostatečný signál + opět rušení z Polska. Škoda, že Svitavy - Kamenná Horka má jen 100W. Tam je přímá viditelnost. Hřebečov má v multiplexu 24 výkon 5kW na 21.kanálu a ten jde skvěle.
Měl jsem dost času, tak jsem se prošel po louce nahoru směrem k apartmánům u Větrolamu. Cca 150m totální "temno". Pak Na kanálech 26, 41 a 39 naskočili Poláci, závěrečných 100m od apartmánů (z celkové vzdálenosti 550m) naskočil hraniční signál z Kojálu a z Kamenné Horký, ale především dobrý příjem ze Zlatého Chlumu.
Navrhoval bych pro tuto (a asi nejen pro tuto) lokalitu dohodu Českých Radiokomunikací s Czech Digital Group o sdílení svých vysílacích stanovišť. Příkladem je Zlatý Chlum, kde působí oba subjekty. Studniční vrch by zcela vyřešil oblast Ramzovského sedla. Taky bych orodoval za zvýšení výkonu z Kamenné Horky.
S pozdravem Světu mír a tv signál Jesenicku!

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Díky za důležité informace. Problém je v tom, že dokrývat tak malé lokality nikdo nechce. Nevyplatí se to!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Nechápu, co proboha řešíte?!? Co tak zvláštního se na daných kanálech vysílá, že to není běžně dostupné jinou formou příjmu než zbytečná a problematická terestrika?

Ruzamira
Registrace: 6/2021
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

2021-09-29 (środa) 2021-11-23 (wtorek) https://emi.emitel.pl/plan_tvp/

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Já si na nic stěžovat nemohu. Mě osobně všechny kanály fungují bez sebemenších problémů, chybovosti neměřitelné a to tam nemám žádné speciality nebo filtry. Bydlet však v lokalitě, kde jsou potíže, tak tam vrazím satelit nebo iptv nebo kabelovku, prostě něco, co funguje a na laborování s anténami a stížnostmi na ČTU se vykašlu.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Ruzamira

Pro menší penziony je to nejlevnější řešení jak zajistit svým klientům jejich Ordinace, Slunečné, večerníčky, zprávy, fotbaly atd.
Peněz na transmodulátory, nebo IPTV zařízení a jejich provoz obzvláště v době covidové nemají dostatek. Taky internet v těchto oblastech nebývá moc svižný.
U jednotlivých rodinných domů souhlasím.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@omar3

Asi tak nějak... Zase na druhé straně, když má být ten pozemák "zadarmo", to by bylo, aby si ho někteří nevydupali ať to stojí co to stojí...

Ruzamira
Registrace: 6/2021
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Transmodulatory jsou elegantní náhrada v případě špatného přijmu terestriky, ale tak nejsou zadarmo. Kdežto terestrika podle některých sloganů ano. Asi kampaň...:) IPTV pro penziony není téma. Zatím...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Enik

Byl jsem osloven Michalem Kozakem z CRa a poslal jsem mu svoje zkusenosti. Snad z toho něco bude, bylo by to dobré...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jesenicko

V Javorníku, Žulové a okolí K26 a 28 v pohodě. Mux 24 ani zázrakem .... A nikdo neřeší :lookaround: Polské programy na kousek drátu R^

mini
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Co vím já a to tu oblast znám 45 let bydlel jsem v Písečné ted tam mám chatu.Vždy tam byl problém z českým DVBT signálem.Šířený signál jen z Pradědu totálně nedostačující pro tuhle různě členitou krajinu.Ted je situce o něco lepší dokrývačema Jeseník lázně,Zlatý Chlum,Biskupská kupa.Takže řešení satelitní signál.Iptv.

Vu+DUO 4K SE,BlackHole 3.1.0H.Octagon SF8008 OpenAtv6,4 100 Emme Esse 100.Motor DIGIPOWER SG2100A.85E-30w.TV65Samsung QE65Q80T.Dab anténa VATEN DAB 10PZ.

ROSTA
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 697
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ROSTA

Ale ted je to o tom že to nehraje ani tam kde hrál analog , dvb-t , kvůli nesmyslným koordinacím , nastavením sfn a robustnosti sítě - odolnosti.

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Ruzamira

On ten pozemák není zadara,ale za 135,- měsíčně,tak by to mělo fachčit

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

Iptv.

https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/internet-sit-signal-javornicko-05082020.html :lookaround: :lookaround:

mini
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Pokud o vzdálené lokality nemají operátoři zájem, tak se musí občané a obce chopit díla a vybudovat si vlastní síť. Viz například obecní optická síť obce Kostice.

https://www.kostice.cz/optika/

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Co takhle využít kanál z III. tv. pásma pro Jesenicko? Dosah DABu je tam stejně špatný, nehledě na to, že tato platforma opravdu příliš rozšířena není. Jeden kanál by se obětovat mohl. Naprostá většina televizí a set-top-boxů je pro příjem uzpůsobena. Navíc odrazy a difrakce v hornatém terénu jsou v tomto pásmu příznivější. Jen opět pozor na kolizi s Poláky, kteří již v tomto pásmu vysílají!!!

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

Pozor, pousmál vyjde občany ČR mnohem dráž než těch 135 Kč/m...

Ruzamira
Registrace: 6/2021
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

Pozor, pozemák vyjde občany ČR mnohem dráž než těch 135 Kč/m...

Ruzamira
Registrace: 6/2021
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Bože můj, to jsou zase konstrukce....

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Ruzamira

Jakou formou příjmu pro rodinný dům se 3-4 TV ? Vyčísli prosím náklady na realizaci a roční poplatky.(Co tak zvláštního se na daných kanálech vysílá, že to není běžně dostupné jinou formou příjmu) ;)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Nepochopils podstatu argumentace, o tom tady není řeč.
Ale když už se ptáš, jednoznačně IPTV/OTT.

Ruzamira
Registrace: 6/2021
Příspěvků: 43
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 58
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra