Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
12.07.2008, 21:40.29

Pořád problém se stažením settingu z Vantage 221

Už se otravně ptám asi potřetí, omlouvám se, dříve mi to šlo, naní ne a ne, vyzkoušel jsem jiné kabely, přeinstaloval soft v PC jak SetEdid , tak Ch Editor verze 2,3 a nic.
Přístroje se mi nespojej v časovém limitu.
Používám soft 00.55.00.60A-0 ...... nemůže být tady zádrhel ?
Co používáte za soft v receiveru ?
uživatel
Nervoš
12.07.2008, 22:09.42

Pořád problém se stažením settingu z Vantage 221

Z PC do receiveru to jde, zpět ne.
uživatel
Nervoš
12.07.2008, 22:19.25

RE: Pořád problém se stažením settingu z Vanta...

Používám SetEditVantage 1.07 - build117 a nemám s tím problém. Pokud bys chtěl origoš návod tak dej mail!
uživatel
migr
12.07.2008, 22:22.08

Pořád problém se stažením settingu z Vanta...

migr, mám návod, ale úplně nejlíp mi to šlo s ofice softem, u těch neofoco, jak mají v menu tři možnosti, tak tam mi to nejde. Jaký máš soft v přijímači ?
uživatel
Nervoš
12.07.2008, 22:32.35

Pořád problém se stažením settingu z Vanta

davas v menu stb odeslat data v set editoru?
uživatel
uai1
12.07.2008, 22:42.58

Pořád problém se stažením settingu z Vantage 221

Dávám odeslat data, ale program v PC dá hlášku Communication timeout a na TV se objeví hlášky Vysílač nepřijímá.
I u softu SetEdit nedojde k propojení.
uživatel
Nervoš
12.07.2008, 22:46.22

Pořád problém se stažením settingu z Vantage 221

tak skus dat nejaky starsi soft do stb stejne neni nic au jestli bude stejna chyba ted nemuzu skusit spalil jsem v pc rs232 kdyz jsem je zapojil bez vytazeni ze site :8)
uživatel
uai1
12.07.2008, 22:50.19

Pořád problém se stažením settingu z Vantage 221

pokud jde nahrat soft nebo key tak asi nekde delas chybu ty nebo je v softu dal bych nejaky starsi treba z dubna a uvidis me to slo bez problemu :8)
uživatel
uai1
12.07.2008, 22:52.01

Pořád problém se stažením settingu z Vantage 221

Díky, zkusím starší soft.
uživatel
Nervoš
12.07.2008, 23:00.02

uai1

čau Lanškrouňáku,to jsem nevěděl,že je tady u nás doma ještě jeden kousek,který dělá do sat.příjmů mimo ing. Boos_409,možná,že ho znáš,můžem někdy podebatovat třeba na zahrádce u pivovaru,a ztratit tak hodinku ze svého drahocenného času./mám taky VANTAGE 7100 S/pokecáme né????
uživatel
hery
12.07.2008, 23:02.17

hery

ja mam ale jen 221ku ale muzem se potkat :8)
uživatel
uai1
12.07.2008, 23:07.47

@uai1

To snad není že máš V221 nemoc,když Ti to vyhovuje tak OK,Vezmu sebou Pavla a hodíme řeč u kafe,nebo piva.Nejsme tak velké město,že když něco budeš potřebovat Ty nebo,já nebo kolega si nevyhovíme,né?dnes jsem brouzdil na VANTAGE KLUB a tam jsem to zjistil.
uživatel
hery
12.07.2008, 23:10.54

@uai1

dohodnem se na času a dnu můj email je HERY120@email.cz,můžeš se ozvat.
uživatel
hery
12.07.2008, 23:14.21

hery

dopsal jsem si tam icq tak se muzeme spojit a domluvit :8)
uživatel
uai1
13.07.2008, 08:05.21

Pořád problém se stažením settingu z Vantage 221

Tak jsem zkusil i starší soft a nic.
Zkoušel jsem to i na jiném PC, jiné kabely, takže už asi zbývá jediná možnost, poškozené RS 232 v receiveru od vytažení_zasunutí kabelu při zapnutém stavu.
Nahrávat soft i setting jde, stáhnout zpět nejde.
Děkuji všem za snahu.
uživatel
Nervoš
13.07.2008, 08:51.03

RE: Pořád problém se stažením settingu z Vanta...

Je to asi blbost, ale napadlo mě jestli nemáš náhodou přerušený jeden z vodičů 3-2 nebo 2-3 v datovém kabelu. Kdysi se mi to stalo v práci při komunikaci s telefonníma ústřednama! Také to jedním směrem šlo a druhým ne. Oťuknutí ohmetrem není moc práce.
uživatel
migr
13.07.2008, 09:10.23

@migr - to by nešlo vůbec

Pokud by byl přerušen jeden z vodičů, nešlo by přenášet vůbec nic žádnm směrem. Na začátku přenosu ať už čehokoliv kamkoliv dojde vždy k výměně dat přes RX i TX vodič. Kabel tedy bude dobrý. Chyba ovšem může být v RS 232 rozhraní v přijímači.
uživatel
Zorbas
13.07.2008, 09:22.30

asi pojede k Zorbasovi

Protože jde o druhý receiver v rodině, musím ještě uvážit, zda je pro mne přenos dat do PC nezbytný.
Zorbas _ je oprava RS 232 náročná ?
uživatel
Nervoš
13.07.2008, 20:22.17

Není

Ve srovnání s tím, co jsem dělal s tím 7100S, je to prkotina. Vyměním jeden docela běžný šváb.
PS: Už dorazil? Předpokládám,že asi zítra.
uživatel
Zorbas
13.07.2008, 21:32.08

Není

Jo, čekám ho zítra, nemohu se dočkat.
Teď mě napadlo, že soft SetEdit Vantage ukládá setting s příponou .bin, Chanal editor s příponou.si.
Každý otvírá jen setting svůj, přitom .si pro verzi 2,3 je jiný, než .si pro verzi HD ... se z toho asi picnu.
uživatel
Nervoš