Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
11.01.2008, 14:50.25

velikost/typ paraboly

Prozatím přijímám s anténou 85cm 19,2+13E na monoblok.Chci rozšířit o 28,2E.Způsob provedení je mi jasný ale chtěl bych poradit,jaká anténa by byla pro satelity vzdálené 15 st nejvhodnější (100cm?toroidní). Nechci žádné kompromisy ani výpadky. Přečetl jsem toho hodně, a moc bych stál o praktickou zkušenost, nikoli o výroky typu " v pohodě našilháš na 80cm..") Díky
uživatel
francjin
11.01.2008, 15:19.04

RE:velikost/typ paraboly

Než jsem přešel na T90 tak jsem měl 80cm para a chytal jsem 19*E-13*E-5*W. Ten 5*W byl na hranici.Ted mam tu T90 a jsem maximalně spokojeny ale 100cm by ti mělo stačit.nižši naklady. ;)
uživatel
Hetfild
11.01.2008, 15:25.54

RE:velikost/typ paraboly - dodatek

Muj otec ma 90cm para ma na tom 6LNB a 19*-13*-28* mu jde v pohodě.ostatni ma na hraně. ;)
uživatel
Hetfild
11.01.2008, 15:44.43

RE:velikost/typ paraboly

Pokud nyní nemáš s monoblokem žádné problémy s výpadkem signálu, tak když přejdeš na samostatné 3 konvertory, tak jenom získáš. Rozhodně neztratíš. Mám 19+23+28 na 80 Gibertiny, Brno a žádné kompromisy se nekonají.
uživatel
Hans75
11.01.2008, 16:44.52

RE: velikost/typ paraboly

Jako Hans 75 a k tomu ještě 13, tedy 4 LNB. Žádný kompromis. Dokonce ani v listopadu na Martina, kdy padaly vločky jak dělové koule. Pokles sice byl, ale výpadek žádný.Myslím, že to byl alespoň u nás (Brno) zatím nejhorší den na příjem, minimálně za poslední 2 roky.
uživatel
F123
11.01.2008, 19:41.45

RE: velikost/typ paraboly

Na 80Fe parabolu za 450,-Kč chytám 13+19,2+23,5+28,2.
uživatel
honza sr