Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
30.09.2007, 14:27.25

Chlapci už šílím prosím Help

Snažím se stáhnout setting z Vantage X221TS pomocí Vantage loader version 1.1.
Furt mi to hlásí chybu spojení Serial Debung 13. Používám překřížený kabel, 4x jsme ho kontrolovali, chyba přetrvává. Tím kabelem jsem bez problému nahrál soft, dokonce před týdnem i setting tam i zpět. Trápím se kolem toho řadu hodin a nic. Prosím, pomozte mi někdo.
uživatel
Nervoš
30.09.2007, 14:31.37

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Kontaktuj "vw1" ten je v tom super a má Vantage.Ja mám síce tiež, ale v tomto ti neporadím.
uživatel
Milan C
30.09.2007, 14:38.07

VW1 sháním tě

Dal jsem si před časem ten nick spíše z hecu, teď jsem na nervy doopravdy
uživatel
Nervoš
30.09.2007, 14:50.57

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Vantage nemám ale keď sa objaví takýto problém snažím sa použiť čo najkratší kábel a uvediem prístroj do továrenského nastavenia tzn. všetko z flasky preč. Dúfam že to pomôže :)))
uživatel
dempsey
30.09.2007, 14:52.45

aá sorry

ty chceš stiahnuť setting z STB ako zálohu tak to len ten kábel ;P
uživatel
dempsey
30.09.2007, 15:25.35

dodám

trochu som hľadal na nete a setting editor bude zrejme to správne riešenie. Pozri na http://vantage.staservis.cz/nextpage/vantage/firmware/vantage_firmware_x200.htm a vyber si ten editor ktorý Ti bude vyhovovať.Líšia sa podľa verzie. Good luck :)))
uživatel
dempsey
30.09.2007, 15:31.16

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Zkus to s tímto 1.7. Já to s tím stahuju pořád a dobrý. http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php?t=232
uživatel
migr
30.09.2007, 15:33.10

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Oprava: verze 1.07 a upravit link(bez mezer).
uživatel
migr
30.09.2007, 16:15.12

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Chlapci díky, nainstaloval jsem tu 1,07, zdá se výborná, ale stejně se nechová korektně.
Po příkazu Nahrát z přijímače dá hlášku : Please select in the receiver Menu_Instalation_Software upload_Program Upload ten click on OK i this dialogue within 10 seconds.
Na mém přijímačo 221 je SW manager ne pod Instalací ale pod Nastavením kanálu, i tak to nefunguje a vyhodí to hlášku
incorrect answer.
Omlouvám se, ale připadám si úplně blbej.
uživatel
Nervoš
30.09.2007, 16:29.35

RE: Chlapci už šílím prosím Help

na stazeni settingu z vantage pouzij ch.editor2.3 funguje obousmerne bez problemu
uživatel
emilio
30.09.2007, 17:07.34

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Tak jsem pokročil kam jsem chtěl.
Vrátil jsem soft z 00.34.00.020ADA na předchozí 00.08.00.03A-0 a načetlo to jako prd na první pokus.
Vím, že jde o zastaralý soft z dubna, ale maká to.
Děkuji všem za pomoc.
Od WV1 by mne stejně názor zajímal :-)
uživatel
Nervoš
30.09.2007, 17:35.56

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Už mi niekto presne toto písal,problém so stiahnutím settingu na X200. Niektoré softy majú chyby. Napr. mne sa stalo, že pri ručnom ladení mi automaticky prehadzovalo polarizáciu v softe a nič nenaladilo. Trápil som sa s tým tri dni...) potom som na to prišiel aj prečítal na fórach, že ten soft má túto chybu. Niektoré softy zasa mrznú ako chorá vrana, zvlášť u rady X200. V niektorých zasa nejdu pakety,ktoré v staršej verzii išli, napr. sa to týka Mediatech,Antena Hungaria,Fox TV, kde nie je možné zadať RSA(lebo ich nikde nenájdem) a tieto RSA sú v danom softe.Takže to je aj tento prípad o settingom. Tiež sa niekedy vrátim ku staršej verzii softu,ale tá aspoň korektne chodí,ako nová.Kým zasa ju niekto neopraví a vyjde nový soft. :)
uživatel
vw1
30.09.2007, 17:40.19

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Tiež sa mi stalo u niektorého softu, že keď som stiahol setting z prijímača do PC a naspäť, tak v prijímači sa mi objavili v settingu družice ktoré tam vôbec neboli naladené (145E a podobné nezmysly) a programy naladené na tej družici boli napríklad z Thoru.. čumel som ako puk:) Prehodil som soft a bolo všetko OK:)
uživatel
vw1
30.09.2007, 17:49.33

RE: Chlapci už šílím prosím Help

Ešte k tomu káblu. Mám kábel 15m a ešte som nemal problém s dĺžkou kábla, čo sa týka prenosu informácií medzi PC a prijímačom.
uživatel
vw1
30.09.2007, 18:23.49

vw1

čím častejšie to budeš skúšať a čím viac značiek vymeníš tým budeš mať viac skúseností-aj negatívnych :)))
uživatel
dempsey
30.09.2007, 19:25.36

Ještě toto

Zkoušel jsem i doporučený soft na setting Set.sditVantage 1.09, krásný program, dokáže přejmenovat i předvolené skupiny, ale po 20. operaci nahlásil, že bylo uděláno 20 operací a nastavení nepůjde uložit _ jde o demo verzi. No kupovat to nebudu, dojedu to v obyčejném setting editoru.

Mám ještě jeden problém, přijímač mi nenaladil ani opakovaně Eurosport 1 z UPC ..... vše ostatní bylo nahráno ..... nechápu to, co s tím ?
uživatel
Nervoš