Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

PROGRAM VIDEOREDO

Ahoj.Na zpracování filmů v hd kvalitě,které zaznamenám z tv na ext.disk,používám koupený program HD VIDEO CONVERTER,ale zpracování filmu trvá asi pět hodin.Jaké máte v tomto ohledu zkušenosti s VIDEOREDEM?Je to stejné,nebo je zpracování nahrávky podstatně kratší?Děkuji

hugo51
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 143
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

VideoReDo TVSuite V4

tak pět minut,jde o to,jestli to neukládáš do jiného formátu a na stejný disk,tam se to prodlužuje,ale ne tak extrémně,jak píšeš R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Jde o to,že převedu v convertoru do MKV.Např. vánocích běžel na ČT 1 film,,Hrátky s čertem" v HD.V programu HD VIDEO CONVERTER měl tento film 5,1 GB a v PC trval převod do MKV asi pět hodin.Jde o to,že některé věci vypaluji na blu ray disk,ale to zpracování je moc dlouhé,takže si tedy koupím VIDEOREDO TV SUITE.Jinak děkuji za odpověd

hugo51
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 143
Odpověď v diskusním vlákně
 

nejprve

si zjisti,jestli videoredo umí převod do mkv,já to nezkoušel,ani nevím,pokud to umí,jak dlouho to bude trvat,pak si třeba ani nepomůžeš,já tedy nic nekonvertuji,jen vystříhám a uložím v původním formátu,který si přehraji v mediaplayeru R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

tak jsem to

zjistil,můj videoredo do mkv nenabízí,zkusil jsem převod z .ts do mpg,půlminutový záznam převáděl asi 2.5 min,samozřejmě to ta konverze zpomaluje,taky to bude podle výkonu PC různé i do jiného formátu se to bude asi lišit,nevím jestli si pomůžeš R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

hugo 51

musíš si sehnat samozřejmě plnou verzi VideoReDo TVSuite s podporou H.264 a mkv, mě převod např. souboru ts(HD)o velikosti 5Gb do .mkv trvá cca 6 minut,
-VideoReDo TVSuite dále umí střihat,spojovat,hledat reklamu,vypalovat

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

videored and megui

VideoReDo uz pouzivam x let, na hd nahravky pouzivam "videoredo tvsuite v.4.21", nahravka je potom ve formatu "mpeg-ts" a na sd nahravky pouzivam "videoredo tvsuite v.3.20 a nahravka je potom v mpeg formatu. Obe placene verze.
Na pripadne dalsi zpracovani do mkv nebo do mp4 u hd nahravky (plati to samozrejme i pro sd) pouzivam "MeGui 2507" v kombinaci s "DGindexNV 2045" (placena verze). U tvorby mkv souboru v Megui delam jenom video (s audiem spojuji v mkvmerge), u mp4 delam kompet v megui.
Jinak Videoredo pouzivam i na strihani v dvd (jeden velky vob soubor) nebo v bluray streamu. Takze po mnohaletych zkusenostech doporucuji vybodnout se na nejake "videoconvertory" a pouzivat kombinaci "videoredo" a "megui". Nic lepsiho na tvorbu mp4 a mkv souboru neni. I kdyz napoprve vypada "megui" dost slozite, tak "jak se dostane do krve", je to uz jenom rutina.
Jinak co se tyce delky zpracovani, tak to samozrejme zalezi na "kvalite" pc. Me trva vlastni konverze ve videoredu u hd nahravky do mpeg-ts (u 1,5h filmu) asi 2-3 min. Pripadny dalsi prevod do mp4 nebo mkv uz take zalezi na nastaveni x264 kodeku (ballanced, fast, insane kvalita). Ted o vikendu jsem si do mp4 prevadel jeden koncert od Rihanny (68 min), a v megui mi trvala delka prevodu (pri nastaveni x264 na pass2 HQ) asi 40 minut.

parnicek
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 121
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Haenlein-Software.com tam se dá najít placený program,který je téměř "bleskurychlý"! Bývala tam možnost bezplatného vyzkoušení na jeden měsíc, jinak je (pro mně) dost drahý. Záleží na tom, kolik do toho chcete investovat. :O

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Tondach:
Přesně tak, taky používám HD Studio 3 od Haenleinu a převod 8 GB trvá asi jednu minutu. Jestli je to drahý je otázka, tuším, že stál 79,90,- €, ale máš to na furt.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 074
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Kibicak, asi před třemi lety stál něco přes dva tisíce ale jen na rok ...... při mých požadavcích na vypálení dvou či třech filmů za rok se to (důchodci) nevyplatí :))

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Ked je zaznam v mpeg2 tak aky zmysel na ho prevadzat do mkv? Preco to nenechat v mpeg2, pripadne spravit dvd rychlo a bez rekompresie!
Ked je zaznam ts h264 avc (je jedno, ci hd, alebo sd), tak mp4 (ked to videoredo umoznuje, tak mkv) a tiez rychlo a bez rekompresie. Je uplne jedno, ci je to potom mkv, alebo mp4, ale ked niekto chce silou-mocou mkv, tak video mp4(s videom h264) ide prekonvertovat aj v avidemuxe rychlo a bez rekompresie. Akurat, ked je audio mp2, tak neviem, ci je podporovane v mkv, ked nie, tak akurat audio je treba rekomprimovat.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Tondach, pro konverzi ze všeho do cokoliv používám free program Media Coder. Máš li grafiku Nvidia nebo Intel, má hardwarovou podporu CUDA I Intel. Má i kodek H265 ale ještě jsem ho nezkoušel. Jinak se tam dají nastavit přesně všechny parametry které jsou potřeba.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Preco je to treba konvertovat? Ked to zostrihas cez videoredo ? Co negativneho obsahuje TS nahravka v HD aby to bolo nutne konvertovat? Mkvmerge tiez pouzivam este k tomu obcas.... :O

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

liguere, MET opera. ROH a live koncerty jsou v MPEG2 HD 10 - 20MB/sec a to ti hodí 17 - 20G na disku. V H264 MP4 to je ve slušné kvalitě 6-8G

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

No jo, ja som myslel technicky problem..... potom treba holt cakat. :8)

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

H265 v mediakoder funguje. Skusal som don kodovat niejake video.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Nyní jsem zpracoval podle vašich doporučení hd film v mpeg2 bez převodu do jiného formátu a trvalo to pouhou hodinu,ale asi zakoupím VIDEOREDO TVSUITE VERSION 5.Jinak díky za spoustu odpovědí a rad.

hugo51
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 143
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

konas: já potřebuji jen občas (3 x do roka) převést z Topfielda soubory "rec", aby šly vypálit na DVD, nebo BR disk. V úplné pohodě Freemake Video Converter to převede rovnou podle potřeby. Sice to trvá pět hodin, ale to není problém, po skočení konverze, většinou v noci, program vypne PC a je to!
Pokud ten Freemake něco s příponou rec nepřečte, jako někdy film z HBO, tak jsem ke svému překvapení zjistil, že to přečte a překóduje v pohodě prachobyčejný VLC media player!

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Také ho používám,ale když má nahrávka víc než 4GB,tak tam nejde přidat 01.ts.Nebo se mýlím?

hugo51
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 143
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

tondach: jasně každý si už našel soft, který mu vyhovuje.Nevím jestli Media Coder umí soubory .rec ale zatím vše, co jsem do něj hodil mi schroustal.Já ty šílené mpeg2 HD edituji na prastarém MPEG Video Wizard (Womble) který mpeg2 HD kupodivu akceptuje a pak konvertuji. VLC mě svým kódovánim moc nepřesvědčil a i jako player raději používám MPC-HC.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

VideoReDo je super, zvlášt poté co si zvykneš/přizpůsobíš ovládání a naučíš se jej efektivně používat. MKV není problém (H264 i MPEG2), MP4 jakš takš, MTS, M2TS, TS, VOB/IFO, vše OK, číslované soubory lze načíst a zpracovat jako jeden. Volba zachování více zvukových stop OK (V5). Částečně si poradí s titulky. Dlouhodobě používám V4 a V5.

Doba zpracování se odvíjí od volby výstupních formátů a parametrů, viz metody Smart Recode (hned a v nezměněné kvalitě), Full Recode (násobně pomalejší) v ukládacím profilu.

Wintermute
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 307
Odpověď v diskusním vlákně
 

tak isto

ak nahodou nieco zaznamenam na ext. hdd alebo cosi stiahnem z netu, pouzivam any video converter /free verziu z netu/ k uplnej spokojnosti a na zakl. pracu uplne postacuje. plateny videoredo prenecham kvazi odbornikom...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Ked chce niekto jednoduchy strih a ponechat v .ts, pripadne previest bez rekompresie do mp4 postaci aj Avidemux.
Ale s videoredo to bude asi pohodlnejsie(môzes strihat kde chces, snimky po najblizsi I-frame skomprimuje). A prevod par minut-kto pise o hodine, ma to zle nastavene.
A rekomprimovat kvôli velkosti??!!!- maximalne niejake kreslene rozpravky pre male deti, pripadne blbe serialy. Alebo videa pre malu zobrazovaciu jednotku-napr mobil. Predsa, ked chcem nieco archivovat, tak sa snazim zachovat kvalitu.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

a čo synchronizácia audio-video u videoredo? po asi hodine je to už o dve sekundy,z ts do mp4. pri filmoch to až tak nevadí,ale pri koncertoch je to k ničomu. videoredo a koncert kiss monster tour. tam je dátový tok 45000 bitrate.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Pouzivam VideoReDo na prevod TS do MKV (H264) a prevod trva naozaj dlho, asi 3x tolko ako trva samotne video. Pouzivan dva prechody a deinterlace smart.

radolaco
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Videoredo som uz dlho nepouzil-nahravky nechavam tak ako su, ale ked som ho pouzival nedochadzalo k nesynchronizacii a/v.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra