Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Openbox SX6 HD a RTVS

Zdravím všetkých diskutujúcich.
Neviete niekto prečo mi na Openboxe SX6 HD nechce odkodovať RTVS 3? Je zaujímavá anomália lebo ostatné 1ka 2ka Šport idú! Neviete poradiť čím to môže byť? Joj šport samozrejme ide tiež. Už som reštart vyskúšal aj vymazať a znovu naskenovať a nič.
Je to zvláštne a ešte som sa s tým nestretol.

PS: Pre všetky od redakcie som dostal možnosť vrátiť si nick ale už z pridaním 77 lebo starý sa nedal použiť. Teda aby bolo každému jasné som tu naspäť starý THXKO ;)

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 54
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tomik535

Cryptobox presné označenie neviem som mal od kolegu ktorému som nastavoval Home shere a obraz mal otrasný. Nehnevaj sa ale rozoznam čo je krásny obraz a čo nie

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hogofogo11

Pozriem na to čo majú v ponuke zo šachtou na modul a Linux. Snáď sa do toho nejako dostanem a budem spokojný.

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

Amiko neber!
Amiko je oproti Cryptoboxu ešte horšia voľba!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Ok. Premýšľam nad VU+ Zero 4K

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

Výborná voľba, pre linux začiatočníka jak stvorená!
Ak ho kúpiš, tak kľudne sa ozvi cez sz, pretože aj keď ti Ellano ten stb nakonfiguruje, bude pre správny chod dekódovania ice karty Skylinku v Irdete z layer2b potrebné vymeniť binárku oscamu za správnu verziu!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Dík rád napíšem ak budem mať už aktívne súkromné správy. Myslím že až po 50tich komentoch sa dajú aktivovať. Aspoň to tak bolo keď som mal ešte starý nick ;)

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

Ok!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

ta bin umožní přehrát programy na kartě nebo i uživit i 2 usery?

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hogofogo11

vonku na free stiahnutie su alebo boli dve verzie prva ktora sa objavila začiatkom roka ta dokaže to čo požaduješ je to vytiahnute s qviartu a potom je tu vianočna verzia z uložto kde to čita len kartu

peto197601
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 096
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peto197601

Ok dik za info pokusim se to někde sehnat

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

VU+ Zero 4K je dobrá volba ale jak máš motorické paraboly tak asi preferuješ funkční blindscan a multistream podíval bych se na Tvým místě na zkušenosti uživatelů jak a která image co zvládá

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Openbox SX6 HD a RTVS

Aktuálne mám T90 kde som po X parabolach zatiaľ skončil. U mňa doba velkych a motorických parabol skončila. Nie že by ma to nebavilo ale akosi som zistil že na T90 mám všetko potrebné a ešte mám ďalší koníček. Asi tak. Linuxu sa trochu bojím ale to každý kto išiel prvý krát doňho. Ešte ma napadá uzavretý Linux ako má Octagon model SX88 4K. Snáď tam Irdeto ide. Ale stále uvažujem. VU+ Zero 4k mi vyhovuje až na to že má iba jeden usb to mi vadí. Potrebujem dva, jeden na HDD ktorý mám externý a wifi dongle

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

u zera 4k je elegantní pvr kit
viz video
https://www.youtube.com/watch?v=uQTDOmfJB9o

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gunter

Áno videl som a vieš že ma to zaujalo.
Inak na čerepe Openboxe SX4 HD som náhodou včera prepnul na RTVS 3 a ono to išlo! Nerobil som vôbec nič. Anomália riadna. Nevadí aj tak potrebujem nový stb. Teda VU+ Zero 4k bude zrejme kandidát č.1

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Openbox SX6 HD a RTVS

Oprava SX 6 HD samozrejme :lookaround:

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

a nemáš modul? v tom openboxu je slot, ne? že bys vyzkoušel kartu načíst v modulu, když píšeš že něco začalo fungovat

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gunter

Openbox má aj šachtu na CI slot aj čítačku kariet. Neviem vyskúšať. Skôr rozmýšľam sa karty zbaviť a ísť cestou Antiku. Uvidím

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Openbox SX6 HD a RTVS

RTVS 3 nabehol a zatiaľ ide, možno pomohli aj nejaké reštarty medzi tým neviem. Ale vysvetľujem si to tým.

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

Mám 16E prakticky na na středu t-90, rozměrově má t-90 asi 96x104cm, antik chodil korektně, ale stejně jsem potom kvůli feedům přidal fix parabolu na těch 16E

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gunter

Mám to podobne aj ja na T90 a signál ;)
Už mám vlastne druhú T90, tú prvú som predal ako som býval na starom dome. Tá bola ešte originál Wave frontier škoda je, tá terajšia Maximum sa mi už tak kvalitovo nepáči.

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

měl jsem originál takovou tu "bílou kávu" asi 5let a pak kvůli zateplení musela dolů, když jsem ji chtěl instalovat z5 tak se mi ozval chlapík, že chce t-90 dal zálohu a objednal jsem už maximum. Nastavil jsem ji na té své konzoli a chlapík se ozval, že mu to majitel domu zakázal :). Tak jsem si maximum už nechal a Wave frontier šel do světa. Mi to přijde stejné, ale je fakt, že povrch. úprava na lyžině co drží lnb je o něco horší asi je tam méně laku nebo je měkčí povrch jinak ale ok.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gunter

Tak máme zhruba rovnaký osud z T90 :))) ;)

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 106
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

To: THXKO

Byt na tvojom mieste a uvazovat teraz o novom STB, tak si vezmem Octagon 8008 v zlatej verzii.
Mam doma aj Vu+ Uno, ktory od svojho zakupenia dobre sluzi a obrazovo som s nim bol vzdy spokojny - mam to na 65" Panasonic HZ 2000.
Avsak ked som sa ja osobne rozhodoval nad upgradom, prioritou bola najma univerzalnost prijimaca, ktoru Octagon 8008 jednoznacne ma navyse oproti ostatnym.
S lahkostou si poradi s DVB-S2X, Multistreamami ci T2-MI.
Bonus v pripade 27,5E ci spanielskeho DTT z 30W mozno taktiez ocenis kvoli jazyku, alebo obsahu.
Navyse, pretoze je to Combo, budes mat vsetky stanice vratane terestrialu na jednom zozname. (OK, nase budes mat zo Skylinku, ale ak mas u seba aj prijem HU, PL ci AT stanic, ocenis aj DVB-T tuner).
Druha moznost je vziat DVB-S2 dvojtuner, avsak pocitaj s tym, ze dialkove nie je take fajnive ako u Gold vydania, co je trosku skoda. na druhej strane nebudes musiet opatovne prepinat na bezny kanal z prijmu spanielkeho DTT, ktore v tomto rezime ide ako IPTV (ak 30W bude ist z tunera c.2).
Potom odpoorucam OPEN PLi image, ktory mne osobne vyhovuje najviac.

P.S.: skoda, ze Octagon nema moznost volby Twin DVB-S2 + DVB-T . Bola by to skvela kombinacia. Chybajuci CI slot, potesil by, no vyber stanic je s jeho moznostoami aj tak obrovsky.

Tolko moj nazor. :8)

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sato

kupovali jsme do rodiny na vánoce twin sf 8008 a už u něj taky bylo to "lepší" dálkové ovládání (viz. dole), bráno v ellano
https://eshop.sapro.cz/dalkove-ovladani-octagon-sf8008_d3863.html

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

Octagon 8008 dialkove

Nove dialkove pre Octagon 8008 je omnoho prijemnejsie na stisk, nevydava ten klikaci zvuk ako stare a najma ho clovek nemusi cielovat do smeru, kde ma umiestneny prijimac. Mam moznost vyuzivat v dome mojej polovicky stare dialkove a u seba nove, takze poznam ten rozdiel. R^

Trosku som sa o "Gold edicii" zmienil aj tu:
https://www.parabola.cz/forum/topic-101258/

https://www.parabola.cz/album/foto-1631/ R^
sekce Album: Octagon 8008 s novym (lepsim) dialkovym.
Popis fotografií:
[1] Octagon 8008 s novym (lepsim) dialkovym.


Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 179
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 54
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra