| 29.06.2008, 17:47.50 | |
problem nastaveni LNB (amaterskym zpusobem :-)U myho multifocus Astra + Hotbird 13 a nejak pres zimu ubylo programu. Tak dnes lezu k antene a pootocil sem LNB tak, ze to ukazovalo uplne super signal, vse zeleny pole, jak E tak Astra hodnoty kolem 6,9-7,2 db (mam Technisat STR-1). (Poloha tech LNB mi vysla takhle uplne jinak nez byla driv jak ji nastavil v rijnu jeden profesionalni fachman :) Programu je ale furt stejne (asi 600, driv jich bylo 1200), zejmena Eutelsat ukazuje jen 50. Uroven signalu je takhle dobra ovsem jen vzdy na jednu z moznosti horizontal/vertical. Na druhou to ukazuje ze tam je pegel, ale kvalita prakticky nula. To znamena vse nastavit znovu a lepe a hlidat obe hodnoty V/H ? Zvlastni pritom je, ze pokud natukam u Eutelsatu napr. frekvenci 11.510,ktera by mela bejt podle casopisu Vertikal, tak mi ukazuje ze mam super kvalitu prijmu, ale na horizontal. Vertikal pak nic. Astru sem nekontroloval.V pripade ze je nutno kontrolovat oba tak to tam vzdycky natukate jinou frekvenci a kontrolujete silu signalu ? Pripadne kde muze bejt problem ? (STR-1 ma jen jeden vstup, takze je tam prepinac) |
![]() Eda123 |
| 29.06.2008, 17:58.35 | |
problem nastaveni LNB (amaterskym zpusobem :-)nechápu, proč do toho pleteš eutelsat, když máš mf astra, hotbird, jestli nejsem slepej. Jinak koukni do seznamu transpondérů, jestli je tam máš všechny, popř. jestli neskenuješ jen volné nebo jen kódované. |
![]() Tomik535 |
| 29.06.2008, 18:25.36 | |
EutelsatEutelsat provozuje pozici 13°E. |
![]() mirasat |
| 29.06.2008, 18:36.47 | |
RE: problem nastaveni LNB (amaterskym zpusobem...Transpondérů DVB-S na Hotbirdu je přes 100.Transpondérů DVB-S na Astře 1 je kolem 80. |
![]() mirasat |
| 29.06.2008, 18:39.10 | |
RE: problem nastaveni LNB (amaterskym zpusobem...Mozna si otocil LNB az prilis a zmenil sis polarizace! :O |
![]() krasavec |
| 29.06.2008, 18:40.39 | |
RE: problem nastaveni LNB (amaterskym zpusobem...Přesně tak, koneckonců, mnozí z nás si určitě vzpomenou na "legendární" Eutelsat II-F1, který Hotbirdům na 13E předcházel.@Eda123 Na 11510 nic není. Ten časopis raději zahoď a podívej se do pořádného přehledu a podle toho hledej signál: http://www.flysat.com/hotbird.php http://www.flysat.com/astra19.php |
![]() D2MAC |
| 29.06.2008, 20:26.36 | |
Diky za infozkusim s tim teda jeste zatocit. U toho Hotbirdu asi bude prehozena polarizace. Pri tom nastaveni ale musim mit signal jak Horizontal tak vertikal nebo staci jen chytit dobre jedno z toho ? |
![]() Eda123 |