Československý rozhlas se vrátí speciálním programem
| redakce | tiskV pátek 26.8.2022 se z Košic opět ozve Československé vysílání. RTVS na rozhlasovém programu Rádio Regina a Český rozhlas (ČRo) na stanici Dvojka budou od 6:00 do 9:00 hodin vysílat společný ranní pořad „Ranní Dvojka s Reginou“.
Program je připravený u příležitosti 30. výročí podpisu dohody o rozdělení Československa.

Myšlenka nabídnout slovenským a českým posluchačům společný ranní program vznikla začátkem léta u moderátorů Českého rozhlasu Dvojka - Reginy Květoňové a Dalibora Gondíka. Po několika online poradách připravili rozhlasáci z Rádia Regina Východ a Dvojky živý moderovaný program, ve kterém si zavzpomínají na společný stát a nabídnou posluchačům výhradně slovenskou a českou populární hudbu.
"Co nám rozdělení republiky dalo a vzalo?" To je podtitul programu, ve kterém budou znít vzpomínky, ankety, ranní soutěže a chybět nebudou ani hosté naživo, mezi kterými budou muzikanti Štefan Štec a Tomi Okres.
Moderátory budou Iveta Vaculová a Michaela Slivková Kirňaková z Rádia Regina Východ.
Výjimečné budou i československé krátké zprávy, které budou v 6:00 a 8:00 hodin připravené a odvysílané z Košic ve slovenštině a v časech 7:00 a 9:00 z Prahy v češtině.
Košické studio Rádia Regina se do tohoto projektu připojilo v roce, ve kterém oslavuje své 95. narozeniny.
zdroj: RTVS
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Klíč svatého Petra
20:00 Zvíře
20:20 S čerty nejsou žerty
20:15 Princ a Večernice
20:10 Honza málem králem
20:05 André Rieu v Schönbrunnu
20:20 Byl jednou jeden král
20:00 VIANOČNÝ Lov slov
20:30 Mesto tieňov (3)
20:20 Dovolená s Andělem