| 24.04.2008, 11:00.21 | |
Satelit s HDD nebo satelit a DVD recorderCo myslíte že je lepší? |
![]() vdvojta |
| 24.04.2008, 11:36.21 | |
RE: Satelit s HDD nebo satelit a DVD recorderAhoj,z důvodu jednoduchosti ovládání i zachování původní kvality nahrávky je lepší SAT receiver s HDD.Pouze se podívej na trhu po vhodném typu.Pozor na možnost nahrávání kódovaných programů ze dvou transponderů. |
![]() mdsystem |
| 24.04.2008, 11:48.48 | |
RE: Satelit s HDD nebo satelit a DVD recorderNeřešil bych ovládání, ale kvalitu záznamu, takže jednoznačně PVR. Můžeš si to tady i vyhledat proč, mnohokrát se to tu zde probíralo. |
![]() poky1 |
| 24.04.2008, 12:00.38 | |
RE: Satelit s HDD nebo satelit a DVD recorderJedinou výhodou DVD rekordéru je, že si můžeš odnést nahranou placku někam jinam a to bez vynaložení dalšího úsilí (přenos nahrávky na PC, rekodek a vypálení). Za to platíš ztrátou kvality, protože zatím (a kdoví jestli to bude někdy jinak) se data přenášejí ze satu do DVD jen analogově. |
![]() HaryFotr |
| 24.04.2008, 12:05.25 | |
RE: Satelit s HDD nebo satelit a DVD recorderJá bych spatřoval jedinou výhodu DVD recorderu v tom, že se dá dneska ještě slušně prodat. :8) |
![]() poky1 |
| 24.04.2008, 14:30.22 | |
RE: Satelit s HDD nebo satelit a DVD recorder1. Aby ta placka k čemu byla, musí do kompu. To se obejít nedá.2. DVD rekordér je v podstatě podvod na neznalé lidi, kterým nedojde, že analogovým přenosem přijdou o pracně a draze získaný Digitální signál. Je to takové lepší video s jiným médiem. Nic více. 3. Nečekej od nahrávek více, než můžeš dostat. Ze satelitu se sice vysílá Digitalně, ale kavlita SD vysílání je horší, než u DVD. U českých programů řádově horší u UPC a DigiTV. To že jsou Digitální, ještě nic nezaručuje, používají nízké datové toky, tedy velkou kompresi. Všechno výše uvedené platí pro snahu vytvořit trvalé archivy, ne odpoledne nahraju, večer kouknu, kde kvalita jistě není tak důležitá. Nejlepším řešením tedy není ani přijímač s diskem, ani DVD rekordér, ale satelitní karta do PC. Nebo aspoň přijímač schoplný nahrávat na USB flash. Dnešní ceny 8GB (tam se film snadno vejde a ne jeden) jsou nízké, flashku snadno vpravíš do kompu ke zpracování... |
![]() Antonín |
| 24.04.2008, 21:10.28 | |
Flesh..Souhlas s Antonínem.Mám Ferguson 8900HD s usb vstupem pro HDD.Fouknu tam obyč flesh pamět A-Data16GB(1430Kč)a nahrávám.Pak to strčím do kompu a v pohodě koukám.Samozřejmě i satelit to přehrává,ale u tv je furt manželka-HEHE |
![]() Cucerak |