Široká nabídka DVB-T antén

Do konce roku odstartuje RT France

| redakce | tisk

Ruský vysílatel RT (Russia Today) plánuje v prosinci letošního roku spustit stanici RT France - celodenní zpravodajský a informační kanál ve francouzském jazyce. V televizních studiích ve Francii již probíhají intenzivní přípravy na spuštění francouzské verze RT.

24hodinová televizní stanice ve francouzštině RT France bude mít sídlo v objektu Arcs de Seine v samém srdci Paříže a bude mít dvě studia - jedno na přípravu zpravodajství a druhé na potřebu postprodukce.

RT investuje do nového kanálu 20 milionů eur. Částka má pokrýt náklady na vybavení, pronájem a výstavbu studia. V nové stanici bude pracovat 50 novinářů.

Nová stanice bude dostupná ve Francii a ve francouzsky hovořících zemí Evropy - Belgii a Lucembursku a nyní se chystají plány ohledně podoby distribuce programu. Stanice má vysílat FTA přes satelit a rovněž bude poskytovat svůj stream na internetu.

Vedle hlavního mezinárodního kanálu RT, který podporuje Rusko, provozovatel nabízí také lokalizované verze, včetně RT UK, RT America, RT Arabic a RT en Español.

zdroj: satkurier.pl + digitaltveurope.net