Quantcast

O2 TV přejde na novou platformu

| redakce | tisk

Společnost O2 Czech Republic chystá během letošního roku významnou inovaci u O2 TV - přejde na robustnější platformu. Zároveň představí i moderní set top box. Zákazníci se tak mohou těšit na uživatelsky příjemnější ovládání a nové funkce.

Na novou platformu postupně převede celou bázi svých zákazníků. Divákům tento upgrade přinese například přehledné a uživatelsky přívětivé televizní rozhraní s možností vytvářet profily pro jednotlivé členy domácnosti nebo lepší třídění obsahu a rychlejší přepínání.

O2 TV letos projde největší technologickou změnou od roku 2013. Tehdy operátor představil jako první na trhu novou platformu s funkcí Zpětné zhlédnutí. "Tentokrát je před námi mnohem větší výzva. Na nové technologické řešení budeme převádět více než půl milionu zákazníků," komentuje situaci Josef Dočkal, produktový a technický ředitel O2 TV. Dodavatelem nové platformy pro O2 je společnost CETIN a.s. Ta bude nově nabízet poskytovatelům televizního vysílání napříč globálním trhem stabilní robustní platformu, kterou je možné modulárně upravovat na míru, a využívat tak nejmodernější funkce i kopírovat světové trendy v oblasti sledování televize.

Samotný přechod všech zákazníků na novou platformu bude probíhat postupně během několika měsíců v druhé polovině roku. "Uděláme maximum pro rychlý a bezproblémový přechod na novou O2 TV. O termínu i samotném průběhu akce budeme každého zákazníka včas informovat," vysvětluje Josef Dočkal.

Nová O2 TV bude dostupná pouze pro zákazníky novějších "kovových" tarifů (O2 TV Bronzová, Stříbrná, Zlatá). Majitele starších tarifů M, L a XL bude proto O2 postupně převádět na tarify nové, které jsou již bez závazku.

Reklama
Vybrané články