Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
30.09.2007, 13:14.54

Budoucnost MPEG2

Jsou již nějaké signály, že bude nahrazen tento formát satelitního vysílání za nějaký jiný? Jak dlouho MPEG2 ještě vydrží?
uživatel
frost
30.09.2007, 13:44.10

RE: Budoucnost MPEG2

Bude postupně nahrazen výkonějším MPEG4,ale jak dlouho MPEG2 vydrží, neví ani ten nahoře, nad námi...
uživatel
Saxon
30.09.2007, 14:23.07

RE: Budoucnost MPEG2

DVB-S, MPEG2 je tak rošířen - přijímače, karty PC, že vydrží ještě mraky let.
Pokud jsi lačný po HD obrazu, tak možnosti tu jsou a nejen na satelitu.
Pokud-by začaly přecházet SDTV stanice do DVB-S2 MPEG4 (Kabel Deutschland), znamenalo by to značnou úsporu kapacity právě pro HDTV kanály.
uživatel
mirasat