| 16.01.2009, 15:05.04 | |
21:9?Sotva jsme si zvykli na 16:9, tak už na nás chystaj 21:9. To bude paráda, ale koupím si určitě dvojtunerovou abych si mohl dát Nova HD 4:3 a Prima 4:3 vedle sebe, to tam v pohodě vejde.http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2009011506 |
![]() visper |
| 16.01.2009, 15:27.43 | |
RE: 21:9?Tož co, když se takdle točí filmy na kinofilm, tak budeme vidět přesně to co autor chtěl aby bylo viděno. :-) a bude ještě lepší filmový zážitek. :)) |
![]() lukin |
| 16.01.2009, 15:49.03 | |
RE: 21:9?... na kinofilm asi těžko ... |
![]() Dusan |
| 16.01.2009, 16:02.11 | |
RE: 21:9?Ještě že se neinspirovali formátem PANAVISION ULTRA, ten měl poměr 2,85:1...;-) |
![]() Martin79 |
| 16.01.2009, 16:05.21 | |
@DusanJistě že na kinofilm, na co jiného? |
![]() Martin79 |
| 16.01.2009, 16:12.25 | |
RE: 21:9?Je to 70 mm materiál (negativ), který se pak vyvolává. Sestříhaný materiál (negativ) se opět "nafotí" a kopíruje do distribuce (positiv). Pro špičkové kinoteatry je to opět 70 mm, jinak 35 mm film. Formát se přepíná čočkama na promítačce... V současnosti se však už hodně "točí" digitálně. |
![]() Dusan |
| 16.01.2009, 16:36.38 | |
RE: 21:9?No ta 70mm se užívá jen n největší trháky. Klasika je 35mm. Jinak správně. negativ se vyvolává. V rozlišení cinema 4K se scanuje do PC, kde se zpracuje a opět se vypálí na "materiál" :-) pro kina či další média pro distribuci ;-) |
![]() lukin |
| 16.01.2009, 16:37.16 | |
RE: 21:9?70mm kino je u nás jedno? Dvě? - když nepočítám IMEX.Naprostá většina kin je na 35mm kopie, mají analogové Dolby Stereo, ty novější DD/DTS, asi tři SDDS, a asi za trest promítače pod parou, co ani neumí pořádně zaostřit (vl. zkušenost) :-D |
![]() Martin79 |
| 16.01.2009, 16:42.42 | |
RE: 21:9?No jak v tom rozměru dopadne hokej, fotbal a Sirina Williams bude mít ještě větší po--sí a pr-l. :bigeyes: :))) |
![]() CES |
| 16.01.2009, 16:49.09 | |
RE: 21:9?Je tuším jen jedno multikino co umí 70mm, nejspíš v praze. Ale nevím jistě. Stěma promítačema je to pravda. :-D Někdy si toho všimnou až v půlce filmu a zaostří teprve. |
![]() lukin |