| 31.05.2008, 08:01.51 | |
Který sat. přijímačChtěl bych poprosit o radu, nikdy jsem neměl sat. přijímač a teď budu kupovat první. Z diskusí a různých fór jsem pochytil infomace a proto přemýšlím mezi IPbox 350, 420, 422 a Dreambox 500,600. Chtěl bych EMU (na čem je pro nováčka pochopitelnější) a USB. U Dreamboxů někde píšou, že USB mají, někde že ne, tak nevím. Nakonec jsem skončil u IPbox 420 a 422, ale dočetl jsem se, že u 422 s AB Enigmou stejně nefungujou 2 tunery, tak že by ta 420? Nebo si myslíte, že má smysl koupit rovnou nějaký HD přijímač i když nemám HD televizi, kvůli výhledu do budoucna např. Vantage 7100S. Nebráním se žádným informacím a budu za ně rád, jak píšu jsem nováček a proto uvítám jakoukoliv pomoc. |
![]() ppll33 |
| 31.05.2008, 08:18.51 | |
RE: Který sat. přijímačPokud bych kupoval přijímač dnes to je 31.5 2008 a doposud žádný jný nevlastnil koupil už rovnou HD reciever.Doba letí neuprosně dopředu.. V prodeji např DM 800,IP BOX 900.Kathrein 910.To jsou ovšem stroje kde nelze počítat že přijdu domu zapnu ovladač a budu nerušeně koukat.Tyto mašiny vyžadují určitou znalost a trpělivost .... Potom zminovany Vantage,Humax,Topfield atd.. Další věc kterou je potřeba vědět co budu co chci a co mám možnost přijímat i podle toho se volí "stroj".. Určitě ale opravdu koupit už jen HD přijímač |
![]() pat |
| 31.05.2008, 09:17.37 | |
RE: Který sat. přijímačTak ako hovorí pat.Už len prijímač HD.Aj keď nemáš plazmu alebo LCD,aj tak jednoznačne HD prijímač... |
![]() Milan C |
| 31.05.2008, 09:38.07 | |
RE: Který sat. přijímačPánové,je to nováček jak píše.Koupí si stroj v řádu několika tisíc začne s tím dělat pokusy a něco odejde.Já bych volil pro zaučení něco lacinějšího co má EMU,získal na tom zkušenosti a pak teprve bych koupil něco solidnějšího. |
![]() Jarous |
| 31.05.2008, 09:43.42 | |
RE: Který sat. přijímačOsobně se vyhýbám takovýmto tématům, nicméně musím souhlasit s tím HD, jenže na druhou stranu, nikdy jsi nic podobného neměl, tak bych se asi vyhnul linuxu. Vantage je velmi dobrá volba. |
![]() poky1 |
| 31.05.2008, 09:50.14 | |
HD přijímačJen na okraj: Pro diváky v ČR prý zkratka HDTV znamená Hodně Divoká Televizní Vidina... |
![]() Louskacek |
| 31.05.2008, 09:51.51 | |
@LouskacekR^ no jo no, nesmíš být omezený např. jen 3 družicemi ;) |
![]() poky1 |
| 31.05.2008, 09:57.32 | |
RE: Který sat. přijímaččesko je satelitní (nevhodné slovo) celýho vesmíru. sem než něco dorazí tak to musí přežvýkat celá evropa a potom strávit i afrika. |
![]() moonword |
| 31.05.2008, 10:01.00 | |
RE: Který sat. přijímačp.r.d.e.l je nevhodný slovo jo?? takhle my se u nás doma zdravíme když chceme bejt slušný :laughing: |
![]() moonword |
| 31.05.2008, 10:03.18 | |
RE: Který sat. přijímačvcelku by mě zajímalo jak to vypadá, když si neberete servítky :laughing: |
![]() poky1 |
| 31.05.2008, 12:11.55 | |
souhlas s patem :)hadecko a nic jinyho nebrat. vitka ze novacek neco nezvladne je podle me mylna ,neb linux neni zadna chimera. |
![]() bublajs |
| 31.05.2008, 14:41.21 | |
RE: Který sat. přijímačkolega pat Ti poradil... R^ najlepšie R^ :) |
![]() mat |
| 31.05.2008, 15:02.55 | |
ktory sat prijmacMal som ich viac ale naj je bol a mozno aj bude dig world...vzdy vsetko nacas,ziadne mznutie a ine potuchy..vali mi tusim 4 roky ...kdeze sa len hrabe nan vantage... |
![]() lubo540 |
| 31.05.2008, 15:12.40 | |
RE: Který sat. přijímačDěkuji Všem za radu, nováček sice jsem, ale počítač ovládat umím, jsem schopen si stáhnou programy. K nim nějaké SN, nebo keygeny a zprovoznit to, upravit si registry atd. Tak doufám, že ovládat DM nebo IPBox s Linuxem zase tak těžké nebude. Co je podle Vás tedy teď nejlepší, nebo nejlepší bude díky podpoře do budoucna ten DM 800 nebo IPBox 900? Díky |
![]() ppll33 |
| 31.05.2008, 15:36.49 | |
RE: Který sat. přijímačpodpore ? hele staci ti jedinej firmware kterej bude stabilni na tom zeleze a vsechno ostatni je vec pluginu ,ktere jsou plusminusautobus pro vsechny takovy prijimace stejny. uplne zapomen na proces, kdy kuli emu ci klicum musis furt neco flashovat, jako to ma vetsina prijimacu. to tady neni , to maj jen malomocny prijimace pro malomocny.ja sem tedy jeste tuto hlubinu nezkoumal, ale ke starejm dreamboxum byl CVS archiv ze kteryho sel sestavit firmware, tak hadam ze i tady to tak bude. a linuxovou LIVE distribuci si uz zkousel ? myslis ze zvladnes v shellu editovat soubory ? :)) prijimac nejsou widle a klikani. |
![]() bublajs |
| 31.05.2008, 15:45.16 | |
RE: Který sat. přijímačK čemu ti bude síťový přijímač?Pokud síť aktivně nevyužiješ, tak si radši kup Vantage 7100. Pravděpodobnost, že to uvedeš do provozu, je vyšší. A funkce je úplně ale úplně stejná. btw: bez karet hraje teď jen pár HD programů, prakticky se asi dá bez karty koukat na tři nebo čtyři programy (anixe, premiere hd, discovery, eurosport) a u těch posledních tří se vznáší vyhrůžky o konci emu, byť reálně asi není možný dřív, než za několik měsíců. Je možné, že budou zadarmo HD programy, ale podle mého je spíše pravděpodobné, že je budou přinejmenším pár let tvrdě kódovat - čím lepší kanál, tím vyšší je pravděpodobnost. Kdybysis nějakou kartu platil, tak je mnohdy nejlepší si vzít přijímač, co dodává provider. Nejlepší předplatné dnes je podle mého SkyUK HD, ale to už je na každém, co ho zajímá. České HD programy nejsou žádné. Jakési zvěsti říkají, že snad olympiáda na ČT. Taky nejsou téměř žádné české progarmy bez karty. Jakou budeš používat? Ověř si, že ji vybraný přijímač bez obtíží zkousne... Jako první přijímač by se ti spíše mohl hodit jednodušší stroj jako je openbox nebo něco tomu podobného. Ošaháš, koukneš na programy, ujasníš si, naučíš se aspoň základy. Možná dokonce FTA s CI slotem a diablo 2.3 k tomu, které pak můžeš vložit i do nějakého FTA HD...jednou. Závisí na tom, ale nečekej jednoduchý příjem mnoha kvalitních fimových a sportovních programů v HD na první šup a bez placení. To asi není zrovna současný stav. |
![]() Antonín |
| 31.05.2008, 16:49.57 | |
RE: Který sat. přijímačjednodussi stroj openbox ... to je vtip ????to uz mu rovnou muzes poradit nejakej HD kram, to je uplne to samy. |
![]() bublajs |
| 31.05.2008, 17:24.08 | |
RE: Který sat. přijímačfor BublajsLinux jsem ještě nezkoušel a editovat soubory? Jestli myslíš je nějak poupravit, přidat tam nějaké informace atd., tak by to neměl být problém, třeba si upravuju češtinu, která je pro jinou verzi programu tak aby seděla pro tu moji. Takže snad editování souborů na Linuxu nebude zas tak jiné něž "klikání" ve Windows. A který sat. přijímač by jsi my doporučil ty? for Antonín myslíš si tedy, že když je teď jen pár HD programů, že se vyplatí si kupovat HD přijímač, nebo si ho koupit dejme tomu za 3 roky, to už budou zase někde jinde. A teď koupit něco z toho, co jsem jmenoval na začátku. Jelikož jsem nekoupil ještě žádný přijímač a tohle bude první, tak nemám zatím koupenou ani kartu (T&T ani Gital). Ale myslím si, podle toho co jsem četl, že zprovoznit je na DM nebo IPBoxu by neměl být žádný problém. A co by jsi mi doporučil ty? Děkuji všem za rady a těším se na další. |
![]() ppll33 |
| 31.05.2008, 17:42.08 | |
RE: Který sat. přijímačhele ale ten satelit s linuxem se ovlada prikazovou radkou a ne klikanim :) (neboj ma to normalne uzivalesky rozhrani jako kazdej pristroj, ale obcas se do ty prikazovky proste musi) . ten linux na cd sem ti doporucoval proto , aby sis z prikazova radky poeditoval nejakej soubor. zkus to a uvidis.ja osobne se rozhoduju mezi ipboxem a kathreinem. u kathreinu je prijemna cena, ale pro me je minus absence unictecky (muzu pres usb pripojit ctecku ale prodrazi se to o litr) jeste to zvazim. a pokud se teda muzu vyjadrit k tomu HD, nejde jen o HD ale o vysilani SD v mpeg4 tu asi jinak nezrealizujes. a cekat nekolik let na dalsi prijimac je trochu ujete neb se zase dostanes k tomu ze koupis neco jako linuxovej stroj a to ses mohl uz nekolik let koukat i kdyz treba jen na jeden HD kanal. pak je tady ale taky potreba zduraznit, ze takovej HD prijimac mnohem lip posle SD obraz do placaty televize krz HDMI nez normalni prijimac. |
![]() bublajs |
| 31.05.2008, 17:46.49 | |
RE: Který sat. přijímačje taky potreba rict, ze prijimac s ethernetem se spravuje mnohem lip nez prijimace se seriovym portem (ktery na notebooku vubec nemam) neb se k tomu kuli kazdy prkotine nebeha se seriakem, coz Antonin jaksi zapomel dodat. on ma ale asi hodne francovky na mazani kolenou :) |
![]() bublajs |
| 31.05.2008, 18:48.21 | |
RE: Který sat. přijímačfor Bublajsjá myslel, že soubor poedituju v PC a pak ho nahraju zpátky. O jakém IPBoxu (9000 - 900) a kathreinu přemýšlíš ty, můžeš mi upřesnit modely? |
![]() ppll33 |
| 31.05.2008, 19:21.31 | |
RE: Který sat. přijímačBublajsi, já mám francovky hodně a používám ji hojně.Ale ne proto, že bych používal sériový port. Mimchodem zprovoznit sériový port a netáhnout si třeba mnoho desítek metrů drátu ke kompu je rozhodně triviálnější úloha, než linuxový přijímač. Narozdíl od většiny místních agresivních puchýřů nedoporučuji to, co mám doma, protože si kupříkladu myslím, že ppll33 nemá stejné potřeby jako já. Já mám v provozu Kathrein UFS 910, a moje potřeby zcela jistě splňuje nejlépe ze všech přijímačů na trhu. Proto ho mám. K čemu by ovšem byl člověkovi úplně bez praxe, člověkovi, který eviodentěn ani neví, k čemu ten přijímač vlastně je a možná to ani nikdy vědet nebude a nechce, to nevím. Mít síť jenom proto, abych nějak spojil komp s přijímačem je legrační řešení neschopnosti. 2ppll33: Nic ti doporučit neumím, protože nevím, co chceš a proč. Tvoje nezkušenost mne ovšem vede k doporučení co nejjednoduššího přijímače ... třeba i jetého philips z bazaru za pár stovek, rpotže i ten umí krásně emu a ty se naučíš. Nezkušenost se ukazuje i v tom, co jsi napsal o programech. Já napsal, že jich je pár bez karet! A ty jsi to interpretoval, že jich je pár. Ale ono jich je k mání desítky výborných, ale s kartami. Není na co čekat. Protože toho, že jich budou desítky zadax se podle mého soudu nedočkáš mnoh let, pokud vůbec někdy (Tohle je jenom věštění, já to nevím, co bude.) Podle mne si kup: 1. Něco úplně levného, abyses naučil. Buď toho philipse, nebo openboxe, dá ti to do těla i tak. 2. Možná bys mohl uvážit satelitní kartu pro pokusy jako první krok. Umí dokonale všechno, a naučíš se nejvíce. Až pak budeš in, tak si vybereš přijímač sám. 3. Pokud bys chtěl za každou cenu utrácet hned a mít HD, tak si kup Vantage 7100. |
![]() Antonín |
| 31.05.2008, 20:59.14 | |
RE: Který sat. přijímačfor Antonínděkuji za rady v mnohem máš pravdu (to že nemám žadnou praxi neznamená, že nevím k čemu ten přijímač vlastně je a co všechno dovede), ale zapomněl jsem napsat, že chci PŘÍSTROJ S HDD ABYCH MOHL NAHRÁVAT FILMY (to je podstatná informace a za to, že ji píšu až teď se omlouvám). Ohledně HD programů jsem to myslel takhle: kartu budu mít jen T&T nebo Gital, nic jiného neplánuju kupovat, takže mi jde o to co jede v EMU a nebo jestli v nejbližší době budou volné programy přecházet na HD o čemž velmi pochybuji, proto jsem v původní otázce žádal o radu která by mi pomohla se rozhodnout mezi IPbox 350, 420, 422 a Dreambox 500,600 to HD jsem zkusil, přeci jenom jsem začátečník a tak nevím co se v tomhle směru chystá. Nejlepší by také bylo něco na čem bych mohl přehrávat filmy v DIVX,XVID. Vím, že většinou všichni na začátek doporučují něco lehkého (třeba Openbox), ale beru to tak, že co když třeba za 2 měsíce ho prostuduji a budu chtít něco víc (s Linuxem), co potom? Prodat a koupit něco nového, to mi přijde jako vyhozené peníze, zvlášť když třebo Openbox 820 stojí 2.500 Kč a IPBox 250 5.000 Kč :) |
![]() ppll33 |
| 31.05.2008, 21:24.10 | |
RE: Který sat. přijímačTroufam si tipnout, ze tazatel nebude takova lopata aby nedokazal jednou flashnout firmware , nahrat tam par pluginu a nainstalovat je. rozhodne je takovej postup jednodussi pres sit nez po seriaku at si Antonin rika co chce.Antonin zde ale natuknul jednu vec, ktera zustala potlacena. je tvuj prvni prijimac a ty vubec nic nevis. asi by bylo vazne prijatelnejsi, kdyby si nejdriv zkusil kartu do kompu, ta je vazne pro experimenty nejvhodnejsi. pri cene 2300 za skystar hd2 asi nema smysle uvazovat nad nicim jinym. pak treba muzes pokracovat na necem jinem. treba si udelat sit a sdilet kartu. atp. muzes taky vybrat klon dreamu500 ten se da za 3000 sehnat, na tom se naucit a pak ho doma pouzivat v dalsi mistnosti v siti s necim. |
![]() bublajs |
| 31.05.2008, 22:31.10 | |
RE: Který sat. přijímačNa přehrávání filmů si kup přehrávač (a koukni na Umax, Trixi, Pophour...)Kafe si taky nevaříš v mikrovlnce, přestože to jistě jde. Lopata nelopata, otázka je jinde. Chce to dělat? Chce se učit (a to poměrně tvrdě, protože dokumumnetace je nulu nula nic) Já si umím spravit auto a vyměnit pneumatiky, přesto jezdím do servisu. (A to to skutečně umím a nejsem začátečník.) Vidím to prostě v úplně jiné rovině. Jenom názory. Žádné poručníkování. Není jedna správná odpověd pro všechny lidi a všechny situace. Koukám na HD dlouho, víte dobře, že to považuji za zásadní věc. Ale taky vím, a to je možná jádro pudla, že vím prakticky na jenom z agentury JednaPaníPovídala, co uvidí, když nebude mít žádnou kartu... Pro HD potřebujete karty. Nejlépe SkyUK a N. K oběma dostane za dobrou cenu přijímač. Emulovatelné programy (které nepůjdou - dnes Premiere a ORF) moc potřebovat nebudete. když budete chtít všechno, tak potřebujete něco jako ten K910. |
![]() Antonín |
| 01.06.2008, 08:44.42 | |
RE: Který sat. přijímačkdyz uz prijimac umi mpeg4 tak umi prehrat taky kde co a proc to taky nevyuzit. to ze s tim ma problem Antonin neni zase tak podstatne.ucit se pomerne tvrde ? opravdu netusim co na tom bylo tezkeho. tezky je sestavit gentoo ze zdrojaku nebo opatchovat kernel ale ne pracovat s prijimacem. kdyz si nekolikrat po sobe precte podstatny casti v dreambooku tak bude mit zpuli vyhrano. a ja jeste jednou zopakuju, ze netusim co je na instalaci pres dalkac tezkeho. stejne jako na restartovani camu a nahrani klicu do var. |
![]() bublajs |
| 01.06.2008, 11:14.55 | |
RE: Který sat. přijímačdoporučuji koupit už jedině HD přijímač SD přijímač nemá cenu kupovet už jenem kvůli budocnosti aby si za pár let zase nekupoval jiný já doporučují IPBox 9000HD |
![]() 1801 |
| 01.06.2008, 13:00.53 | |
RE: Který sat. přijímačBublajsi, těžkého na tom není nic. Pro mne určitě, a možná že to není těžké ani pro tebe.Jenže vidím desítky lidí, co si koupí linuxový přijímač a bastlí to metodou pokus/omyl, aniž by měli reálnou šanci zprovoznit něco jinak, než náhodou. Nerozumí ani zbla základním pojmům. Popisů a rad spíše ubývá. Třeba Dreambook je z půlky už neplatný a jak pozná laik, co je aktuální a co ne? Že by existoval Katibook ani nevím. Všechny softy pro všechny HD přijímače jsou plné nedodělaných bugů a chyb... |
![]() Antonín |
| 01.06.2008, 17:05.21 | |
RE: Který sat. přijímačKartu do kompu nechci, chci už rovnou nějaký přijímač s HDD, Dreambook mám už doma v kompu a jestli je už z půlky neplatný to bohužel nevím, ale doufám, že až si něco vyberu, tak na fórech najdu dost informací a jestli ne, tak doufám, že se někdo najde kdo mi poradí a VĚŘÍM, ŽE TO ZVLÁDNU. Třeba je pravda, že ke Kathreinu jsem moc informací neviděl, ale když si někde najdu, kterej je stabilní soft, tak se to zas až tak lišit nebude (doufám), je mi jasné, že Var se tam asi jmenovat Var nebude, ale to je to co doufám, že někde najdu.JINAK PO PRAVDĚ MÁTE PRAVDU, NA ZAČÁTEK BY MI OPRAVDU STAČILO NĚCO LEHKÉHO TŘEBA TEN OPENBOX A KDYBY K NĚMU ŠEL DÁT HDD, TAK HO MÁM UŽ DOMA, ALE BOHUŽEL NEJDE!!! PROTO JSEM SE PTAL, JESTLI EXISTUJE NĚCO JINÉHO S HDD, NĚCO "LEHKÉHO". KDYŽ NEBUDE ZBYTÍ, TAK SE LINUXOVEJ PŘIJÍMAČ NAUČÍM, ZASE PAKO NEJSEM, TAK TEŽKÝ TO SNAD NEBUDE A JÁ SI VĚŘÍM, OVLÁDAT CORELDRAW ABYCH MOH DĚLAT GRAFIKA JSEM SE TAKY NAUČIL BĚHEM PÁR DNÍ. PROTO ŽÁDÁM O RADU, CO S HDD BY BYLO PRO MĚ NEJVHODNĚJŠÍ A NEJLEHČÍ NA POCHOPENÍ A JESTLI ROVNOU TEDY KOUPIT NĚCO, CO UMÍ UŽ I HD A KONKRÉTNĚ NĚJAKÝ MODEL. DĚKUJI VÁM VŠEM ZA JAKÉKOLIV RADY I NEGATIVNÍ. |
![]() ppll33 |
| 01.06.2008, 20:47.41 | |
RE: Který sat. přijímačkdyby vsichni premejsleli tak progresivne jako Antonin, tak jeste nemame ani windows 3.0 :)))) .... Bil Brana by se bal ze by to uzivatele nepobrali :)ja osobne asi zvolim ipbox900hd :) kathreina snad jedine, ze by se ho Antonin zbavil a koupil si to super vantage co se mu tak libi :) v dreambooku si sjed hlavne prikazy. pust si nejaky livedistro , terminal a tam si je zkus. podle nejakyho navodu toho distra si zkus zmenu IP adresy a pak nejaky akce s demonama , pousteni stopovani restartovani. precti si par for a mel by si umet plusminus autobus vsechno. teda az na kompilovani kernelu :) spoustu tech veci ani nebudes potrebovat, ale bylo by dobre je znat , nebo alespon tusit kde. neb i to se da z menu udelat :) |
![]() bublajs |
| 01.06.2008, 20:56.11 | |
RE: Který sat. přijímačDěkuji Bublajsi R^ |
![]() ppll33 |
| 02.06.2008, 09:26.57 | |
RE: Který sat. přijímačBublasi, možná umíš radit, ale neumíš číst.Zkus to ještě jednou projít a případně napravit svoje omyly, kdyby se ti to napodruhé podařilo pochopit, co jsme napsal. (Což neočekávám, ale kdoví, budu se rád mýlit.) P.S. Prča na tom je zejména, že žádný HD přijímač nemáš, jak vidno. Já HD přijímč používám už dlouho a kolem mne je pár laických kamarádů, kterým s HD příjmem též už dlouho pomáhám. Chtěl bych mít někdy odvahu být panic teoretik a přitonm někomu agresivně radit, jak ho tam má strčit. |
![]() Antonín |
| 02.06.2008, 09:45.13 | |
RE: Který sat. přijímačfor Antonínmohl by jsi mi prosím tě zkusit poradit nějaký "lehký" přijímač na zaučení, ALE ABY BYL S HDD. Přijde mi, že se s Bublajsem dohadujete, ale něco "lehkého", co má HDD jste mi nedoporučili. :( DÍKY |
![]() ppll33 |
| 02.06.2008, 10:01.27 | |
RE: Který sat. přijímačMožná to nechápeš:JÁ ti nic doporučit neumím, ani nedoporučuji. Já používám něco a mám proto svoje důvody. Ty důvody u tebe nejspíše neplatí. Pak asi nepotřebuješ to stejné něco. (Moje ideální konfigurace je Kathrein 910, USB disk, pět karet ve vlastním serveru, dva vedlejší přijímače v domě DM5620, konfigurace antén: jeden motor plus tři pevné LNB Quad na A1, A3, A2, HB, karta do PC. Je ti ta rada k čemu? Podle mne není.) Můžu ti napsat leda pár názorů a zkušeností, které můžeš nebo nemusíš brát v potaz. Přijímače s HDD obvykle jsou ve vyšší třídě. Pokud bych nepotřeboval sdílení a práci s kartami, koupil bych si Vantage7100. Ale tím neříkám, že si ho máš koupit ty. Ani že já ten přijmač teď mám. (IP BOX 9000 má zatím dost vážných much, na to kolik stojí.) |
![]() Antonín |
| 02.06.2008, 10:33.48 | |
RE: Který sat. přijímačfor Antonínjá chápu, že ty pro svoje potřeby potřebuješ něco jiného než já, chápu, že když to perfektně ovládáš, tak je pro tebe Kathrein 910 ideální, ale já jsem nováček a na Kathrein jsem skoro žádný návod neviděl a proto jsem Vás prosil o radu, co by asi tak s HDD bylo pro mě nejvhodnější, ne to co je ideální pro tebe :) Já budu mít 1 kartu (Gital neno T&T), druhý přijímač v jiné místnosti nepotřebuju, možná za 10 let až prcek vyroste (teď mu je 14 měsíců, tak TV nepotřebuje), ale to budu řešit potom. Chtěl bych přijímat z 13E, 19,2E, 23,5E a 1W mez motoru buď pomocí Toroidu nebo multibeam atd. PROTO JSEM PROSIL O RADU CO S HDD BY BYLO PRO MĚ ASI NEJVHODNĚJŠÍ DÍKY |
![]() ppll33 |
| 02.06.2008, 14:00.56 | |
RE: Který sat. přijímačJá si fakt myslím, že Vantage7100, pokud nebudeš využívat sdílení karet sítí.Ale nevím to určitě, protože neznám okolnosti, například vůbec nevím, jaké máte doma jazykové znalosti a jestli HD kanály, které jsou prakticky jenom v cizích jazycích, jsou vůbec na něco. Nebo netuším, jestli a jak dobře umíš ovládat PC a linux. Nečekej, že pro speciální věci jsou k mání nějaké velmi podrobné ucelené návody. Nejsou. Budeš muset skládat mozaiku z útržků, navíc často jsou uváděny neúplně nebo neznalé názory dalších laiků, které nejdou poznat od správných informací, pokud neznáš jejich autory. HDD v přijímači není až tak jednoznačně ideální řešení - to jenom na okraj. V žádném přijímači HDD nemám a nezdá se, že by mi to chybělo, zbytečně to hřeje a zatěžuje zdroj. Pro nahráván je lepší karta k HDD, než HDD do příjímače. Pro krátkodobé nahrávání je lepší USB flash. Svoje názory jsem už popsal dostatečně, kdo chce vezme je v potaz, kdo nechce, nevezme, já nemám důvod někoho přesvědčovat, nedejpámbu se dětinsky hádat. Cest je více, není jedna jediná správná. |
![]() Antonín |
| 02.06.2008, 14:27.35 | |
RE: Který sat. přijímačfor AntonínDÍKY Asi s tím nebudeš souhlasit, ale HD jsem původně nechtěl i když jste mi ho tu doporučovali. Kartu kupovat nebudu, takže HD programů budu mít pár a jazykové znalosti abych v klidu a pohodě koukal zase nemám. Takže to vidím tak, že si koupím "asi" IPBox 250 (návodů je plno, třeba i na cssf, kde myslím jsi i ty, pár rad jsem tam už četl a mám i ipbox spider manuál) za cenu okolo 5.000Kč myslím, že budu mít něco s čím si hrát a že reálně nehrozí, že bych za pár let nemohl na nic koukat protože nepodporuje HD. Jinak ještě jednou díky. |
![]() ppll33 |
| 02.06.2008, 22:15.22 | |
RE: Který sat. přijímačprca je Antonine hlavne to, jak z jednoduchosti dokazes udelat chymeru. Jestli v tehle vecech vidis slozitosti tak mas problem ty a ne ti kolem tebe. k tomu neni vic co dodat.ppll33 jestli si hodlas dalsi prijimac kupovat za 10 let, tak si kup to HD hned, alespon nebudes neco kupovat 2x. realnost prijmu lokalizovaneho HD je velmi blizko. |
![]() bublajs |