Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
31.07.2008, 11:19.28

OT: Tipy na videoklipy

V sobotu děláme s kámoši prasátko(včera jsme ho nabajcovali) a chceme udělat venku takovou videotéku. Budu mít k dispozici plátno a projektor, chcem to pokud bude počasí raději venku.
Přemýšlím, zda pouštět klipy z netu, nebo z některých stanic ze satu, ale to už se mi zdá komplikované(nejlepší by byly dva stb), znáte někdo nějaké dobré stránky s videoklipy?
Já jen obvyklé youtube, nebo bearshare, ale tam mi to nejdřív stahuje a to je o ničem.
Nebo tam jen pustit nějaký Top50, co bývá na VH1, ale nevím, zda v sobotu večer..
A ještě mě napadá, že venku bude do tmy asi ho.vno vidět
Já mu navrhoval raději velkou plasmu, ale mu se to zdá malé a fádní..
To jsou problémy:-))..Dík za nápady
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 11:30.12

RE: OT: Tipy na videoklipy

Ideální bude dvd s nějakým koncertem, nebo klipy stáhnout z různých webů a vypálit. satelit je dobrá věc. Jo a skutečně tak do 21.30 možná déle uvidíte xxx
uživatel
alda10
31.07.2008, 11:33.18

RE: OT: Tipy na videoklipy

kam mohu přijet?:-))))))))
uživatel
cb21
31.07.2008, 11:40.14

RE: OT: Tipy na videoklipy

To by bylo ideální, ale to právě nemám. A už se mi nechce sedět u bedny a nahrávat. Asi tam pustím VH1 nebo CityTv a semtam to prohodím něčím z netu.
S tím světlem je to nanic. Snad na to ještě po devátý někdo uvidí..v pátek má být tropická noc, to by bylo ideální.
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 11:42.28

@Cb21

Beru tě za slovo. Více mailem. Ale takovou dálku nepojedeš :)))
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 11:42.32

RE: OT: Tipy na videoklipy

Tak to spíš doporučím youtube a óčko a VH1clssic a HIT24 samozřejmě pokud máš možnost emu :-))
uživatel
alda10
31.07.2008, 12:17.52

Tomik

Já budu dělat u sebe na baráku také prasátko,ale ani mně nenapadne tam tahat nějaké plátno či audio aparát.Víš jak se to pak zvrhne,pokud je tam ta správná společnost...
Na takovouhle akci jedině živá kapela.Já budu mít kamarády co hrajou od J.Cashe,přes Cream až po Kalandru.
Jinak si tam ven Openboxe s výhledem na 19,2E a 28,5E a správnou náplň a pak už to jen přepínej.Nezapomeň vykopat čerstvej křen!!!!!Čus
uživatel
Saxon
31.07.2008, 14:28.52

RE: OT: Tipy na videoklipy

Ja by som to vyriešil jednoducho - cez noc nahrávať na DVD VH1 clasic a je po probléme.
uživatel
Crescenzio
31.07.2008, 14:39.42

RE: OT: Tipy na videoklipy

VH1 Clasic o 22:00 do 23:00 hod rock VH1 23:00 do 23:30 rock show. VH1 Clasic po polnoci je super , až do rána. Ešte je ah deluxe music ide volne a samozrejme aj HIT 24 tam je od02:00 do 6:00 staré disco hity . Je si z čoho vybrať.
Ak ide o niečo brutálnejšie tak ROCK TV na hodbirde.
uživatel
JANOSIK
31.07.2008, 15:23.56

RE: OT: Tipy na videoklipy

Vrelo odporucam v sobotu vecer od 21:00 Deluxe Music. Sam na tom ficim. Aj VH1 v sobotu vecer je OK, ale u mna je Deluxe, samozrejme najlepsie je VH1Class ale to treba UPC alebo MTV unlimited
uživatel
Walter
31.07.2008, 15:31.39

RE: OT: Tipy na videoklipy

Kdybych podobnou produkci chtěl dělat ... tak bych rozhodně netahal STB.
Nahrát hromadu klipů kartou SSx a prostřihnout na jednotlivé.
Přehrávat z kompu.
To ti umožní flexibilně přehrát celkem cokoliv, co kdo přinese. Různé domácí filmečky památeční z minulých prasátek, případně klipy z youtube i DVD (hudebních DVD bývá mezi lidem docela dost).
Taky ti to umožní dělat něco na přání - ale už nemáš moc času.
Já si tak mezi časem dělám malé noční bigbítky z VH1 Classic. Nehrávám celé dlouhé hodiny a pak si to střihnu na klipy, co mne zajímají a ukládám je na DVD jako data. TO by se ti asi šiklo - mám těch DVD s postřihanými klipy asi dvacet. Ale je dost dobře možné, že by se ti výběr nelíbil. Ale tak jako tak už ti to nakopírovat a poslat asi nestihnu. Chtělo to o den dva dříve...
uživatel
Antonín
31.07.2008, 15:44.54

@antonin

jen tak pro zajimavost, muzu se zeptat, co jsi tam nastrihal, myslim, jaky hudebni styl; rock, hardrock, poprock, softrock,hairrock atd. :)))
uživatel
docdoutnik
31.07.2008, 16:24.06

RE: OT: Tipy na videoklipy

Mášli možnost chytit Hispasat na 30°W a fr.12012V 27500 je tam VH1 volně !!!
uživatel
sonip
31.07.2008, 18:09.52

RE: OT: Tipy na videoklipy

@antonín
Kurňa ty klipy by bodly, ale je pozdě. Nevím, zda by se výběr líbil, ale žádná omladina tam nebude, 30-50let, takže žádný bum-cink. Mám doma tv kartu, zkusím něco nahrát aspoň analogově, mám 97GB na Déčku volných, za 20min nahrávání, co jsem to spustil to má velikost 800MB, tzn. necelých 40h...Ještě to pak nějak zkusím prostříhat, nad tím strávím dalších 40... ;P

Jinak máme tam sat s 13-19-23 a kvůli jednomu dni tam nebudu přidělávat 28 nebo 1W, takže v úvahu připadá ten Delux nebo to pitomé óčko..nevím, zda ještě VH1 z astry1 stále volně, doma ji ještě pořád nevidím..

Přes den bude asi jen prasátko a hudba, promítačka a karaoke teda až večer kolem 9. :-/
Dík za reakce.
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 18:49.42

RE: OT: Tipy na videoklipy

Jediný aspekt pro výběr je: žádný blbý popík.
Je tam stejně tak Deep Purple, Led Zeppelin, Jimi Hendrix jako Queen, nebo Joy Division, Bob Dylan, až po Sinatrovu New York - i když to je výjimka, popovou hranici tvoří tak Cure.
Prostě Malé noční bigbítky 1 až 20. Se stovek GB vzniknou desítky.

Ale z VH1 Classic především hudba mého mládí - rock, nebo hard rock, jak se to vezme. Obecně nemám žádné hudební preference. Poslouchám všechno od opery až po dechovku, (a ani takto definovanou škálu nevidím jako správnou, je blbá opera, stejně jako blbá dechovka).
uživatel
Antonín
31.07.2008, 19:09.34

RE: OT: Tipy na videoklipy

Zna nekdo moznost jak to treba VH1 dostat do pocitace a udelat si C D, nemyslim ale nahrat na rekorder dik
uživatel
burinka
31.07.2008, 19:42.31

Tomik535

ak už niečo chceš tak si rýchlo posťahuj , snáď to stihneš.
http://oneeeee2.webovastranka.sk/file/index
http://oneeeee3.webovastranka.sk/file/index
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 19:49.11

RE: OT: Tipy na videoklipy

2burinka: já to dělám DVB-S kartou SSx.
uživatel
Antonín
31.07.2008, 19:59.36

burinka

možnosti sú. Buď priamo do pc , cez televíznu kartu alebo ak tvoj sat. prijímač má Hdd . To čo používam ja je Ulead video studio 10 plus - má takzvaný chytrý prevod . k tomu potrebuješ Pvastrumento ktorý je na to určený - z TS do PS ,alebo 11,5 plus ktorý dokáže spracovať aj súbor TS(konečne). Program si sám vyrobí Cd DVD alebo Blue ray ,a aj si sám stlačí. Tých možností je dosť . Všetko zostane už len ako sa tý rozhodneš .
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 20:28.59

RE: OT: Tipy na videoklipy

Zrovna nahrávám přesně 2 hodiny. Soubor má 4.55GB
Tv karta je horká, jak vaše HD přijímače :)))
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 20:41.03

RE: OT: Tipy na videoklipy

Tak použi DVD2one150 (verzia) ten to stlačí za 17 minut. je aj po česky KEY:

0QR5LRRa2D/WTBQtoPxXxM2cpDav8IB7Fj4iYKn115oNKf0nvHS6v4NqhK
Tt7G/h49fibvXZrh8DB43XsgPgJiMEBHiV0O4EQWZXL6+ht56xioXYWfYa
Lq9eCnoZUrk1ulenjmkRasGIFuu6SrN7usqMDTgNGR7YfclSd/ncxEpw=
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 20:53.21

RE: OT: Tipy na videoklipy

@oneeeee
Spíš teď řeším, čím to pak rozkouskovat na jednotlivé klipy. Nebudu přece za každým klipem ukončovat a znovu spouštět nahrávání..takhle si to totiž kouskuje do jednotlivých souborů samo.
Mám tu tv kartu dnes poprvé a nekoukal jsem, jestli je k tomu účelu pro ni nějaký program, jen jsem si stáhnul z CD ovladač.
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 21:04.35

RE: OT: Tipy na videoklipy

tak si stiahni ulead video studio 10 plus , je k tomu aj čeština. ten ti urobí absolutne všetko a aj vypáli. tu si pozri ako ten program vyzerá. http://oneeeee1.webovastranka.sk/image/index/next_15714.0.2008_03_28_16_49_07
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 21:30.15

RE: OT: Tipy na videoklipy

@oneeeee
Díky, našel jsem jedenáctku:
http://www.instaluj.cz/cz/katalog/audio-video/zpracovani-videa/ulead-videostudio/?x0x0x45655558878999960000540505000000555=77789988000054568788888785000000000041252258978989&zasxre000542242045550500006215=20110000000000004567899956565500000562
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 21:40.58

RE: OT: Tipy na videoklipy

mesiac ti to pôjde potom asi bude potrebné mať kluč alebo crack. A nezabudni si dať do pc DirectX9c. Funkcia Indexovanie ti nepôjde. Pri inštalácii si zaklikni len Pal a potom si stiahni češtinu. Po nainštalovaní Si nastav potrebné parametre ako je formát obrazu PAL 720x576 a bitrate aspoň na 4000 . Viacej nedávaj. Pri nadmernom toku dát dochádza k trhavému pohybu.
Ak by si s tým mal problémy tak daj vedieť cez Skype . Prajem príjemnú zábavu.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 21:45.11

RE: OT: Tipy na videoklipy

zabudol som sorry: Zvuk audio dolby digital 2.0 alebo 5.1 To už je na tebe . V základnom nastavení je Audio PCMC , to ale zaberá velké miesto na disku . Pri vypalovaní disku môžeš mať kvalitu obrazu ako video cd, kockované. Hlavne keď presiahneš kapacitu DVD a musíš to stlačiť.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 21:56.09

RE: OT: Tipy na videoklipy

Dík, ale na tohle už se asi do soboty vykakám, snad někdy potom, nemám čas to teď studovat, pustím to celé od začátku a sem tam prostě posunu vpřed. Hello
uživatel
Tomik535
01.08.2008, 07:38.48

RE: OT: Tipy na videoklipy

To jsou teda rady...
Bitrate 4000 je pro 720x576 málo.
Standard je 6000, dobré je 8000. To zvládnou všechny přehrávače. Pokud to škube, je to špatně provedené, není to otázka správného bitrate. Ono to asi v daném případě bude tak, že nahrávate analogový signál (brrr) a na pomalém počítači. A když chcete rovnou ukládat mpeg2 (ulead to umí), tak nestihnete nic více než 4000. Ale ten celý postup je úplně špatně.
Správně je nahrávat digitální signál kartou DVB-S PCI nebo USB. Ukládat tak jak leze ze streamu. Pak to jenom střihnout bez rekomprese. (To jde i v tom Uleadu, když necháte zatržené Smart Encoding.)
Poslední verze Uleadu je 11.5, le pro SD klipy nemá žádnou výhodu ani změnu už oproti verzi 9.
Ulead video studio na střih toho, co už je jednou v mpeg2, a co nepotřebuje titulky, mikrofon, a další funkce, je zbytečné dělo, složité, pomalé. PvaVUT nebo Womble mpeg2 udělají lepší službu.
Hlavně: NIKDY nerekompresovat. Nechat mpeg2 na pokoji. Rekompresí se kvalita neobyčejně zhoršuje. A ono už to na hudebnáích kanálech většinou je dost špatné.
uživatel
Antonín