| 30.09.2007, 14:14.30 | |
HBO na czech link 79 procent / 59 pr. - je to...Chytám HBO přes kartu od Gitalu, v tuto chvíli mám signál 79/59 včera byl asi o 5 menší (horší počasí). Je takový signál normální a dostatečný, nebo má smysl ladit? Jaký signál je ze zkušenosti ještě dostatečný pro kvalitní příjem. Ptám se proto, že to včera během filmu Španglicky snadno a rychle parkrát zakostičkovalo. Předem děkuji za užitečné odpovědi. |
![]() eduard |
| 30.09.2007, 14:16.26 | |
RE: HBO na czech link 79 procent / 59 pr. - je...To máš ešte dobré já mám len 40%signálu na astre 1D. |
![]() Jupi |
| 30.09.2007, 14:25.06 | |
RE: HBO na czech link 79 procent / 59 pr. - je...No slyšel jsem, že to je stejně přibližná hodnota a snad každý přístroj to má jinak, takže možná co j u mne 59, je u tebe 40. :-) No zmátlo mne to kostičkování, jinak se v tom raději nechci (tedy ne já, ale montér) zbytečně hrabat. Ono s motorem to asi stejně nikdi nebude na opravdu 100 procent. Dnes mám stejné hodnoty na 23 E i na 23,5 E, vcera byla myslím 23 silnejsi. |
![]() eduard |
| 30.09.2007, 14:36.36 | |
eduardU příjmu transpondéru 11,992 H z ASTRY 1D (v budoucnu 1E) na pozici 23,5°E záleží dost na LNB.Příjem je totiž rušen z okolních družic. Za danou situaci může SES Astra. Sám jsem to testoval na parabole 53x58cm. Kvalita signálu byla takováto: Platinum Edition II 0,2dB - 49% MTI AP8-T2 0,6dB - 54% Inverto IDLP -40TL+ - 59% Samozřejmě pořád platí, že je lépe použít větší parabolu. Ale pro drtivou většinu území ČR by nějaká parabola mezi 70 až 80cm měla na HBO, NOVU..... stačit. Při instalaci paraboly pro CS link se tedy zatím doporučuje nastavovat právě podle tohoto transpondéru. Samozřejmostí jsou hrátky s LNB v držáku, které dokáží u malé paraboly nějakému procentu pomoci. |
![]() mirasat |
| 30.09.2007, 14:39.09 | |
Co není kulaté, může být hranatéZa kostičkování u TV NOVA může Media Vision.Tam si můžeš stěžovat a dostaneš přibližně tuto odpověď. ,,Technickou kvalitu obrazu TV NOVA považujeme v současné době za dostatečnou,, |
![]() mirasat |
| 30.09.2007, 14:42.52 | |
to mirasatDěkuji, ale to přesné ladění právě kvůli přítomnosti motoru asi nebude možné. Naladíš jednu družici a pak si to USALS udělá sám. Neříkám, že mi to nejde, jen by mi pro představu pomohlo, kdyby sem lidi hodili čísla jaká mají na tomhle programu, nebo jestli je někde tabulka i jiných programů a jen o ní nevím... třeba MTV Germany 19,2 E mám teď 73 / 68 procent. HBO na 23 E už zmíněných 79/59. |
![]() eduard |
| 30.09.2007, 14:46.21 | |
RE: HBO na czech link 79 procent / 59 pr. - je...Kostičkování bylo na HBO, ne na Nově, ale jen asi 4 x za film a pár sekund, žádná tragédie - ale napadlo mne, jestli to nemám špatně nastavené a že když to dělá tohle když je relativně (pršelo a byl docela vítr) hezky, tak co bude v zimě. :-( Jinak z toho nechci dělat vědu. |
![]() eduard |
| 30.09.2007, 15:10.13 | |
RE: HBO na czech link 79 procent / 59 pr. - je...Já nemám pozici 23,5°E v ohnisku, šilhám na ní.Mám jí nastavenou podle Astry 3A - kmitočtů, které nejsou rušeny. Bylo to ještě v době kdy 11,992 H nevysílalo. Jelikož mám ale perfektní parabolu a hodně slušná LNB, nechám to tak. Jenom dodám, že rozdíl v hodnotách mezi X820CI a X810 je dán nejen odlišností tunerů obou modelů - signál přichází do obou shodný. Vše je z pozice 23,5°E. Openbox X810: 11,992 H HBO,NOVA...8,9dB - 58% 11,525 V ČT,PRIMA...10,6dB - 96% 12,565 H STV,JOJ...10,5dB - 97% 12,649 H Óčko ... 10,5dB - 96% Openbox X820CI: 11,992 H HBO,NOVA...6,7dB - 85% 11,525 V ČT,PRIMA...10,2dB - 100% 12,565 H STV,JOJ...10,2dB - 100% 12,649 H Óčko ...8,3dB - 95% |
![]() mirasat |
| 30.09.2007, 15:15.17 | |
RE: HBO na czech link 79 procent / 59 pr. - je...Ten openbox x-820 to vyhral na plnej čiare.tuším vymením ten humax 5500. Rv |
![]() Jupi |
| 30.09.2007, 15:32.48 | |
X820CIMěl by být krapítek citlivější, než X810, ale zas má problém s některými nižšími SR. |
![]() mirasat |
| 30.09.2007, 15:39.49 | |
RE:HBO....Elevace paraboly,elevace paraboly,elevace paraboly!!!Hlavně u motoru,LNB se naklání automaticky,USALS pokud máš uloženy správné parametry své polohy a rec.spolupracuje s motorem nebývají problémy i když člověk nikdy neví. Elevace paraboly ve směru kolmém(vertikálním) pohybovat velmi pomalu (prodlení signálu) po mm. |
![]() zizi |
| 30.09.2007, 16:03.33 | |
RE:HBO...Když používáš motor,napiš kolik sat.na orbitu jsi schopen přijímat,myslím v jakém rozsahu E°- W°.A v jaké kvalitě. |
![]() zizi |
| 30.09.2007, 18:13.41 | |
Konečně jsem se dneska zasmálŘídící středisko SES Astra v Betzdorfu převedlo tento týden analogové transpondery č.17 (frq. 11,464 H), č.21 (frq. 11,523 H), č. 27 (frq. 11,612 H) a č.29 (frq. 11,641 H), obsahující německé televize sonnenklar.tv, DSF, MTV Central a n-tv z družice Astra 1E na Astru 1KR (19,2 stupnů východně).Změny jsou provedeny z důvodu blízkého přeparkování satelitu Astra 1E na novou orbitální pozici 23,5 stupňů východně, kde dočasně posílí do startu Astry 3B stávající transponderovou kapacitu satelitů Astra 3A a 1D. Tato pozice se stává pro SES Astra druhou nejvýznamnější orbitální pozicí, a vysílají z ní například i naše domácí digitální pakety CS Link a Sky Link. Až bude pozice 23,5°E pro SES Astru důležitá, bude to vypadat úplně jinak. A to hned tak nebude. Ktomu, aby se překlopil Horizontál na Vertikál, je třeba přímo řetězová srážka neuronů v celém mozku několika odborníků. |
![]() mirasat |
| 01.10.2007, 07:49.12 | |
síla signáluMotor SG 2100, Astra 23,5 90%, Astra 19,2 90%,Astra 2 60%, Intelsat 1W 100 %, Hispasat 80%, Hotbird 70% - nulový bod Hotbird. Varnsdorf. |
![]() Hansi |