Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
11.01.2008, 16:31.03

YUV nebo SCART

Poznáváte někdo na svých zobrazovačích rozdíl v připojení kvalitním scartem a YUV? Např.na Fergusonech 7600 atd, má vůbec cenu kvůli tomu o nějakém s tímto výstupem uvažovat? Dík
uživatel
Tomik535
11.01.2008, 16:40.45

Už stokrát tu bylo řečeno,

že YUV je druh videosignálu, a scart je druh AV konektoru. YUV může být propojený scartem, takže rozdíl v tom nebude vidět, neb je to totéž. Častějším druhem signálu propojovaného scartem je RGB, což je taktéž komponentní videosignál jako YUV. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy propojení by taktéž neměl být rozeznatelný. Tvůj dotaz je z pricipu nesmyslný!!!
uživatel
Enik
11.01.2008, 16:50.59

4Enik

Neřekl jsi mi nic nového. Myslel jsem jen, jestli na to může mít vliv provedení (myslím, že kvalitněji stíněné cinche oproti zaplastovanému scartu) toho výstupu a vstupu(zvaného a označovaného stejně jako druh videosignálu) nebo třeba provedení napojení toho výstupu a vstupu na desku tišťáku, prostě mě zajímá praktická zkušenost. Proto jsem se ptal, jestli poznáváte, nikoli, jestli je. Ahoj
uživatel
Tomik535
11.01.2008, 17:53.33

RE: YUV nebo SCART

Zaplastovaný SCART taky používá stíněné kabely - pokud není zakoupen ve "vše za 39" a podobně.
uživatel
Mrzout
11.01.2008, 18:22.44

4mrzout

Jasné. Má společné stínění pro všechny vodiče a nestíněnou zadní stranu pinů, je to tragédie. Ty jsem samozřejmě nemyslel. U kvalitního asi bezprostřední rozdíl fakt vidět nebude. Hoj
uživatel
Tomik535
12.01.2008, 21:27.03

masinka Tom 535kolej:-)

nemyslel jsi naaahodou rozdil mezi s-vhs,kde se dělí čb a barvičky a scart s cvbs??? :lookaround:
uživatel
cb21