Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
31.07.2008, 19:05.34

Zdielanie

Prosím ,kto má skúsenosťi so zdielaním Sky link karty.Potreboval by som zdielať kartu na 15 sat.prímačoch.Umiestnené budú v jednej budove(rodiný dom)
uživatel
haga
31.07.2008, 19:35.21

RE: Zdielanie

Pekne si to napísal. No neuviedol si typy satelitných prijímačov a ani postup. Takže zatiaľ sa to nedá. Až dostaneš rozum tak tu otázku prepíš.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 19:37.31

RE: Zdielanie

oneeeee: tobe to prijde nepochopitelne ? tak si poposedni,neb si asi sedis na vedeni.
jedno z reseni je newCS a tam tech prijimacu je dneska uz povicero
uživatel
bublajs
31.07.2008, 19:47.12

RE: Zdielanie

No pekne. Takže podľa teba nepotrebuje ani pripojenie na internet . To si myslíš že majú nabúchané sat.prijímače ? On nenapísal nič tak mu nemôžem ani odpovedať. Dá sa zdieľať tak cela aj z dvadsiatimi a aj bez internetu. To sa dá.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 19:55.48

RE: Zdielanie

jednoduse mu napis ty reseni ktery znas a pockej co si vybere. zatim spekulujes o nicem .
uživatel
bublajs
31.07.2008, 19:58.26

RE: Zdielanie

a nebo pouzit Wireless Smart Wi...... Je to modul do ktereho das orig kartu a potom mas klienty, kteri ctou kody bezdratove.... nevim jestli muzu napsat odkaz na dovozce, ale prave to ctu z casopisu SAT & DVB-T a je to odkaz http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk&catid=5&spos=0
uživatel
Kony.cz
31.07.2008, 20:04.39

bublajs

Najprv sa musí vyjadriť , čo vlastne má alebo čo k tomu potrebuje. Ja nešpekulujem , tá jeho otázka je zatiaľ o ničom.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 20:09.44

RE: Zdielanie

oneeeeee: ty ses z bohaty rodiny , takovy dlouhy vedeni vid ?
ber to tak , ze nema nic a odpovidej k veci .

Kony.cz: to zarizeni asi nevyhovi zadani ::: 1 hlavná jednotka je rozšíriteľná až pre 7 klientských kariet
uživatel
bublajs
31.07.2008, 20:27.13

RE: Zdielanie

Tak potom bych to resil...

1 x Dreambox (kde bude karta)- ma dobrou podporu a HW
dalsi stroje ktere umi dobre sdilet IPBOX atd(Jsou levnejsi jako Dream)... nebo tak nejak, ale kurna na 15 x SAT, to bude velka investice, samozrejme je mit potom ethernetovou sit po celym dome.....
uživatel
Kony.cz
31.07.2008, 20:29.36

RE: Zdielanie

uz jste videly nebo slyseli nekoho, kdo chce v rodinem dome koukat na 15 satel. prijamacu, mozna tak v palaci :laughing: :laughing:
uživatel
hellrider
31.07.2008, 20:31.56

RE: Zdielanie

splitter wtr-1
uživatel
Satmaster
31.07.2008, 20:34.07

RE: Zdielanie

kony.cz: newCS neni nutne zalezitost dreamu, ale dneska uz to umi naklientit vicero strojku. mimochodem server nemusi bejt ani sat prijimac :)
uživatel
bublajs
31.07.2008, 20:34.30

hellrider

No nechcel som to napísať , lebo sa mi to zdalo podozrivé, čakal so , že toho napíše viac. Mohol si s tým ešte počkať , škoda.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 20:50.57

RE: Zdielanie

ma harem a pro kazdou souloznici ma jeden prijimac. sam nema zadnej , pac ma ten harem. to je preci jasny od samyho zacatku :))))
uživatel
bublajs
31.07.2008, 20:54.19

RE: Zdielanie

Harem asi nie to by potreboval hard core . Skôr si myslím že mu ide o kšeft.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 20:58.19

RE: Zdielanie

T-T, Gital, UPC tv, Digi tv, O2 tv, Haga tv...
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 21:03.40

RE: Zdielanie

oneeeee: a i kdyby , tobe by to melo bejt uplne jedno
uživatel
bublajs
31.07.2008, 21:10.41

RE: Zdielanie

Tak mu poraď ako , rád sa priučím a souložnice nechaj preňho . Tebe by to malo byť jedno.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 21:16.28

RE: Zdielanie

oneeeee: jedinej kdo jeste neporadil ses ty, takze zacni sam. a ses to opet ty kdo tady akorat spekuluje ale nic z toho neni.
uživatel
bublajs
31.07.2008, 21:33.35

RE: Zdielanie

netáraj.
uživatel
oneeeee
31.07.2008, 21:36.26

RE: Zdielanie

oneee: poposedni si konecne . a vytri si oci, pac ani cist neumis. a jen prudis a prudis.
uživatel
bublajs
31.07.2008, 21:39.22

RE: Zdielanie

Jedná sa vlastne o penzion.Satelitné prímače nemám a potrebujem sa od niečoho odpichnúť.Mám takú prdstavu že vlaste by mohli byť aj dve sekcie alebo tak nejak.
uživatel
haga
31.07.2008, 21:42.24

RE: Zdielanie

víš o tom že je to fous nelegální? :lookaround:
uživatel
poky1
31.07.2008, 21:44.39

@poky1

Už ano..
uživatel
Tomik535
31.07.2008, 21:45.16

RE: Zdielanie

ak to je takto, tak budeš musieť buď veľa študovať , alebo nájsť dodávateľa ktorý Ti to nakonfiguruje a predá...
uživatel
dempsey
31.07.2008, 21:46.33

@haga

tak prdstavu :laughing:odloz bokom lebo male penziony su prve po com idu hned po kablovkach
uživatel
Vlado Fogo
31.07.2008, 21:55.16

RE: Zdielanie

Pro použití na tak veřejném místě jako je penzion je klasické sdílení zcela nevhodné. Jednou z toho budeš mít takový průšvih, že se ty ušetřené prachy nevyplatí.

(Poznámka pod tlustou čarou: Možná by spíš stálo za to, zkusit kotaktovat Towercom a pokusit se domluvit nějakou speciální smlouvu. No, jen mě to tak napadlo, ale za pokus nic nedáš...)
uživatel
Louskacek
01.08.2008, 07:31.30

RE: Zdielanie

Sdílení je nelegální, navíc poměrně neodolné proti zdivočelým klientům. Mohou přijímače poměrně snadno rozvrátit, mohou si do nich nasadit svůj soft, mohou ledacos. Sdílení s cizími lidmi je nesmysl, navíc se ti pro Skylink ani moc nevyplatí. Přijímače schopné sdílení jsou dražší. Naprosto slepá cesta používat slovo sdílení.
V podstatě je lepší třeba:
- použít hromadu levných přijímačů někde z zázemí, naladit každý na jeden kanál, to sloučit a pustit do pokojů přes UHF rozvod. Předpokládám, že televize budou stejně malinké, takže o kvalitu ani tak moc nejde.
- kombinovat DVB.T a UHF rozvod DVB.S

P.S. Bereš svoje hosty i do své domácí palírny?
uživatel
Antonín
01.08.2008, 07:46.25

RE: Zdielanie

nebo tak.... sehnat par satelitu, ktery maji TV vystup pres koax a potom kazdy sat naladit na jeden program a jinaci vystupni kanal. A potom na TV na pokojich naladis jenom patricne kanaly a bude....
uživatel
Kony.cz
02.08.2008, 16:50.56

RE: Zdielanie

no to je jedno, jemu jde o to jak nejlevneji dostane treba 15 (priklad) nezavislych kanalu do (15 tv)

v takovem pripade bych to asi skutecne videl nejlevneji na ty receivery DVB-S s LAN portem (cena 1500 kC/VOC bez DPH)

a jestli je da do zazemi nebo na pokoj je uz druha vec.

anebo ma nekdo levnejsi reseni?
uživatel
gorro
02.08.2008, 16:52.44

RE: Zdielanie

ale jestli jeden levny master (server) utahne 15 klientu to nevim, no kdyz by byly v zazemi tak kodovanych bude stejne jenom tak 8-10 asi a 7 pry utahnou vpohode.

kony.cz nojo ale jak poresis dekodovani, aha? :-) to bylo predmetem otazky
uživatel
gorro