Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
16.07.2009, 22:04.01

šilhání 5W + 13E + 19,2E + 23,5E

Zdravím. Je reálné udělat toto šilhání na jedné parabole?
Díky za odpovědi.
uživatel
ales123
16.07.2009, 22:10.55

RE: šilhání 5W + 13E + 19,2E + 23,5E

Ano, na T90 uplne v pohode.Na E85 uz musis hodne peclivy a na krajich budes mit signal jako z 60cm anteny.Na obycejne 85cm ofsetce to bude jeste horsi.
uživatel
Saxon
16.07.2009, 22:39.50

RE: šilhání 5W + 13E + 19,2E + 23,5E

Nevím,jaké má zkušenosti Saxon,ale na E85 se středem na 13E jedu 4W na slušných 75%(jižní čechy).Pokud hneš střed na 9E věřím,že 5W dostaneš na good hodnotu.Instalace s přístupností k anténě je u E85 až překvapující.Je to přesně to co potřebuješ. R^
uživatel
tkan
16.07.2009, 22:41.10

@Saxon

Asi jsem si dovolil dost,takže se omlouvám,ostatně třeba s tebou bych se někdy rád sešel,jsem z Tvého kraje. ;)
uživatel
tkan
16.07.2009, 22:45.42

RE: šilhání 5W + 13E + 19,2E + 23,5E

To sis teda dovolil. :)))

Jako sorry, ale výraz "na slušných 75%" má stejnou hodnotu, jako 2 a půl pytle brambor.
uživatel
D2MAC
16.07.2009, 22:59.42

@moderator

Už si viděl někdy 2apůl pytle brambor,nedejBože držels je někdy v ruce? :)))
Pokud ano,víš jaký je tříčtvrteční signál na E85. :)))
uživatel
tkan
16.07.2009, 23:05.44

@tkan

Jestli myslíš ty půl metrákové, tak ty bych 2,5 najednou držet nechtěl.
Ne, teď vážně.
5W má náročnější transpondéry na příjem než 4W, procenty se můžeš klidně ohánět, ale v tom případě je třeba napsat na čem vlastně jsi to naměřil (kmitočet + přijímač) a hlavně - jaké je % minimum pro konkrétní FEC, při kterém dochází k rozpadu obrazu. Pak dokáže takový údaj poskytnout jakous takous představu o parametrech signálu.
uživatel
D2MAC
16.07.2009, 23:31.05

RE: šilhání 5W + 13E + 19,2E + 23,5E

stačí,když nám řekne kolik % má na 13E max. a je jasno
uživatel
pierrepetr
16.07.2009, 23:44.51

@pierrepetr

Tak to mě zase spíše zajímá, jakých výsledků dosáhl zde:

5W 11065H 18085 3/4

Na to si s chutí počkám. :razz:
uživatel
D2MAC
17.07.2009, 00:23.41

RE: šilhání 5W + 13E + 19,2E + 23,5E

jo,ale asi do zítra
uživatel
pierrepetr
17.07.2009, 04:30.51

tkan

A odkjal, od Zvolena? :) E85 mam celkem rad, ale 30st je uz docela dost.5W ma mensi paru nez 4W a vyska direktoru E85 nema ani 80cm.Proto jsem uprednostnil T90.5W chytam na T90 uplne na kraji jeji lyziny a je to tam jen tak tak.
uživatel
Saxon
17.07.2009, 14:14.18

RE: šilhání 5W + 13E + 19,2E + 23,5E

Na E85 chytám od 1W až po 28,2E . A jde to. Sice trochu déle trvalo přesné nastavení. Ale šlape to v pohodě.
uživatel
lukin
17.07.2009, 14:33.01

@all

Parabolu momentálně používám na FX 7600 se softem Octagon,konvertory Inverto 0,2 a 0,3db od 4W po 28,2E.Sport2 na 4W má signál slabší,okolo 40%,ale nekostičkuje,ostatní okolo 70%.Díky blízkosti dvou držáků na pozici 1W a 4W si myslím,že ten Amos(4W) je trochu dál,než by měl být.Na ten samý konvertor jsem vyzkoušel naladit několik TP na 5W(většinu přijímaných dle zdejších přehledů na 70ku).S vysokou SR žádný problém s nízkou SR bohužel ani ťuk,taktéž TP co psal D2MAC.13E mám trochu mimo,kvůli vložení konvertoru na 9E,takže HotBird není úplně přesně.S anténou jsem spokojen. R^
uživatel
tkan
17.07.2009, 14:35.22

@Saxon

Z kopce s velkým kostelem přesně naproti Kleti. ;)
uživatel
tkan
17.07.2009, 16:15.03

tkan

Zlatá Koruna, či Holubov, nebo snad Krásetín?
P.S. - zrovna jsem se vrátil z Klícky, vydal jsem se tam dnes na kole /přes Rohy/ a jsem kousíček před zavařením organismu.
Fotky mám a ještě jsem dnes nějaké přicvakal, večer zkusim něco vybrat a pošlu to sem na Upload, pokud bude zájem.ahoj
uživatel
Saxon
17.07.2009, 16:32.15

@Saxon

Kdepak samá voda,Hosín. :8)
uživatel
tkan
17.07.2009, 16:41.05

tkan

Aha, tak to máš docela příznivou kótu pro dálkový příjem DVB-T, pokud Tě toto ovšem bere. ;) Jednou jsem tam s kolegou mirasatem zkoušeli lovit, a bylo tam toho požehnaně.
Zrovna nyní vysílám reportář o čištění vašeho, hosínského vodojemu...
uživatel
Saxon
17.07.2009, 21:55.23

@ ales123

Ales-i, ja mam celkom uspesne na 90-ke noname zeleze 1W az 28,5 a ta Anglicka Astra mi ide teraz lepsie ako ked som mal parabolu otocenu na 13+19+23,5+28,5 Dovod? Multifocus drziak Vangate.
uživatel
ivovi