Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Doladění sat.pozice

Hledám návod na doladění sat.pozice u enigma 2 s openATV6.4.Již dříve v nějaké diskuzi se objevilo toto:
Menu, nastavení tuneru, nastavení pozici na satelitu, jemné doladění-vrátíš se krokově na plný signál podle ukazatele, uložíš pozici na zvolenou předvolbu 1-99, pak se vrátíš do nastavení tuneru a u této dužice zrušíš usals a zvolíš nastavenou předvolbu a je to, podmínka je, abys tuner nastavoval jako " nastavitelný" /podle jednotlivých družic/ a ne "jednoduchý usals". Pohrej se s tím...
Výsledek bude usals a tam, kde je problém, bude nastavení ručně. Hodí se to v Tvém případě, anebo když stožár není kolmý, velmi šikovná funkce...
Nyní jsem se k tomu teprve dostal ale asi to není napsáno přesně podle chronologie menu tak si s tím lámu hlavu a nedaří se mě na to přijít jak to uložit.Sem tam přijímač začne stávkovat asi jak zkouším různé varianty a musím restartovat.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 909
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Maneto @mirny

Čemu se divíte, když @Jarous nepoužívá k nastavení motoru s parabolou ani nulový bod. On je schopen základ nastavit třeba na družici 30°W. I když to není jeho souřadnice. Pak má některé družice za rohem.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

Já bych řekl,že stále jsi nepochopil,že ten motor nastavíš i na těch 30W pokud použiješ usals.A nul bod nepotřebuješ.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

Ano naladíš, ale pak nemusí doře fungovat družice na opačné straně otočení motoru. Nikdy nesrovnáš stožár na 100% kolmo k ose země.
Viz článek parabola. Toto je řemeslnické.
https://www.parabola.cz/abc/mot_sg2100_instal/
Proměnlivost tohoto bodu vzhledem ke geografické poloze je často opomíjený aspekt nastavování. Tento bod, stejně jako LATITUDE, není konstantní a mění se s naší polohou, tentokrát jde o zeměpisnou délku (poledník). Opět je pro jeho určení možné použít i zeměpisný atlas. Příklad: Praha 14.4°E, Brno 16.6, Bratislava 17.1° (Vídeň 16.4°), ...

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doladění sat.pozice

Nevím nejde mě to.Oba Vaše brázky jsou rozdílné,nevím proč máte zatrženo u zvýšit napětí ano k čemu je to? Já mám nastaven tuner B konfigurační mod jednoduché - pozicioner a jak to změním na rozšířené a něco přenastavím tak už programy nejdou.Příjem mám 80E momentálně je tam HTB kazachstán až 45W.Na těch 30W musím o 0.5.stupně doladit na nejsilnější signál a z toho důvodu to chci v menu přenastavit.Proč to je potřeba doladit když ostatní jedou nevím,možná je parabola trochu někde hnutá nebyla nová ale koupil jsem ji.Válele se tam na dvoře.Jako ty programy na těch západních pozicích stejně nesleduji ale chci to mět doladěny ok.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

daj screenshot jak mas ten tuner nastaveny

🔱3CY🔱

mirny
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 1 063
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

To zýšenie napätia si nevšímaj, to s tým nemá nič spoločné...Samozrejme že po zmene módu z jednoduchý na rozšírené ti programy nejdú...Predsa v inom móde musíš tuner znovu správne nastaviť... A ak je pravda, že sa parabola u predchádzajúceho majiteľa lálala na dvore, ktovie aký domáci zver sa v nej kúpal... Ak máš možnosť vyskúšaj inú nepoškvrnenú parabolu budeš hneď vedieť či je problém v nej... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 049
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doladění sat.pozice

Dík za pomoc už jsem to konečně vyřešil.Dělal jsem jednu chybu která měla vliv na nastavení. :))

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

no vidis to dopracovli sme nakonec k zdarnemu koncu :))

a jako patrilo by sa aj napisat teda, ze co si teda konkretne spravil, aby ked nahodou nabuduce bude mat niekto podobny problem aby to mohol tiez vyriesit

🔱3CY🔱

mirny
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 1 063
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doladění sat.pozice

Problém s tím nemám, ale také jsem zvědavý.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doladění sat.pozice

Když jsem to nastavoval tak první 3 družice jsem naladil aniž bych v tom zozšířeném nastavoval délku a šířku při povoleném usals a pak najednou další družice nešly.Dnes si říkám,že ještě přenastavím tu šířku a délku,že to bude asi tím a hned jsem to měl naladěno a 30W provedenou korekci.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 909
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra