Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Aký TV OLED kúpiť ?

Prosím Vás poraďte , aký TV OLED kúpiť ? Chcel by som 65 palcov a na Skylink kartu. Tak do 1500 eur. Ktorý má najkrajší obraz ? Ďakujem za rady.

EMP1
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 39
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

slepý fotograf, slepý grafik... dnes může dělat kdokoli cokoli, a to je super... :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 301
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Za mna tento LG OLED65G2 (2022) cena v pomer vykonu... Inak celkom Ta vsetci diskutujuci bombarduju svojimi argumentmi ohladom inych znaciek ale zabudaju na jedno a to, ze vsetci co vyrabaju OLED, QLED alebo ine pokrocile technologie obrazoviek maju obrazovky od LG pretoze je to komponent na ktory ma LG zatial monopol !

Zgemma H9 Combo, Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500

Miko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Klidně si dál žij svuj sen o výtečném zvuku pomocí autokalibrace zvuku TV Sony.Je to totální nesmysl,který tady cpeš do hlavy všem už dlouhou dobu.Nikdy z toho nevyleze nic podobného zvuku velmi pruměrného AV rec. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Miko

Přesně jak píšeš. Panely OLED od LG, používají téměř všichni výrobci televizorů včetně SONY.

john72
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

@john72

Přesně tak.Tohle třeba pan audiokalibrátor MM nikdy nezmíní. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

Se surface audio zkušenost nemám. Moje zmínka o audiokalibraci je okrajová a je pro lidi , kteří neuvažují o nějakém Hifi aby věděli že něco takového vůbec existuje. Je to určitě posun, ten zvuk je opravdu výraznější. Že to pan šustítko neguje to si každý probere po svém
Osobně jedu přes HDMI na ONKYO a bedny Focal.
Na jaře budu kupovat další Sonku 65 palců, bude to miniled S procákem XR, samozřejme 100 Hz a 10 bit. Uvidíme co nám ještě Sony nabídne, jestli 8K, ale Oled kupovat nebudu. To si za ty prachy raději koupím do sestavy nový přístroj.
Ještě dodám že ke kvalitní televizi patří kvalitní audio s kvalitníma bednama.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Ještě k těm 55 palcům a obrazovkám LG
55 palců je na Sony samozřejmě nádherný obraz. Ale na 65 palcích je to zase jiná liga. A to především technologií Sony a jejich SW. Osobně fotím na Sony řady A tady je taky vidět že SONY je prostě SONY
To samé platí o obrazovkách LG jak tady někdo správně píše, tam je taky vidět co Sony umí ze standardní obrazovky vytáhnout.
No a řešit WebOs a Android asi netřeba
Ještě k TV TCL. Má to Android, telka dobrá ale kamarád to koupil v 50 Hz, nemá to hlasový vyhledávání je menší problém s modrozelenou. Ale to jen na okraj. Klávesnice u toho funguje

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Tvoje poslední věta je konečně pravda,ale to přeci říkám i já.Neguji zásadně něco, co je nesmysl,protože jsem ten výsledný efekt slyšel u dvou kámošu právě na TV s tebou zmíněných,poměrně kvalitních panelech, velikostí Sony 65 palcu.Nic víc. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

Zkušenost s acoustic surface audio a případnou auto kalibraci zvuku TV nemám. Když jsem chtěl vyzkoušet, aby mě hráli reproduktory TV, místo centrálního repra AV recevieru, tak to ztroskotalo na hlášce, že to lze, jen se zařízením značky SONY. Více jsem nezkoušel. Tento systém u TV, nebo i soundbaru, aby dobře fungoval, je závislý na odrazech zvuku v prostoru poslechové místnosti, která by měla být, bez čalouněného nábytku, koberce, záclon, závěsů, které pohlcují zvuk. Proto je lepší, si pořídit AV recevier a sadu repro, aktiv. subwoofer, satelity a pak,
teprve dělat kalibraci zvuku. Natočení reproduktorů preferuji do místa poslechu, které při nastavování dává nejlepší výsledek, před natočením někak do zdi či stropu, které zkresluje výsledný zvuk.
Tv obraz: nastavení pohybu - min, 1, 2, max, z výroby 2.

Octagon SF 8008 4K UHD - Define, Homatics Box R Plus, obraz: Sony Bravia XR-55A80L, zvuk: Marantz NR1711 5.1.2

rudyvar
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rudyvar

Píšeš to dobře. Jen bych doplnil že tu kalibraci jsem zkoušel pouze na interní repráky. SONY má ještě možnost nastavit sluchátkový výstup v několika modech, takže můžeš nezávisle regulovat hlasitost interních reproduktorů. Do výstupu ti jde přitom signál konstantní úrovně, takže si reproduktory v TV ztlumíš a hlasitost do beden si nastavíš na zesilovači. No a večer abys nerušil noční klid to uděláš obráceně. Ztlumíš bedny a pustíš si zvuk v TV
Přes HDMI je to samozřejmě jinak, ARC atd. .
Ta kalibrace se týká interních reproduktorů, podle mě by to mělo projít před sluchátkovej výstup až do zesilovače a beden. Nemám to ale vyzkoušený, protože na to potřebuješ jinej jack a já druhej neměl.
Na jaře jdu do nový telky ještě promyslím 65-75 palců a detailně prozkoumám všechny možnosti toho výstupu a tý kalibrace.
Ten surface je popsanej na stránkách SONY, v podstatě se jedná o to že OLED je tenkej na to aby se tam vešly pořádný repráky tak na basy má pomoc vibrace zadní desky. Jestli to píšu blbě tak mě klidně opravte. Zatím jsem to neslyšel tak nevím.
Jinak jedu přes ARC do AV oNKYO a Focaly

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

Proč SONy

Ještě proč doporučuju SONY
Především mě vadí že prodavač na krámu vám řekne, že SONY neprodávají protože jsou špatný a obratem Vám nabídne SAMSUNG. Když přijde důchodce s přáním menší obrazovky protože to chce do obývací stěny, tak mu přihodí nějakou s**čku - ležák typu Panasonic kterej pořádně naladit v principu ani nejde aniž by zákazníkovi vysvětlil že se jedná o zastaralý SD model a dávat to do stěny je špatně.
Vedle v příspěvku se píše o nefunkčním Samsungu těsně po záruce, podobných připomínek tu bylo víc, navíc některé Sandungy neumí sluchátkový výstup - viz příspěvky na téma audiopřevodník z Hdmi. To se taky pěkně čte, ale jsou to 3 dráty navíc plus zásuvka. Přitom tahle maličkost lidem ušetří desetitisíce protože tak k televizi připojíte každou starou věž za pár korun z bazaru s hraje to. LG má OP systém který nemá zatím perspektivu a tak mi zbývá SONY. Ale SONY 10 bit 100 Hz, XR procesor , hlasové vyhledávání, kalibrace audio a sluchátkový výstup. Trochu si připlatíte a máte stroj na min. 10 let. Nikdy jsme neměli Sonku v opravně.
Problémy Sony s vyrovnávací pamětí snadno vyřešíte promazáním, po poslední aktualizaci už mi to nedělalo, teď jsem v měsíc v lázních tak nevím.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

"Problémy Sony s vyrovnávací pamětí snadno vyřešíte promazáním"

A kterou vazelinu doporucujete?
;)

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Zelenou . .

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

do Philips OLED+ s Bowers & Wilkins nacpali dozadu basový audio systém složený z jednoho aktivního a dvou pasivních měničů. Zvuk i obraz má AI.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 903
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

To je ten Atmos? Někde na krámu jsem něco zajímavýho slyšel

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Mám tebou zmíněný Philips Oled s BW a tvrdím,že to je zřejmě jediná TV,kde se dá poslouchat zvuk přímo z TV placek.I když také samozřejmě to nenahradí externí zvukovou soustavu.Ale je to poslouchatelné. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Tak už mu kua poraďte aký OLED TV ma kúpiť! :)))

Kimlo
Registrace: 1/2017
Příspěvků: 491
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kimlo

Vsak LG, to je snad jasne.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

No a díky nenažraným chamtivcům z ČEZu a Westinghouse Electric Company, je potřeba se taky při výběru TV dívat na jeho spotřebu el. energie.
Do 100Wh/h je to ještě přijatelné, do 200Wh/h je to už na hranici, ale jsou tu i televize, které mají spotřebu 400 - 500Wh/h a víc (v HDR). Viz ty nové TCL 85",98".

Octagon SF 8008 4K UHD - Define, Homatics Box R Plus, obraz: Sony Bravia XR-55A80L, zvuk: Marantz NR1711 5.1.2

rudyvar
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Lg trochu ujel vlak a navíc ten jejich OO do budoucna nevidím, když všechno letí mílovými kroky k Androidu. Navíc tam nešel KODI což je rána pod pás

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rudyvar

co je to Wh/h ? Nějaká novinka v jednotkách spotřeby elektřiny ? A jak jsi přišel na to, že 1,- Kč/h je přijatelná a 2,- Kč/h jsou na hranici a při 5,- Kč je to za hranicí ? Jedině snad, že jsi ekolog. Flaška vína nebo pár flašek piva u TV vyjde na víc, jak spotřeba těch TLC . :)))

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 903
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Wh/h - nevím taky proč to tak označují na Alze, dříve W/h. A jestli jste všehoznalý, tak to sem dejte do příspěvku, jak to vlastně je, rád se nechám poučit. Ten Váš výklad nákladů na sledování TV, ke kterému jste ještě přimíchal flašku vína a pár flašek piva, nemíním komentovat. Jenom ještě připomínám, dom. odběr je asi 8Kč za 1 kilowatu a rekreační odběr je 25Kč za 1 kilowatu (podle jističe)- to jsem musel zaplatit.

Octagon SF 8008 4K UHD - Define, Homatics Box R Plus, obraz: Sony Bravia XR-55A80L, zvuk: Marantz NR1711 5.1.2

rudyvar
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

Ta Wh/h dává takto smysl jako průměrná hodnota spotřeby za hodinu, která závisí na režimu sledování a dynamice scény. Lehce si tak spočítáme, kolik Wh za den spotřebujeme. Fyzikálně to sice není správně napsané, ale obchodně pro mně OK.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 479
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký TV OLED kúpiť ?

a kdo dneska resi nejakou spotrebu elektriny ? jen strasaci. normalni televize ma 150kWh a do 200kWh je to jeste porad v pohode.

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

Na základce v 1. stupni se brala taková věc - zlomky. Wh/h dává přesně takový smysl jako W, jelikož h/h se vykrátí na 1. :))) :))) Je to normální spotřeba - tj. odběr ze sítě ve wattech - tzn příkon daného zařízení, přičemž vůbec tím není řečeno, jestli jde o průměrnou hodnotu, minimální nebo maximální... to se tam musí uvést slovně...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 301
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 109
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra