Francie ukončí analogové vysílání v roce 2011
| Martin Vyleťal | tiskFrancouzský senát přijal projekt Televize budoucnosti a stanovil datu odpojení posledního analogového pozemního vysílače v zemi. Francie definitivně opustí analog k 30.listopadu 2011. Proces přechodu na digitální vysílání bude probíhat postupně - region po regionu a to od 31.března 2008.
Po odpojení analogového vysílání budou DVB-T sítě pokrývat 95 procent populace, zbývajících 5% dokryje digitální bezplatné vysílání prostřednictvím satelitu. Služba odstartuje v roce 2007.
Senát zároveň rozhodl, že provozovatelé analogových programů TF1, Canal+ a M6 budou moci po odpojení analogového vysílání spustit tzv. bonusový kanál.
zdroj: satkurier.pl
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (1/10)
20:20 Policie Modrava II (2)
20:15 Polabí (78)
20:10 Případ pro zvláštní skupinu (1)
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle II
20:10 Tajomstvá a špióni: Nukleárna hra (3/3)
20:30 Kukučka (3)
20:20 Dvě tváře světa