Quantcast

WBD a Paramount. Blíží se další velká fúze?

| redakce | tisk

Další velké sloučení na obzoru? Studioví giganti Warner Bros. Discovery (WBD) a Paramount Global jsou v počáteční fázi jednání o sloučení. Vyplývá to z informací ze zahraničních médií.

Podle webu Axios, který jako první se zprávou přišel, by případná sloučená firma mohla lépe konkurovat ostatním streamovacím službám jako jsou například Netflix, Disney+, Prime Video či Apple TV+.

V současné době WBD provozuje svoji streamovací službu HBO Max a Paramount Global SVOD platformu Paramount+.

Pro srovnání: Netflix má celosvětově 247,2 milionu předplatitelů, Paramount+ měl v listopadu 63,4 milionu zákazníků a WBD 95 milionu klientů.

Na českém trhu jsou přítomné obě společnosti - WBD vedle streamovací služby provozuje řadu placených lineárních stanic, včetně Eurosport a Discovery Channel. V plánu má rozšíření svých aktivit i do oblasti volného vysílání - chce spustit bezplatný program Warner TV šířený prostřednictvím satelitu, pozemních a internetových sítí.

Paramount provozuje vedle SVOD služby Paramount+ (v Česku a na Slovensku SkyShowtime jako joint-venture Paramount Global a Comcast/Sky) také placené lineární stanice jako jsou Nickelodeon či MTV. V Česku provozuje i bezplatný program Paramount Network, složený ze seriálů, sitcomů či filmů.

zdroj: Advanced television

Reklama
Vybrané články