CryptoBox 800 UHD

Polsko: Silver TV testuje v pozemním muxu v HD

| redakce | tisk

Ohlášený nový kanál společnosti MWE Networks - Silver TV HD (prozatímní název - ostré vysílání bude spuštěno pod názvem Antena HD) zahájil zkušební vysílání v rámci pozemního digitálního vysílání. Zkušební vysílání Silver TV HD se objevilo v pátek odpoledne v polském DVB-T multiplexu 1.

Vysílání je šířeno ve vysokém rozlišení (HD).

Silver TV je nový kanál, připravený speciálně pro potřeby tendru na stanici v multiplexu 1 v pozemním TV vysílání. Program nahradil původní stanici ATM Rozrywka, které nebyla prodloužena vysílací licence (kolem toho se vedou spory - provozovatel stanice tvrdí, že poskytl potřebnou dokumentaci včas, ale místní regulátor má na to jiný názor).

Silver TV je původní název projektu. Je již známo, že stanice bude vysílat pod jinou značkou, protože se ukázalo, že na internetu již existuje projekt s tímto názvem zaměřený na podobnou cílovou skupinu. Aby se předešlo zbytečným nejasnostem, požádal provozovatel programu o přejmenováno na Antena HD.

Silver TV - záběr z vysílání (foto: satkurier.pl)
▲ Silver TV - záběr z vysílání (foto: satkurier.pl)

Prozatím vysílání běží pod značkou Silver TV a čeká se na získání formálního souhlasu se změnou názvu.

Broadcaster hodlá zahájit oficiální vysílání 1. května. Za projekt vysílacího času bude zodpovídat Biuro Reklamy TVP.

V rámci testů v multiplexu 1 se objevuje další kanál od stejného vysílatele (MWE Networks) - hudební televize Power TV HD. Do zahájení ostrého provozu se mohou objevit testy i dalších stanic společnosti.

Testy Silver TV probíhají ve vysokém rozlišení. Je to první privátní stanice s celostátním kanálem v HD šířený prostřednictvím pozemních vysílačů. Doposud se tím mohla chlubit pouze veřejnoprávní TVP (Telewizja Polska). Ostatní vysílatelé šíří svůj program také v HD ale zatím jen v místních a regionálních testovacích multiplexech.

zdroj: satkurier.pl