| 16.01.2009, 14:46.39 | |
Pro znalce přijímačůExistuje nějaký přijímač HD, který umí symbolovou rychlost (symbol rate) pod 10.000? On to nikdo z prodejců neuvádí, uvádí se to až přímo v manuálu.Jsou totiž stanice, které v DVB-S2 jedou i na 1,660 MB/s. A ty nelze chytit, protože běžné hodnoty přijímačů jsou pro DVB-S2 od 10,000. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 14:59.18 | |
RE:Pro znalce přijímačůTo si děláš srandu nebo ten dotaz míníž vážně. |
![]() habr |
| 16.01.2009, 15:02.02 | |
RE:Pro znalce přijímačůFerguson HF-8900 HD z dalších parametrů:Citlivost tuneru - 950-2150 MHZ Symbol rate - 1-45 MS/s FEC - 1/2, 2/3, 3/4, 4/5, 5/6, 7/8, 8/9, 9/10 Demodulace - QPSK(DVB-S) 8PSK, QPSK(DVB-S2) Napájení LNB - 13/18V, 14/19V max. 500mA, 22kHz Napájení - 90-260V, 50-60Hz Max. příkon - 27 W Rozměry - 360 x 280 x 65 mm Hmotnost - 1,5 kg |
![]() habr |
| 16.01.2009, 15:07.22 | |
@habrTen dotaz je dobře položený, srandu si děláš ty, např. s tímto řádkem:"Citlivost tuneru - 950-2150 MHZ" :razz: |
![]() D2MAC |
| 16.01.2009, 15:13.21 | |
RE: Pro znalce přijímačů@habr: je dobře v tvém výčtu jednotka citlivosti v Hz (kmitočet)? |
![]() knawi |
| 16.01.2009, 15:14.31 | |
RE: Pro znalce přijímačůpardon, a než se tam dohrcal.... |
![]() knawi |
| 16.01.2009, 15:23.53 | |
Omlouvám se ruka byla rycjejší než hlavaJe to kopie tadyhttp://www.videotech.cz/hdtv-prijimace/ferguson-hf-8900-hd-silver-black Ale existují dnes volně prodejné přijmače se Symbol rate od 10 výše |
![]() habr |
| 16.01.2009, 15:25.36 | |
RE: Pro znalce přijímačůTak já mám v manuálu toto:DVB-S - symbol rate 2-45 Ms/s DVB-S2 QPSK 10-30 Ms/s DVB-S2 8PSK 10-31 Ms/s Takže žádná sranda se nekoná. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 15:29.19 | |
RE: Pro znalce přijímačůNěkdy chytneš aj pod ty 2 Ms/s ale musíš experimentovat.Přečti si ten článek.https://www.parabola.cz/clanky/1025/otestujte-si-vas-satelitni-receiver/ |
![]() habr |
| 16.01.2009, 15:29.30 | |
@habrTěch 1-45, co tam uvádějí, to ale zcela jistě neplatí pro DVB-S2. To bude platit jen pro DVB-S. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 15:34.12 | |
canalinfonewsnapř.jede 11675/V/SR1240 a to bys koukal,jak rozdílné jsou výsledky při skenování tohoto programu HD receivery - CTECH5000 a V7100 bez problému,TF7700 vyžaduje přesné zadání kmitočtu podle LO použitého LNB a HOMECASTY jsem nepřinutil na 45°W k ničemu jinému než k čínanům na 11510H26693. |
![]() táhlovej |
| 16.01.2009, 15:34.48 | |
RE: Pro znalce přijímačůVšak si zkuste naladit na Hispasatu 30°W 11647 V SR 1667 5/6 DVB-S2 8PSK a ani ťuk. Signál žádný. A zkoušel jsem to na dvou přijímačích. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 15:36.32 | |
RE:sateliťákJo maš pravdu dneska jsem nějak mimo. |
![]() habr |
| 16.01.2009, 15:38.19 | |
@táhlovejJeště jednou zdůrazňuji, že jde o příjem v DVB-S2. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 15:48.50 | |
RE: Pro znalce přijímačůPotom jde samozřejmě o to, pro koho to vysílají, když se to nedá chytat. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 15:51.54 | |
RE: Pro znalce přijímačů12/3: Hispasat 1C/1D (30W): DistrivisionNa kmit. 11647/V změnil kanál DISTRIVISION modulaci z QPSK na 8PSK (SR 1667, FEC 5/6, DVB-S2). Kódováno BISS (DeEmEx). |
![]() habr |
| 16.01.2009, 15:59.29 | |
Tady se podívej na přehled s nízkým SR a jede tohttps://www.golden-interstar.pl/forum/viewtopic.php?p=3754 |
![]() habr |
| 16.01.2009, 16:20.17 | |
RE: Pro znalce přijímačůA co použít zesík ? |
![]() TDB |
| 16.01.2009, 16:30.15 | |
@habrTak co ten seznam projíždím, tak tam jsou napsané pěkné nesmysly. Některé tam píše např. 10°E, ale ty vůbec v DVB-S2 nejedou.Ještě prohlížím dále. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 16:48.40 | |
@habrTak jsem to projel celé, ten seznam a z těch dvou zbylých v DVB-S2 a to sice 18°W VideoPiu a 30°W Distrivizion, nejede nic.Takže proč tam píšeš a jede to, když to nejede. Napřed se tedy přesvědč, jestli je to pravda a potom něco piš. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 16:49.49 | |
RE: Pro znalce přijímačůVantage bez problémů DTV1 naladí. |
![]() táhlovej |
| 16.01.2009, 16:50.36 | |
RE: Pro znalce přijímačůTak jsem se nic nedozvěděl. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 17:14.15 | |
RE: Pro znalce přijímačůJestli je tedy DTV1=Distrivizion, tak já právě na Vantage nic nenaladím. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 17:49.34 | |
RE: Pro znalce přijímačůDotaz je velmi spravny. Napr. DM800 jede az od 5 MB/s, zajimava je take horni hranice v DVB-S2, vysila se i nad 30 MB/s. |
![]() 007 |
| 16.01.2009, 18:43.39 | |
RE: Pro znalce přijímačůKonečně někdo rozumný.A to jsem to schválně nazval pro znalce. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 18:45.29 | |
@TDBA k čemu by byl zesík? |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 19:14.06 | |
A nejede toZkoušel jsi, zdali to jede? |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 19:38.36 | |
RE: Pro znalce přijímačůPrávě jsem locknul DTV1 i na TF7700,ale už jednou jsem zdůraznoval,že musíš přesně zvolit kmitočet podle LO použitého LNB - v mém případě 11644.A jestli Ti nestačí úspěšný lock tohoto (samozřejmě potvrzený praktickým testem) programu na dvou různých přijímačích, je potřeba se podívat na kvalitu dalších použitých komponentů Tvého přijímacího řetězce.P.S.To,že nejede Tobě,ještě neznamená,že nejede vůbec. |
![]() táhlovej |
| 16.01.2009, 21:12.52 | |
Ide toIP Box 910 tiež naladil DTV1 na frekvencii 17 644 MHz. |
![]() ludvik21 |
| 16.01.2009, 21:13.55 | |
Oprava11 644 MHz. |
![]() ludvik21 |
| 16.01.2009, 22:17.21 | |
zkusímZkusím ještě jednou, někde jsem četl, že vysílají až od 22,-hod, ale nevím jakého času. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 22:57.29 | |
Velká omluvaTak se omlouvám, už jsem to naladil. Problém byl v tom, že jsem musel nepatrně přizvednout parabolu, divné bylo to, že ostatbí na tom Hispasatu jely. Tak mě to ani nenapadlo.Jenomže stejně mě to na ty klíče co mám nejede, ale jestli jsou nějaké nové, nevím. Nemá někdo na to BISS? Já mám 16 27 38 75 49 50 00 99. |
![]() sateliťák |
| 16.01.2009, 23:00.03 | |
Potom ovšem padáta verze s těmi nízkými SR. Tak co to v tom manuálu znamená, čert ví. |
![]() sateliťák |