Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
12.07.2008, 17:45.58

Jakou parabolu??

Prosím o radu ,která parabola bude lepší.Pro normální příjem 19,2 a 23,5.Mám tady -ovál šířka72,výška82.
nebo -kulatá 85 na 85
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 17:47.29

RE: Jakou parabolu??

ten tvůj ovál plně vyhoví, jen se vyhni monobloku
uživatel
poky1
12.07.2008, 17:50.22

RE: Jakou parabolu??

Lepší je 85 cm, ale jinak platí co napsal poky.
uživatel
sirda
12.07.2008, 17:58.49

jakou parabolu??

proč né monoblok???
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 18:00.17

RE: Jakou parabolu??

protože stojí za .ovno!!! samostatné nastavíš mnohem lépe
uživatel
poky1
12.07.2008, 18:03.48

Jakou parabolu??

Aha už ho tam mám.Pozdě-ale šlape to.Dík.
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 18:10.52

RE: Jakou parabolu??

sháním nějakou offsetovou 150-tku na BBC. kdyby měl někdo nějaký doporučení tak sem s tím. zatím jsem našel nějakou emme esse za 10.000 to se mi zdá teda dost drahý.
uživatel
vortimond
12.07.2008, 18:14.02

RE: Jakou parabolu??

Čím to asi bude, že v sestavách (kompletech) se často nachází sra.ky ?

To já jsem teď koupil Fubu 71x81 - požadavek byl 28,5°E a 23,5°E. Pokud by byly hlavičky LNB standardně široké (60mm), nedalo by se to už nastavit. Při použití LNB s 55 mm širokými ozařovači již vše v pohodě.
Parabola je to drahá. Alespoň nebl.ju, když tu montáž ukončím.
Zákazník s cenou souhlasil.
uživatel
mirasat
12.07.2008, 18:19.54

@vortimond

gibertini 150 alu 289,00 Teuro nebo Laminas 150 laminatova za 399,00 + postovne. R^
uživatel
docdoutnik
12.07.2008, 18:23.42

RE: Jakou parabolu??

laminátová? Tý jo, vracíme se do starejch časů. :)
uživatel
poky1
12.07.2008, 18:26.40

Jakou parabolu??

Dik za info,měl jsem tady 2 na zahradě,ale už jsem tam dal šišku.Je taková skladnější,alespon mi ji neveme zase nějaká EMA. :))) Zajímal mě kvalitnější signál.(Ferguson 8900HD+LCD Philips)Aby to trochu ukazovalo.
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 18:27.15

RE: Jakou parabolu??

šetřím na novou, na laminátovou, už ji chci mít v létě na dovolenou, -nou, -nou :laughing:
uživatel
vortimond
12.07.2008, 18:30.40

vortimond

Proč chceš ofsetovou? Koukni na eshop Sapro, středová 180 cm za 1999,-
uživatel
sirda
12.07.2008, 18:34.07

RE: Jakou parabolu??

Pro vortimond //Na sat burze je ofset parabola prodelin o průměru 180-bohužel je o 30čísel větší E-mail vanspeed@seznam.cz
uživatel
hobza
12.07.2008, 18:35.55

Jakou parabolu??

Proboha,kam ty velký věci dáváte,co stím budete dělat???
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 18:36.59

RE: Jakou parabolu??

čučet na Astru2 že Vorti?
uživatel
poky1
12.07.2008, 18:38.43

Jakou parabolu??

Aha,já chci taky čučet,co tam je zajímavýho???
uživatel
Cucerak
12.07.2008, 18:40.54

RE: Jakou parabolu??

no jasně. já bych vzal i tu emme esse jestli je dobrá ale tak jedině na splátky. ale to se taky snad dá někde. no a kdyby mi to přivezli až pod nos, tak proč ne.
uživatel
vortimond
12.07.2008, 18:44.03

RE: Jakou parabolu??

a ja si myslel, ze vortimond nam predvede svuj super bastl , kde na stodvacu pridela kolem dokola rozrezany plechovky od plzne. no skoda no, ja si myslel ze se aspon zasmeju.
uživatel
bublajs
12.07.2008, 18:47.13

RE: Jakou parabolu??

blíží se olympiáda a to přestává veškerá legrace. protože na BBC HD to bude prvotřídní akce a audiovizuální koncert :laughing:
uživatel
vortimond
12.07.2008, 19:04.05

RE: Jakou parabolu??

a v cem je problem ? ve vypiti tolika piva nebo v lenivosti to udelat nebo v tom, ze takova legrace jak si vykladal to neni ?
uživatel
bublajs
12.07.2008, 19:07.25

RE: Jakou parabolu??

no já nejsem kutil. a v poslední době jsem taky dost línej, čím dál tím víc. ale když jinak nedáš, tak já tam ty "uši" teda zkusím napřed nějak přidělat. schválně co to udělá. blbý že nemám zrovna alobal :-/
uživatel
vortimond
12.07.2008, 19:25.20

RE: Jakou parabolu??

ja myslim ze na astru 19 a 23° staci jakakoliv parabola 50 cm, pokud chce monoblok a silhani, tak lepe 70 a vyse cm.

Mam motor na 140 cm parabolu, nevite, kde sehnat 120-140 cm parabolu ofsetku? Chci vyzkouset cely horizont.
uživatel
gorro
12.07.2008, 19:42.04

RE: Jakou parabolu??

kup si třeba gibertiny 120 ta prý není špatná
uživatel
vortimond
12.07.2008, 19:46.32

RE: Jakou parabolu??

Proč řešíte stále ofset,běžte na parabolu TOROIDAL 90.Nepotřebujete žádný motor a kvalita signálu super.
uživatel
CHECHOS
12.07.2008, 19:48.23

RE: Jakou parabolu??

no to určitě. na to bych nechytil svoje oblíbený arabáče. to bych asi nepřežil
uživatel
vortimond
12.07.2008, 19:51.31

RE: Jakou parabolu??

ty myslíš že ofset je lepší?Koukni na AB-forum.cz a snad pochopíš vo co go.Každému co je přáno.
uživatel
CHECHOS
12.07.2008, 20:05.11

@CHECHOS

tak mi chytni BBC z Astry2 ty T90! Plochu ničím nenahradíš!!! :bomb:
uživatel
poky1
12.07.2008, 20:10.14

RE: Jakou parabolu??

tím myslíš jako emu? a k čemu? na FTA stanicích najdeš tolik zajímavýho, že nestíhám ani sledovat. dokonce i na Anixe HD se občas objeví něco zajímavýho. za chvíli začíná Great Balls Of Fire - životopis Jerry Lee Lewise s Winonou Ryder
uživatel
vortimond
12.07.2008, 20:12.39

RE: Jakou parabolu??

ůplně v pohodě.
uživatel
CHECHOS
12.07.2008, 20:15.01

RE: Jakou parabolu??

aspoň jsem si tedy nevšimnul, že by se na AB-fóru probíralo něco jinýho než emu?
uživatel
vortimond
12.07.2008, 20:21.27

RE: Jakou parabolu??

Protoze s toroidal (za Cena: 3.490,- Kč s DPH) mas rozsah 40° vs. motor ja mam 160° a take musis na kazdy satelit koupit a nastavit vlastni konvertor. Motor je pro me ucely lepsi, take si ho chci vyzkouset, jeste nikdy jsem polarmount ani diseq ...

Ano, na pevne vybranych par transponderu toroidal OK, ale na me experimenty k nicemu.

Je soucasti toroidalu ten slucovac az 16 konvertoru?

-------------------------

1) http://eshop.sapro.cz/product_info.php?products_id=1711 s tou asi nejde otacet :-)

2) http://www.omko.cz/?kod=PA105FEFTE
to je muj kandidat, ale jen 105cm

3) http://www.omko.cz/?kod=PA120GIB
Gibertini 120 - to je ale ranec a zisk jen o 4 db lepsi ... a "není vhodná pro natáčecí zařízení Sat HH120" - ví někdo proč?
uživatel
gorro
12.07.2008, 20:56.25

jakou parabolu

dej mail poslu ti data a fotky 180cm prodelin na cene se domluvime.jirka jablonec
uživatel
vanspeed
12.07.2008, 22:23.12

RE: Jakou parabolu??

no já jsem myslel spíš takovou nějakou odlehčenou praktičtější 150-tku a myslím že by to tady (trochu na západ od prahy) i stačilo na tu Astru 2D. minimálně na ty hlavní frekvence tak akorát. ale klidně pošli proč ne, já si to prohlídnu jak to vypadá.
vortimond@gmail.com
uživatel
vortimond
13.07.2008, 01:39.17

RE: Jakou parabolu??

a nestaci na to trebas 105cm parabola s 0.1 LNB?

Teda pokud nejsi z Ostravy?
uživatel
gorro
13.07.2008, 01:43.12

gorro

máš poněkud zkreslené představy, nechápu co máš furt s tím šumovým číslem?
uživatel
sirda
13.07.2008, 01:44.55

RE: Jakou parabolu??

muzes se mrknou na netu, google
prodelin 180
a treti odkaz...

Ja tu 180tku neuzivim, potreboval bych 140 cm (ale takove se jiz dnes nevyrabeji?

ps: Mam Opticum DM 2800 (nevite stranku vyrobce)?
kolik si myslite ze chytnu nejkrajnejsi satelity s 105cm parabolou (jake krajni pozice)?
uživatel
gorro
30.07.2008, 04:07.32

RE: Jakou parabolu??

nikdo nic?
uživatel
gorro
30.07.2008, 08:52.49

RE: Jakou parabolu??

stránka výrobce motoru - globostb.com
uživatel
sirda