Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
24.04.2008, 19:31.07

Načervenalý obraz

Prosím pěkně o radu?! Na strongu , který je jen na volné kanály ( nevzpomenu na typ!Máme ho v práci pro hlídače)Se nám stává že má načervenalý obraz.reseiver je asi dva roky v provozu. S televizí je vše v pořádku , analogové programy fungují bez problémů.Parabola je natočená na astru 19,2.
uživatel
petr22
24.04.2008, 20:24.04

RE: Načervenalý obraz

podle všeho vadný scart kabel,nebo samice v TV/sat.
uživatel
hobza
24.04.2008, 20:30.13

RE: Načervenalý obraz

to asi težko kabel ??? samice?? ja se ve škole učil že když je obraz do červena tak je závada v obvodu RGB.
uživatel
pit178
24.04.2008, 20:44.12

RE: Načervenalý obraz

klidně to může být tim kabelem nebo konektorem,stačí aby jeden kontakt nedoléhal a je to....pokud to je načervenalé,nebo spíš do fialova,tak bych to viděl na vakl na pinu,který přenáší z RGB signálu zelenou - G.Jedná se o pin číslo 11.
P.S. zkus si do sebe smíchat červenou a modrou barvu.....
uživatel
Saxon
24.04.2008, 20:59.43

RE: Načervenalý obraz

na 99% nedotlačený, alebo vadný scart
na 1% porucha RGB modulu (obvodu)
uživatel
stano1
24.04.2008, 21:00.49

stano1

také bych to tak viděl.
uživatel
Saxon
24.04.2008, 21:08.40

RE: Načervenalý obraz

Taky jsem měl podobný problém. Obraz stále nádecch do zelena. Co já všechno zkoušel-rozebranej scart,přeletoval jsem zem a jiné a jiné zkoušky. Až jsem se někde dočetl střihnout drát na scartu u TV-pin 19. A ejhle obraz jako víno. V každém případě plně stíněný.
uživatel
nemo
24.04.2008, 21:51.46

RE: Načervenalý obraz

To máš z toho, že používáš podivné kabely. V kabelu mají být propojeny jen ty signály, které se užívají. Tzv. plné scarty jsou většinou navíc ještě nestíněné šmejdy. Hodí se to tak pro pokusy, ale ne pro normální provoz.

As pert: 99proc vakl nebo urvaný drát.
uživatel
Antonín
25.04.2008, 11:54.15

Slušelo by se,

aby tazatel řekl jakého propojení se tento problém týká! Je-li použité propojení RGB, pak je pravděpodobná závada v nekvalitním kontaktu nebo kabelu. Pokud je použitý signál CVBS nebo RF, pak je pravděpodobnou příčinou potíží závada v maticování na straně STB.
uživatel
Enik
25.04.2008, 19:11.45

RE: Načervenalý obraz

Díky všem za postřehy!Jelikož mi začal víkend, tak se problém odsouvá minimálně na pondělí.A protože jsem člověk kterému chutná pivo,maso a holky, tož se musím postarat o toto!Nezlobte se ale zkratky rgb, cvbs, rf, stb, mi fakt nic neříkají.
uživatel
petr22