Quantcast

The Open Championship 2009 na Nova sport

| redakce | tisk

Stanice NOVA Sport získala exkluzivní vysílací práva pro CŘ a SR na další tři ročníky The British Open. V přímých přenosech divákům nabídneme to nejdůležitější ze všech čtyř dnů turnaje. Jedinečné setkání špičkových golfistů v boji o jeden z nejprestižnějších golfových titulů světa vysílá NOVA Sport od 16. července.

Hřiště, na kterém se turnaj odehraje, Ailsa Course, je v současnosti v Británii hodnoceno jako vůbec nejkvalitnější a je zároveň řazeno i mezi nejlepší hřiště na světe. Hřiště bylo za 2. světové války využíváno jako letiště a přistávací dráha je stále patrná. Současnou podobu dal hřišti architekt Mackenzie Ross, který byl pověřen redesignem hřiště, které bylo poté znovu otevřeno v roce 1951.

Po loňské absenci se na British Open představí i Tiger Woods, který již po návratu z přestávky způsobené zraněním předvádí opět skvělé výkony. Jeho hlavním cílem bude sesadit vítěze dvou posledních ročníků, Padraiga Harringtona. Harrington letos vůbec neprožívá dobrou sezónu a všichni jsou zvědaví, zda se dokáže vrátit na vítěznou vlnu.

Pro české diváky je zklamáním neúčast Alexe Čejky, který neprošel sítem kvalifikací a letos si The Open nezahraje.

Přímé přenosy ze všech čtyř dnů British Open sledujte na NOVA Sport od 16.7. do 29.7.2009.

zdroj: PR Nova sport

Reklama
Vybrané články