Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
12.07.2008, 22:18.14

pojdu twin a quar lnb na toroid55?

momentalne mam na toroid55 nasledovne nastavenie: 13-19,2-23,5-28,5, vsetko single a nemam ziaden problem

chcem to doplnit na 4W-1W-9E-13E-19E-23E-28E
mate niekto podobny setting, ale s TWIN resp QUAD LNB (1W a 23E)
bude T55 stacit pre TWIN a QUAD?
dakujem za skusenosti
uživatel
losparabo
13.07.2008, 01:52.31

RE: pojdu twin a quar lnb na toroid55?

pokud se tam vejdou mechanicky,tak je to stejné jako sigle,no problem
uživatel
pierrepetr
13.07.2008, 10:06.28

RE: pojdu twin a quar lnb na toroid55?

presviecaju ma, ze si mam dat T90, lebo na T55 nebude dostatocny zisk pre TWIN a QUAD - nechcu mi to montovat
uživatel
losparabo
13.07.2008, 10:09.32

RE: pojdu twin a quar lnb na toroid55?

Já bych taky volil spíš T90 rozdíl v ceně není nijak velký ale zato zisk dost podstatný. :)))
uživatel
adam 2
13.07.2008, 11:38.09

RE: pojdu twin a quar lnb na toroid55?

T55 má stejný zisk pro single,twin i pro jakýkoliv LNB!!T 90 je určitě lepší volba než malá T55.Docela by mě také zajímalo,jak je to na T55 s minimální roztečí.U T90 je to bez úpravy držáku LNB 3 stupně,s úpravou se dá až 2,5 stupně.
uživatel
Saxon
13.07.2008, 11:40.05

RE: pojdu twin a quar lnb na toroid55?

na tor.55 nenamontujes sucasne 9E aj 13E s klasickymi konvertormy musia mat mensi priemer inak ich tam nedas.
uživatel
furo
13.07.2008, 11:47.05

RE: pojdu twin a quar lnb na toroid55?

to myslíš vážně!?Vždyť to dáš i na klasické ofsetce 85cm.
Pokud to tak je,pak je T90 určitě po všech stránkách lepší řešení.Pokud je mi známo ,tak u těchto antén bývá limitujícím faktorem rozměr držáku.Až po jeho úpravě přichází na řadu limitace průměru ozařovače.
Mezi použitelné LNB s menším průměrem ozařovače patří singly Inverto ST,Edision,Alps či Twiny Edision a Alps.
Alespoň jsou to kousky co já používám....
uživatel
Saxon
13.07.2008, 21:34.03

RE: pojdu twin a quar lnb na toroid55?

tak fajn za vsetky reakcie,
avsak

1) kto porozne cital vie, ze T55 uz mam, takze rozdiel pri kupe novej = dalsej T90 nie je minimalny a este mi ostane kus zeleza
2) chybaju mi realne skusenosti TWIN a QUAD LND na T55 i ked sa tu pisalo, ze zisk LNB je rovnaky aj pre singel aj pre TWIN resp QUAD - JE TO TAK?
3) preco by nesli namontovat 9 a 13 (rozdiel 4) ked mam vedla seba 19,2 a 23,5 (rozdiel 4,3) ?

zatila vsetkym vdaka
uživatel
losparabo