Itálie zakázala prodej starých DVB-T přijímačů
| redakce | tiskDne 1. ledna 2017 vstoupil v Itálii platnost zákon, který zakazuje prodávat staré televizory a set top boxy, které podporují jen DVB-T/MPEG-2 nebo DVB-T/MPEG-4. Prodejci nyní musí nabízet jen přijímače, které jsou schopné přijímat druhou generaci pozemního vysílání.
V Itálii od ledna mohou zákazníci pořídit už jen set top boxy a televizory, které podporují DVB-T2 a novější kodek HEVC (H.265).
Podle odhadů Asociace rozhlasových a televizních stanic (CRTV) bylo v březnu 2016 zhruba ze 48 milionů televizních přijímačů v italských domácnostech jen 6 procent přístrojů, které vyhovují novým technickým požadavkům.
Přechod na novou technologii souvisí s plánovaným uvolněním pásma 700 MHz pro širokopásmové mobilní služby v letech 2020 až 2022.
zdroj: Advanced television
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (1/10)
20:20 Policie Modrava II (2)
20:15 Polabí (78)
20:10 Případ pro zvláštní skupinu (1)
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle II
20:10 Tajomstvá a špióni: Nukleárna hra (3/3)
20:30 Kukučka (3)
20:20 Dvě tváře světa