Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Aký TV OLED kúpiť ?

Prosím Vás poraďte , aký TV OLED kúpiť ? Chcel by som 65 palcov a na Skylink kartu. Tak do 1500 eur. Ktorý má najkrajší obraz ? Ďakujem za rady.

EMP1
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 39
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Ja mám Oled tv Sony XR-55A83J a obraz nádherný+Android tv.
Nič iné ako oled tv by som už nekúpil.

jozef84
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 386
Odpověď v diskusním vlákně
 

Iz405

len farby? problém je vôbec niečo vidieť v tme. zatiahni vonkajšie žalúzie a nevidíš vôbec nič, vonku vždy niečo svieti a svetlo vidieť na veľkú vzdialenosť ale nič okolo

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 135
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

kupovat OLED v 55 palcich je další úlet. Pro mě je duležitější hlasový, akustická autokalibrace, 4K,100Hz a pořádná audioaparatura. Ale tohle všechno SONY má nebo to umožňuje. Sony je prostě SONY
Jinak slušná televize začíná na 55 palcích a to se týká především hardware, obrazového procesoru, 100Hz a pod.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Nic proti Sony nemám, ostatně jednu Oled mám v menší místnosti o velikosti 48 palcu..Proč by měl být Oled v 55 ulet,když tvrdíš,že pořádná TV na tomto rozměru začíná?Jinak o zvuku jakékoliv placky bych raději vubec nepsal-pokud nemá ve stojanu něco jako některé modely Philips.A nikdy to nezachrání jakási kalibrace vestavěných šustidel.Ano v případě přítomnosti vestavěných šustítek jedině kvalitní audioaparatura.Jinak debata o něčem jiném než koupě Oled je dnes už druhořadá a poněkud mimo realitu kvality obrazu.Dotaz uvodní zněl snad jasně a tady se občas blouzní o pomalu dvacet let staré,byt kvalitní technologii panelu.Jinak od kterého výrobce jsou Oled panely v podstatě ve všech dnes prodávaných těchto TV? ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

No neviem, ale na mojej OLED SONY Bravia XR-55A90J je nádherná čierna a biela je naozaj biela. A ako plus oproti LG je Google TV.

TV Sony Bravia XR-55A90J, CAM TechniSat TechniCrypt IR CI+ Skylink karta

Matrix44
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 579
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Matrix44

Jasně.Nevím kde se berou ty názory na bílou barvu.Nic jiného než TV s Oled panelem už dnes nemá cenu kupovat. ;) Vše záleží jenom na přesném nastavení obrazu.

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Rasto1978

Ale čo biela ? tá bola na plazme úchvatná - a tuto na oled ? skús si pustiť nejaký napr. hokej na OLED a skús mierne, ale len ozaj mierne zmeniť pozorovacie uhly a potom uvidíš akú "nádhernú" bielu to má.

plazma mala - úchvatnú - bielu teplú . tvoje rady sú úchvatné. aj progresívne myslenie.

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 523
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Když jsem se před pár lety o OLED zajímal (LG konkrétně), tak mě odradila nutnost "obnovování obrazovky". Prostě po několika hodinách (myslím cca několik set) s v TV aktivoval program, který po nějaké době čekal na vypnutí TV a jakmile se tak stalo tak pixel po pixelu vykresloval a rovnal si tak obraz aby byl rovnoměrný. To trvalo tuším cca 20min.
U nás doma se ale běžně stane, že děcka vypnou TV ale žena si ji chce hned zapnout. To bych ale ženě nevysvětlil, že někdy se jí stane že když někdo TV vypne že pak musí půl hodiny čekat než ji může zapnout.

Je to stále standard u OLED televizí?

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 604
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jantars

Máš veľmi nepresné info. To čo popisuješ je u LG len čiastočné obnovovanie, ktoré prebieha u mojej LG C9 hneď po vypnutí asi 6 min. Potom ak stojíš u TV počuješ slabé cvaknutie - to vyplo relé TV úplne do STANDBY po tom rýchlom obnovovaní. Televízor sa však dá zapnúť a obnovenie sa dokončí po ďaľšom vypnutí...
To čo spomínaš je ručné spustenie obnovovania, to ide pár minút cez 1 hodinu a vtedy je TV spustený, takže sa nedá nič pozerať. Toto obnovenie stačí spúšťať asi 1-2x ročne!

logan
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 113
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

@logan: já si jsem vcelku jistý protože jsem si tenkrát studoval manuál, nicméně rád slyším to co píšeš a přijde mi to logické že nastavili logiku tak aby neobtěžovali uživatele....

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 604
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Na 48 palcích kvalita Oledu nevynikne tak jako na 65.
A s tou kalibrací je to trochu jinak. A není tp diskuse pro neználky

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Tak nám neználkum tu kalibraci polopatě vysvětli.Dám si dálku na prsa z pozorovacího místa a spustím kalibraci šustítek a stane se zvukový zázrak?Nebo je to nějak jinak? ;) Pokud je tomu jinak velmi rád se poučím a uznám argumenty.

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

7000 příspěvků s beznadějný případ. Nedávno jsem byl v Datartu a tam byl jeden prodavač a taky neúnavný diskutér. Nezájem.
Bez urážky.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mopky2

QLED, mal som moznost vidiet u kamosa Samsung QLED Q65daco.. a ten obraz mi moc uchvatny neprisiel..

Tak to si asi videl zakldnu verziu. Totizto to co si prehliadol, je sakra dolezite. To ako kupovat BMW, ale za tym mi je jedno co bude, ci X1, alebo X7. Fakt nechapem..... :laughing:

hard333
Registrace: 4/2008
Příspěvků: 236
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Když nemáš argument na ten zázrak se šustidlama tak raději neodpovíš,protože jednoduše nemáš co.A to je beznadějné. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

OLED... na Skylink bude jistě stačit nějaký základní model. Pokud nepotřebuješ Google Tv a stovky aplikací, kup klidně LG. Ale porovnej si někde v obchodě, reakce na povely dálkového ovládání, nebo některé televizory LG mají delší prodlevy. Jinak na dobrý obraz je potřeba povypínat, nebo omezit všechny ..rádoby vylepšení obrazu.. dopočty snímků a různé filrty šumu. To platí i pro LED a QLED.

john72
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

@john72: s tím povypínáním máš sice pravdu, jenže když trpíš jako já na cukatůru obrazu, tak si to velmi rád pozapínáš na max a jseš rád že vidíš plynulý obraz a s dopočítanými fragmenty obrazu se smíříš :-(

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 604
Odpověď v diskusním vlákně
 

@john72

LG nekupovat

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Mám OLED Panasonic TX-65JZ1000 a od začátku je problém s rychlými scénami, kdy obraz tak jako " rozpadne" A není to signálem. Dělá to jak DVB-T2,HDMI vstup , vestavněný NETFLIX i YT a video z USB také.
FW je poslední..
Nejvíc je to pooznat při vertikálním švenku kamerou. Všiml si toho taky někdo? A dělalo mi to i na předchozím modelu EZ980 ( ta nepřežila hození plastové!!! kuličky dítětem)

lubos32
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 476
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

A pokud by měl nekso zájem o jednu z posledních plazem od Panasonicu ( FULL HD) tak mám zcela novou -měla být na pronájmy, ale pak se nakoupily LCD, tak zůstala zapomenutá ve skladu. / BRNO/

lubos32
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 476
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lubos32

ano, bohuzel je to tak, ten Panasonic je strasne pomalej,nemecke HD programy jsou rozsekany, ČT programy zase skvrnity flekaty obliceje, hruza, proste ty procesory absolutne nestihaj, a je to utrpeni na to koukat, mozna je lepsi ten model 2000, ale moc tomu neverim, proste Panasonik uz neni co bejval, a nebrat. dnes uz jedine ty nejlepsi modely od Sony a s androidem.

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Televize s panelem QD-OLED, nebo ty nové TCL QD-MiniLED,jsem zatím ještě neviděl. Zatím, nejlepší co jsem viděl a slyšel, je SONY OLED z procesorem XR. Takže pokud OLED, tak SONY Bravia OLED XR-65A80L.

Octagon SF 8008 4K UHD - Define, Homatics Box R Plus, obraz: Sony Bravia XR-55A80L, zvuk: Marantz NR1711 5.1.2

rudyvar
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lubos32

zpracování pohybu není u Panáka nic moc, Sony je v tomto lepší, ale takový extrém který popisuješ je špatným nastavením... musíte se víc snažit, pane správče... :-)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 301
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Nejhorší TV co jsme kdy měli v rodině byla Plasma Panasonic. Koupila si jí dcera cca v roce 2013 , stálo to tehdy 30 000,- , byla Full Hd a na pozemák se na to nedalo skoro koukat. Když byl člověk mimo osu tak jsi v lese nepoznal králíka od srnky.
Plasmy měly opravdu krásně čistou černou, ale to bylo tak všechno.
Ve stínech byly polotóny dost problematický. Kdo zavčasu poznal že plasma je slepá ulička tak udělal dobře. Dcera to taky vyhodila a koupili SONY LCD.Full HD s dopočtem - úplně jiná liga. Píšu to jako fotograf co denně zpracovává stovky fotek a dělal jsem i grafiku a tisky tak mám obraz v ruce. Proto se vždycky usměju když nějaký vtipálek napíše že černá je černá.
Pamatuju když jsem to odnášel tak to bylo navíc hrozne těžký. Jednou jsem tam strčil Flashku s nějakým filmrm FULL HD a koukat se na to dalo, ale musel jsi být v ose.
Oled. Podle mě v současné podobě zanikne a nahradí jej jiné technologie
Panu šustítkovi bych ješrě napsal, že čím menší telka, tim méně prostoru na reproduktory. No a čím menší tím tenčí a čím tenčí tím větší problém se zvukem. Jsem teď v lázních a mám na pokoji malinkou televizi a nedá se to poslouchat
Ultratenké televize maji pro audio ještě větší omezení a zkouši se to řešit různě např. Vibrací zadní ozvučnice
Sony - kalibrace přes DO - h**pák se tomu vysmívá, kdo to zkusil a slyšel ví o co go. Osobně mám aparát ONKyO a FoCaLy a tak mám audio trochu odposlouchaný. Kalibrace - u poslední Sonky ten přímý zvuk z repráků TV opravdu pozvedne, dá tomu prostor a ty obálky jsou tam slyšet. Televize musi mít ale okolo prostor, protože když to strčíte do nábytku tak s tím nic neuděláte.
Prcesor XR Siny - to je další kapitola
Oled vyjde zhruba o 50% dráž a získáte s tím nepatrně jasnější obraz ale když je film natočený do zelena tak je to stejně jedno

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Máte nějakou zkušenost se Sony oled acoustic surface audio? Brzy m bude čekat výbr nové TV a jde mi o plynulost pohybu - tady asi Sony XR procesor a dále o zvuk, tak jestli má význam kvůli tomu jít do Oled?

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 479
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 109
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra