| 24.04.2008, 19:31.07 | |
Načervenalý obrazProsím pěkně o radu?! Na strongu , který je jen na volné kanály ( nevzpomenu na typ!Máme ho v práci pro hlídače)Se nám stává že má načervenalý obraz.reseiver je asi dva roky v provozu. S televizí je vše v pořádku , analogové programy fungují bez problémů.Parabola je natočená na astru 19,2. |
![]() petr22 |
| 24.04.2008, 20:24.04 | |
RE: Načervenalý obrazpodle všeho vadný scart kabel,nebo samice v TV/sat. |
![]() hobza |
| 24.04.2008, 20:30.13 | |
RE: Načervenalý obrazto asi težko kabel ??? samice?? ja se ve škole učil že když je obraz do červena tak je závada v obvodu RGB. |
![]() pit178 |
| 24.04.2008, 20:44.12 | |
RE: Načervenalý obrazklidně to může být tim kabelem nebo konektorem,stačí aby jeden kontakt nedoléhal a je to....pokud to je načervenalé,nebo spíš do fialova,tak bych to viděl na vakl na pinu,který přenáší z RGB signálu zelenou - G.Jedná se o pin číslo 11.P.S. zkus si do sebe smíchat červenou a modrou barvu..... |
![]() Saxon |
| 24.04.2008, 20:59.43 | |
RE: Načervenalý obrazna 99% nedotlačený, alebo vadný scartna 1% porucha RGB modulu (obvodu) |
![]() stano1 |
| 24.04.2008, 21:00.49 | |
stano1také bych to tak viděl. |
![]() Saxon |
| 24.04.2008, 21:08.40 | |
RE: Načervenalý obrazTaky jsem měl podobný problém. Obraz stále nádecch do zelena. Co já všechno zkoušel-rozebranej scart,přeletoval jsem zem a jiné a jiné zkoušky. Až jsem se někde dočetl střihnout drát na scartu u TV-pin 19. A ejhle obraz jako víno. V každém případě plně stíněný. |
![]() nemo |
| 24.04.2008, 21:51.46 | |
RE: Načervenalý obrazTo máš z toho, že používáš podivné kabely. V kabelu mají být propojeny jen ty signály, které se užívají. Tzv. plné scarty jsou většinou navíc ještě nestíněné šmejdy. Hodí se to tak pro pokusy, ale ne pro normální provoz.As pert: 99proc vakl nebo urvaný drát. |
![]() Antonín |
| 25.04.2008, 11:54.15 | |
Slušelo by se,aby tazatel řekl jakého propojení se tento problém týká! Je-li použité propojení RGB, pak je pravděpodobná závada v nekvalitním kontaktu nebo kabelu. Pokud je použitý signál CVBS nebo RF, pak je pravděpodobnou příčinou potíží závada v maticování na straně STB. |
![]() Enik |
| 25.04.2008, 19:11.45 | |
RE: Načervenalý obrazDíky všem za postřehy!Jelikož mi začal víkend, tak se problém odsouvá minimálně na pondělí.A protože jsem člověk kterému chutná pivo,maso a holky, tož se musím postarat o toto!Nezlobte se ale zkratky rgb, cvbs, rf, stb, mi fakt nic neříkají. |
![]() petr22 |