Dokumentární kanály Documania a Odisea se spojí
| redakce | tiskSpolečnosti Sogecable, vlastník španělské platformy Digital+ a jeden z leaderů španělských operátorů a producentů televizních programů a Multicanal se dohodly na sloučení dokumentárních kanálů Documania a Odisea v jeden velký kanál s dokumentárními filmy. Stanice se stane konkurencí k veřejnoprávní stanici Ducu TVE.
Stanice Documania se vysílá na platformě Digital+ na satelitu Astra (19,2°E) na kmit. 11,318 GHz, pol. V (SR 27500, FEC 3/4) a je kódovaná systémem Nagravision 2 a Seca 2 a také na satelitu Hispasat (30°W) na freq. 11,891 GHz, pol. V (SR 30000, FEC 5/6) v systému Nagravision 2.
Odisea vysílá v kabelové platformě Multicanal v kódu Nagravision 1 na satelitu Hispasat (30°W) na freq. 11,535 GHz, pol. V (SR 24500, FEC 5/6).
Nový španělský dokumentární kanál pod názvem Odisea bude 100% vlastnit Multicanal a kontrolovaný bude ChelloMedia. Po sloučení se stanice Odisea objeví v paketu Digital+ na pozici stanice Documania, ve španělských kabelových a IPTV sítích. Program bude dostupný pro 3,5 mil. španělských domácností.
Nová Odisseia (pro Portugalsko se vysílá pod jiným názvem!) je dostupná pro 1,5 mln portugalských diváků a je také v platformě TV Cabo, Cabovisao a v řadě dalších kabelových sítích. Documania se pro portugalský trh nevysílá.
zdroj: satkurier.pl