Quantcast

100 000 satelitních terminálů Starlink prodaných do 14 zemí

| redakce | tisk

Šéf společnosti SpaceX Elon Musk oznámil, že již bylo prodáno a dodáno 100 000 terminálů Starlink, které poskytují vysokorychlostní satelitní internet obyvatelům 14 zemí. Současně požádala o licenci na poskytování služby Starlink řada dalších zemí.

Šéf společnosti SpaceX dodal, že jen za poslední tři týdny se počet uživatelů Starlinku zvýšil o 10 000. Na konci července měla globální satelitní internetová služba Starlink "pouze" 90 000 uživatelů.

Starlink je projekt satelitního internetu Elona Muska, který buduje obří síť desítek tisíc satelitů, jež mají poskytovat vysokorychlostní přístup k internetu (téměř) kdekoli na světě. Obzvláště těžko dostupné oblasti zahrnují: Austrálii, Kanadu, Grónsko, Antarktidu, Aljašku, Indii, Ruskou federaci atd.

Starlink (foto: SpaceX)
▲ Starlink (foto: SpaceX)

Beta verze této online služby byla spuštěna koncem roku 2020.

Předplatné služby Starlink stojí 99 dolarů měsíčně (cca 2.160 Kč), přičemž tato částka nezahrnuje dopravu, daně, terminál a instalaci satelitní antény.

Sada Starlink obsahuje satelitní anténu, držák, napájecí adaptér a Wi-Fi router. Cena této sady, která je vlastně připojovacím terminálem Starlink, je téměř 500 USD (cca 10.900 Kč).

Nedávno bylo také oznámeno, že společnost Starlink začne zavádět mobilní verze terminálů Starlink, které bude možné používat v letadlech, na lodích, v autobusech a jinde.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články