Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
29.09.2007, 21:55.16

propojeni

mam novou televizi lcd a když připojim digi na av2 tak mi jde jen zvuk prosim o radu
uživatel
stanik
29.09.2007, 21:58.46

RE: propojeni

tak to připoj na av1 R^
uživatel
Karlos1
29.09.2007, 22:19.03

karlos

musim to mit na av2 mam špatny scart šnuru
uživatel
stanik
29.09.2007, 22:21.18

RE: propojeni

no av1 je výstup pro tv a av2 je vstup pro další zařízení třeba obyčejné dvd. pak tam máš cinče 3 ks tak to vem z toho,jestli nejde jinak
uživatel
Karlos1
29.09.2007, 22:23.46

karlos

mam propojen dvd recoreder s digi na av2 a dvd recorder mi jde a le na dogi jen zvuk ale obraz ne
uživatel
stanik
29.09.2007, 22:33.50

RE: propojeni

no trošku jsme se v tom zamotaly ,zkusím ještě jednou dvd rekordér na taky 2 avčka takže ,digi sat av1 kabelem na av2 dvd rekordéru a av1 dvd do tv lcd a mělo by to fungovat
uživatel
Karlos1
30.09.2007, 08:32.57

RE: propojeni

Je to návod, jako by skutečně nebyla gramatická chyba v "zamotaly".
1. Propojení televize s přijímačem by mělo být pokud možno digitální (HDMI, DVI).
2. Koupit si novou televizi bez hdmi a dvi je hloupost.
3. Pokud je přijímač od digitv nekvalitní, pak takový výstup nemá (nevím tento svět mě nějak míjí), pak propojit přes YPbPr nebo YUV nebo RGB.
4. Tyto signály mohou být jak na konektoru SCART, tak cinch. Kabely musí být samostatně stíněné.
5. Zvuk by se neměl propojovat už nikdy jinak než optickým kabelem.
6. Jestli je hodně složité, tak si objednejte profíka. Když vidím, jak někdo utratí desítky tisíc za současnou techniku a pak to propojí PALovským drátem sám doma, brečel bych. Potíž je jedině v tom, že spousta tzv. profíků je neznalá současných přístrojů a mastí to propojení zhruba jako Karlička.
Staniku, SCART má zvlášť vstupní a zvlášť výstupní signály, nemusí být osazeny oboje. To bude asi problém.
Popis SCARTU najdeš na wikipedii, v anglické verzi.
uživatel
Antonín
30.09.2007, 08:56.04

pro Antonína

Přeju dobrý den, chtěl jsem se vás zeptat na bod 5. Myslíte si, že propojení zvuku je lepší přes optický kabel než HDMI a proč. Veškerou výbavu mám doma jak s hdmi tak s optikou. Díky za odpověď
uživatel
pluto
30.09.2007, 10:54.02

RE: propojeni

HDMI
uživatel
jofan
30.09.2007, 11:39.54

RE: propojeni

jsem si nevšiml že má ten přijímač od digi HDMI výstup,nebo dokonce optiku :O :O
uživatel
Karlos1
30.09.2007, 20:26.34

RE: propojeni

HDMI nebo optika je jedno. Spojení je digitální tak jako tak. Přenášená data jsou stejná.
Pokud příjímač od digitv tuto potřebnou možnost nemá, pak platí body 3 a 4.
uživatel
Antonín