Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
16.01.2009, 14:46.39

Pro znalce přijímačů

Existuje nějaký přijímač HD, který umí symbolovou rychlost (symbol rate) pod 10.000? On to nikdo z prodejců neuvádí, uvádí se to až přímo v manuálu.
Jsou totiž stanice, které v DVB-S2 jedou i na 1,660 MB/s. A ty nelze chytit, protože běžné hodnoty přijímačů jsou pro DVB-S2 od 10,000.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 14:59.18

RE:Pro znalce přijímačů

To si děláš srandu nebo ten dotaz míníž vážně.
uživatel
habr
16.01.2009, 15:02.02

RE:Pro znalce přijímačů

Ferguson HF-8900 HD z dalších parametrů:
Citlivost tuneru - 950-2150 MHZ
Symbol rate - 1-45 MS/s
FEC - 1/2, 2/3, 3/4, 4/5, 5/6, 7/8, 8/9, 9/10
Demodulace - QPSK(DVB-S) 8PSK, QPSK(DVB-S2)
Napájení LNB - 13/18V, 14/19V max. 500mA, 22kHz
Napájení - 90-260V, 50-60Hz
Max. příkon - 27 W
Rozměry - 360 x 280 x 65 mm
Hmotnost - 1,5 kg
uživatel
habr
16.01.2009, 15:07.22

@habr

Ten dotaz je dobře položený, srandu si děláš ty, např. s tímto řádkem:

"Citlivost tuneru - 950-2150 MHZ" :razz:
uživatel
D2MAC
16.01.2009, 15:13.21

RE: Pro znalce přijímačů

@habr: je dobře v tvém výčtu jednotka citlivosti v Hz (kmitočet)?
uživatel
knawi
16.01.2009, 15:14.31

RE: Pro znalce přijímačů

pardon, a než se tam dohrcal....
uživatel
knawi
16.01.2009, 15:23.53

Omlouvám se ruka byla rycjejší než hlava

Je to kopie tady

http://www.videotech.cz/hdtv-prijimace/ferguson-hf-8900-hd-silver-black

Ale existují dnes volně prodejné přijmače se Symbol rate od 10 výše
uživatel
habr
16.01.2009, 15:25.36

RE: Pro znalce přijímačů

Tak já mám v manuálu toto:
DVB-S - symbol rate 2-45 Ms/s
DVB-S2 QPSK 10-30 Ms/s
DVB-S2 8PSK 10-31 Ms/s

Takže žádná sranda se nekoná.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 15:29.19

RE: Pro znalce přijímačů

Někdy chytneš aj pod ty 2 Ms/s ale musíš experimentovat.Přečti si ten článek.

https://www.parabola.cz/clanky/1025/otestujte-si-vas-satelitni-receiver/
uživatel
habr
16.01.2009, 15:29.30

@habr

Těch 1-45, co tam uvádějí, to ale zcela jistě neplatí pro DVB-S2. To bude platit jen pro DVB-S.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 15:34.12

canalinfonews

např.jede 11675/V/SR1240 a to bys koukal,jak rozdílné jsou výsledky při skenování tohoto programu HD receivery - CTECH5000 a V7100 bez problému,TF7700 vyžaduje přesné zadání kmitočtu podle LO použitého LNB a HOMECASTY jsem nepřinutil na 45°W k ničemu jinému než k čínanům na 11510H26693.
uživatel
táhlovej
16.01.2009, 15:34.48

RE: Pro znalce přijímačů

Však si zkuste naladit na Hispasatu 30°W 11647 V SR 1667 5/6 DVB-S2 8PSK a ani ťuk. Signál žádný. A zkoušel jsem to na dvou přijímačích.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 15:36.32

RE:sateliťák

Jo maš pravdu dneska jsem nějak mimo.
uživatel
habr
16.01.2009, 15:38.19

@táhlovej

Ještě jednou zdůrazňuji, že jde o příjem v DVB-S2.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 15:48.50

RE: Pro znalce přijímačů

Potom jde samozřejmě o to, pro koho to vysílají, když se to nedá chytat.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 15:51.54

RE: Pro znalce přijímačů

12/3: Hispasat 1C/1D (30W): Distrivision
Na kmit. 11647/V změnil kanál DISTRIVISION modulaci z QPSK na 8PSK (SR 1667, FEC 5/6, DVB-S2). Kódováno BISS (DeEmEx).
uživatel
habr
16.01.2009, 15:59.29

Tady se podívej na přehled s nízkým SR a jede to

https://www.golden-interstar.pl/forum/viewtopic.php?p=3754
uživatel
habr
16.01.2009, 16:20.17

RE: Pro znalce přijímačů

A co použít zesík ?
uživatel
TDB
16.01.2009, 16:30.15

@habr

Tak co ten seznam projíždím, tak tam jsou napsané pěkné nesmysly. Některé tam píše např. 10°E, ale ty vůbec v DVB-S2 nejedou.
Ještě prohlížím dále.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 16:48.40

@habr

Tak jsem to projel celé, ten seznam a z těch dvou zbylých v DVB-S2 a to sice 18°W VideoPiu a 30°W Distrivizion, nejede nic.
Takže proč tam píšeš a jede to, když to nejede. Napřed se tedy přesvědč, jestli je to pravda a potom něco piš.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 16:49.49

RE: Pro znalce přijímačů

Vantage bez problémů DTV1 naladí.
uživatel
táhlovej
16.01.2009, 16:50.36

RE: Pro znalce přijímačů

Tak jsem se nic nedozvěděl.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 17:14.15

RE: Pro znalce přijímačů

Jestli je tedy DTV1=Distrivizion, tak já právě na Vantage nic nenaladím.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 17:49.34

RE: Pro znalce přijímačů

Dotaz je velmi spravny. Napr. DM800 jede az od 5 MB/s, zajimava je take horni hranice v DVB-S2, vysila se i nad 30 MB/s.
uživatel
007
16.01.2009, 18:43.39

RE: Pro znalce přijímačů

Konečně někdo rozumný.

A to jsem to schválně nazval pro znalce.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 18:45.29

@TDB

A k čemu by byl zesík?
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 19:14.06

A nejede to

Zkoušel jsi, zdali to jede?
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 19:38.36

RE: Pro znalce přijímačů

Právě jsem locknul DTV1 i na TF7700,ale už jednou jsem zdůraznoval,že musíš přesně zvolit kmitočet podle LO použitého LNB - v mém případě 11644.A jestli Ti nestačí úspěšný lock tohoto (samozřejmě potvrzený praktickým testem) programu na dvou různých přijímačích, je potřeba se podívat na kvalitu dalších použitých komponentů Tvého přijímacího řetězce.P.S.To,že nejede Tobě,ještě neznamená,že nejede vůbec.
uživatel
táhlovej
16.01.2009, 21:12.52

Ide to

IP Box 910 tiež naladil DTV1 na frekvencii 17 644 MHz.
uživatel
ludvik21
16.01.2009, 21:13.55

Oprava

11 644 MHz.
uživatel
ludvik21
16.01.2009, 22:17.21

zkusím

Zkusím ještě jednou, někde jsem četl, že vysílají až od 22,-hod, ale nevím jakého času.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 22:57.29

Velká omluva

Tak se omlouvám, už jsem to naladil. Problém byl v tom, že jsem musel nepatrně přizvednout parabolu, divné bylo to, že ostatbí na tom Hispasatu jely. Tak mě to ani nenapadlo.
Jenomže stejně mě to na ty klíče co mám nejede, ale jestli jsou nějaké nové, nevím. Nemá někdo na to BISS? Já mám 16 27 38 75 49 50 00 99.
uživatel
sateliťák
16.01.2009, 23:00.03

Potom ovšem padá

ta verze s těmi nízkými SR. Tak co to v tom manuálu znamená, čert ví.
uživatel
sateliťák