Vynesení SES 5 odloženo na 21. června
| redakce | tiskStart nového telekomunikačního satelitu SES 5, původně plánovaného na 5. června, byl odložen na 21.6.2012. Satelit s názvem SES 5 (dříve Sirius 5 a Astra 4B) bude pracovat na orbitální pozici 4,8 st. východně.
SES 5 bude mít celkem 36 transpondérů v Ku pásmu pro poskytování DTH služeb v severských zemích a Pobaltí a pro africké trhy. Satelit bude disponovat s kapacitou 24 transpondérů v C pásmu se šířkou pásma 36 MHz pro poskytování širokopásmových služeb a VSAT. Družice bude mít také kapacitu v Ka pásmu, která umožní flexibilní provoz mezi Evropou a Afrikou.
SES 5 byl zhotoven společností Space Systems Loral a bude vynesen nosnou raketou Proton M z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Očekávaná životnost družice je 15 let.
zdroj: telesat-news.net
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (1/10)
20:20 Policie Modrava II (2)
20:15 Polabí (78)
20:10 Případ pro zvláštní skupinu (1)
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle II
20:10 Tajomstvá a špióni: Nukleárna hra (3/3)
20:30 Kukučka (3)
20:20 Dvě tváře světa