Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
30.07.2008, 13:44.06

Monoblok a Diseqc

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se dá do jednoho Diseqc přepínače přivíst signál z twin monobloku a jednoho single konvertoru - jestli to bude fungovat. Jde mi o to, že jsem chtěl vyzkoušet příjem Digi TV na jedné parabole a sloučit s druhou parabolou (CSlink, twin monoblog).Vím, že monobloky tu nedoporučujete, ale pokud bych Digi TV nechytl (mám k dispozici starší parabolu bez konv.), tak by mi bohatě stačily Astry 19,2E a 23,5E. Díky...
uživatel
mario21
30.07.2008, 14:11.17

RE: Monoblok a Diseqc

napriklad takto: http://www.liddll.de/thread.php?threadid=7
uživatel
bublajs
30.07.2008, 14:18.57

RE: Monoblok a Diseqc

Takže by problém být neměl. Mně šlo o to, že monoblok má určitě už nějaký přepínač v sobě a nevěděl jsem jestli by se právě ten "vnitřní přepínač nějak nehádal s tím "externím". Nebo je pro toto potřeba nějaký spec.přepínač? Podle toho obrázku bych řekl, že stačí obyč...
uživatel
mario21
30.07.2008, 14:21.16

RE: Monoblok a Diseqc

Pro tento ucel je urcen prepinac EMP P162IW Option. Najdi si ho, funguje to.
uživatel
Mirectec
30.07.2008, 14:26.48

RE: Monoblok a Diseqc

musi umet uncommited switch. i prijimac musi umet takovy funkce.
uživatel
bublajs
30.07.2008, 14:47.07

RE: Monoblok a Diseqc

nemusi.. Normalne to jede na diseqc 1.0.
uživatel
Mirectec
30.07.2008, 14:54.08

RE: Monoblok a Diseqc

jsem si téměř jist,že onen přepínač nese označení EMP P162DW.
Přepínám pomojí jeho dva P168.Prostě to musí být přepínač průchozí pro Diseqc povely.IW je myslim obyčejný 1.0 resp 2.0.
Uncommited povely spolehlivě zvládá třeba besseler Openbox X 8xx.
uživatel
Saxon
30.07.2008, 15:16.47

RE: Monoblok a Diseqc

Hmmm. Měl jsem vybraný věci z Eltasatu a přepínač "EMP P162IW Option" tam nemají. Jen "EMP P.162-IW" (http://www.eltasat.cz/lnb-prepinace/prepinac-diseqc-2-1-p-162-iw). To asi nebude on, že?
uživatel
mario21
30.07.2008, 15:17.57

RE: Monoblok a Diseqc

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=27&t=8660 Tohle snad mluvi za vse...
A tady mate popis funkce EMP P162IW Option:
"DiSEqC přepínač pro Mononlok konvertor. Přepínač je vhodný, jestliže chcete přidat k monobloku další konvertor, případně dva. Vstup 1 potom přepíná monoblok A,B a do vstupu 2 můžete zapojit další dva LNB přes dvojnásobný DiSEqC C,D."
uživatel
Mirectec
30.07.2008, 15:18.31

RE: Monoblok a Diseqc

To Option je tam opravdu dulezite..
uživatel
Mirectec
30.07.2008, 15:20.16

RE: Monoblok a Diseqc

Nejlevnejsi na gisow.cz
uživatel
Mirectec
30.07.2008, 19:58.48

RE: Monoblok a Diseqc

Doporučil bych Schwaiger SEW 4021, je to v kvalitním venkovním provedení, s možností přepnutí na option nebo i position. EMP bych po zkušenostech a hlavně po provedených měření moc nedoporučoval, hlavně při připojení twin LNB musí mít Diseqc dobré oddělení mezi vstupy. Dále při použití dvou monobloků přes Diseqc option nelze použít monobloky Inverto - tyto přepínají pouze A/B !!! ostaní se chovají A+C je jeden LNB a B+D je druhý LNB takže propojení option v pohodě, jen pozor u některých přijímačů, které umí třeba více typů Diseqc 1.0,1.1,2.0 (např.32 LNB) je někdy potřeba zapnout opakování povelu pro správné přepnutí tam,a le hlavně i zpět
uživatel
teslaton
05.08.2008, 21:30.07

Monoblok a Diseqc

Spaun SUR 211F
uživatel
Kluwi