Quantcast

ČRa spustí dokrývače pro MUX 2 v Berouně, Kdyni, Klatovech a Táboře

| redakce | tisk

České Radiokomunikace spustí na konci května 2010 další digitální dokrývače pro multiplex 2. České Radiokomunikace začnou šířit programy druhého multiplexu z digitálních dokrývačů ve čtyřech nových lokalitách.

Beroun, Kdyně, Klatovy a Tábor rozšíří počet digitálních dokrývačů pro MUX 2 již na třináct. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě přání svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území signálem.

Dokrývač Beroun je umístěn v blízkosti města, na vrchu Děd. Bude provozován na 41. kanále s horizontální polarizací s primárním zdrojem signálu z pražské SFN (Single frequency network - jednofrekvenční síť).

V Kdyni se dokrývač nachází na vrcholu kopce Koráb a vysílat bude na 48. kanále s horizontální polarizací, primární zdroj signálu získá ze sušického Svatoboru.
Klatovský dokrývač je situován v části města Hůrka. Šířen bude na 48. kanále s horizontální polarizací a s primárním zdrojem také ze Svatoboru.

Dokrývač v Táboře je umístěn v Čelkovicích a vysílat bude na 41. kanálu s horizontální polarizací. Primární zdroj bude čerpat z votických Mezivrat.

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

V těchto oblastech se díky členitému terénu mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání, proto jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálních dokrývačů v těchto lokalitách,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

Reklama
Vybrané články