Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
16.01.2009, 15:05.04

21:9?

Sotva jsme si zvykli na 16:9, tak už na nás chystaj 21:9. To bude paráda, ale koupím si určitě dvojtunerovou abych si mohl dát Nova HD 4:3 a Prima 4:3 vedle sebe, to tam v pohodě vejde.
http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2009011506
uživatel
visper
16.01.2009, 15:27.43

RE: 21:9?

Tož co, když se takdle točí filmy na kinofilm, tak budeme vidět přesně to co autor chtěl aby bylo viděno. :-) a bude ještě lepší filmový zážitek. :))
uživatel
lukin
16.01.2009, 15:49.03

RE: 21:9?

... na kinofilm asi těžko ...
uživatel
Dusan
16.01.2009, 16:02.11

RE: 21:9?

Ještě že se neinspirovali formátem PANAVISION ULTRA, ten měl poměr 2,85:1...
;-)
uživatel
Martin79
16.01.2009, 16:05.21

@Dusan

Jistě že na kinofilm, na co jiného?
uživatel
Martin79
16.01.2009, 16:12.25

RE: 21:9?

Je to 70 mm materiál (negativ), který se pak vyvolává. Sestříhaný materiál (negativ) se opět "nafotí" a kopíruje do distribuce (positiv). Pro špičkové kinoteatry je to opět 70 mm, jinak 35 mm film. Formát se přepíná čočkama na promítačce... V současnosti se však už hodně "točí" digitálně.
uživatel
Dusan
16.01.2009, 16:36.38

RE: 21:9?

No ta 70mm se užívá jen n největší trháky. Klasika je 35mm. Jinak správně. negativ se vyvolává. V rozlišení cinema 4K se scanuje do PC, kde se zpracuje a opět se vypálí na "materiál" :-) pro kina či další média pro distribuci ;-)
uživatel
lukin
16.01.2009, 16:37.16

RE: 21:9?

70mm kino je u nás jedno? Dvě? - když nepočítám IMEX.
Naprostá většina kin je na 35mm kopie, mají analogové Dolby Stereo, ty novější DD/DTS, asi tři SDDS, a asi za trest promítače pod parou, co ani neumí pořádně zaostřit (vl. zkušenost)
:-D
uživatel
Martin79
16.01.2009, 16:42.42

RE: 21:9?

No jak v tom rozměru dopadne hokej, fotbal a Sirina Williams bude mít ještě větší po--sí a pr-l. :bigeyes: :)))
uživatel
CES
16.01.2009, 16:49.09

RE: 21:9?

Je tuším jen jedno multikino co umí 70mm, nejspíš v praze. Ale nevím jistě. Stěma promítačema je to pravda. :-D Někdy si toho všimnou až v půlce filmu a zaostří teprve.
uživatel
lukin