CryptoBox 800 UHD

Karel Roden jako vyšetřovatel pražského týmu na ČT1

| redakce | tisk

Tři města. Tři vraždy. Jedno vyšetřování. Když se na oděském pobřeží objeví loďka s mrtvou dívkou, které chybí paže, málokdo tuší, že podobné hrůzné nálezy čekají na policisty také ve Varšavě a v Praze.

Do akce se tak pouští tři naprosto odlišní vyšetřovatelé v podání Karla Rodena, Małgorzaty Buczkowské a Sergeye Strelnikova. Desetidílný seriál se představí v televizní premiéře poprvé 14. října ve 20:05 na ČT1. Diváci iVysílání České televize jej mohou sledovat v původním znění s českými titulky.

Česká televize se snaží oslovovat tvůrce nejen u nás, ale i v zahraničí. Někdy nás ale osloví sami filmaři. Přesně tak to udělal režisér Dariusz Jabłoński. A mám radost, protože z toho vznikl Princip slasti, jedinečný seriál v koprodukci tří zemí. Divákům nabídneme během deseti týdnů vyšetřování, které spojí tři různé týmy kriminalistů. Během natáčení se herci a tvůrci mezi sebou domlouvali čtyřmi jazyky. A právě tuto verzi v originálním znění a navíc s několika bonusovými scénami uvedeme v našem iVysílání,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a polský režisér Dariusz Jabłoński dodává: „Podobný seriál tu zatím nebyl. Jedná se o kriminálku odehrávající se současně ve třech zemích během pouhých deseti dní a nocí. Ti nejlepší herci z těchto regionů tak měli možnost hrát ve svém rodném jazyce. Vyšetřují záhadné vraždy mladých žen, vedoucí hluboko do světa patriarchální nadvlády nad ženami. Tři různorodá města, jako Praha, Varšava a Oděsa, pak nabízejí pozoruhodnou lokalitu k vyprávění poutavého děje.“

Princip slasti, Karel Roden (foto: ČT)
▲ Princip slasti, Karel Roden (foto: ČT)

V seriálu se objeví několik desítek herců, zastoupena je každá země. Čeští diváci tak uvidí talentovaného Ukrajince Sergeye Strelnikova, držitele prestižní filmové ceny Teletriumf. Nebo oblíbenou herečku polského režiséra Juliusze Machulského Małgorzatu Buczkowskou. Pražská část příběhu nabídne spoustu známých českých tváří včetně Kryštofa Hádka, Ani Geislerové, Marka Taclíka, Roberta Mikluše, Lucie Zedníčkové nebo Martina Fingera. V čele pražských vyšetřovatelů se představí jako major Viktor Seifert Karel Roden: „Projekt mě oslovil díky mezinárodní spolupráci, poznám nové lidi. Vize pana režiséra mě zaujala, současné detektivky moc nemusím, ale tady se mi líbí, že během deseti dílů sleduje divák vyšetřování pouze jednoho případu.“

Po úspěšných tuzemských detektivních seriálech, ale i populárních severských kriminálkách přichází sebevědomá moderní středoevropská detektivka, jak Princip slasti popisuje kreativní producentka České televize Kateřina Ondřejková: „Důmyslný scénář velmi přirozeně posouvá děj příběhu z Oděsy do Varšavy a Prahy. Dalšími důvody, proč do takového projektu vstoupit, byla možnost sestavit mezinárodní štáb tvůrců ze tří různých států, do hlavních rolí obsadit plejádu českých, polských a ukrajinských hereckých hvězd a natáčet na velice atraktivních lokacích. Tohle všechno dohromady, přinese na obrazovky České televize sice náročnou, ale divácky působivou a hodně napínavou podívanou.“ Desetidílný seriál se představí v televizní premiéře poprvé 14. října ve 20:05 na ČT1. Seriál bude možné sledovat rovněž na iVysílání, kde si jej mohou diváci přepnout do verze v původním znění s českými titulky.

zdroj: ČT