Místo pro Vaši reklamu

Uzbekistán využije satelit pro první DTT síť

| redakce | tisk

Uzbecký státní podnik "Centre of Radio Communication, Broadcasting and Television" (SUE CRRT) využije pro spuštění prvního digitálního terestrického multiplexu kapacitu na satelit NSS 12 (57°E) pro distribuci televizních programů na všechny terestrické vysílače.

Součástí mnohaleté dohody uzavřené se satelitním operátorem SES, státní podnik SUE CRRT, který je jediným provozovatelem analogového a digitální televizního vysílání v Uzbekistánu, využije kapacitu pro distribuci minimálně 12 neplacených televizních programů ve standardním rozlišení a čtyř rozhlasových programů z Taškentu, hlavního města Uzbekistánu.

"Naše síť pokryje celé území Uzbekistánu a nabídne nové možnosti sledování potencionálnímu publiku 31,5 milionu lidí. Vzhledem k tomu, že Uzbekistán je jednou z největších zemí střední Asie s pouštními a hornatými oblastmi, je satelit jedinou spolehlivou technologií, která námn umožní oslovit celou populaci, stejně tak i sousední země a okolí," říká technický ředitel společnosti SUE CRRT pan Turgunov M.

technické parametry:

• NSS 12 (57°E), freq. 11,587 GHz, pol. H, SR 16532, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

Platforma z Uzbekistánu se vysílá přes satelit NSS 12 ve svazku střední Asie. Tento svazek pokrývá tuto oblast a okolí.

Ve střední Evropě je příjem problematický. Příjem tohoto multiplexu je možný zejména na východním Slovensku s parabolami o velkých rozměrech.