Místo pro Vaši reklamu

Platforma Digi TV spustila české stránky

| Tisk

logoDigi TV se již připravuje na další expanzi. Již v září bude nabízet své služby DTH (Direct to home) i pro zájemce z České republiky. V předstihu jsou již k dispozici české stránky (cz.digi.tv), kde zájemci najdou informace o programové nabídce a cenách. Na start českých stránek Digi TV upozornili server parabola.cz čtenáři.

V základní programové nabídce Digi TV pro Českou republiku nebudou chybět všechny programy České televize, tj. ČT1, ČT2, ČT4 Sport a ČT24. Komerční kanály TV Nova a Prima TV v nabídce Digi TV přímo nebudou, divák je může sledovat jen přes terestrickou anténu. Digi TV se s provozovateli privátních televizí zřejmě nedohodla. Pravděpodobně jde o stejný problém, který měla dříve platforma na Slovensku, kde byly zájemci o příjem programů Slovenské televize (Jednotka a Dvojka) odkázáni na klasický pozemní příjem.

Základní nabídka bude dále obsahovat známé kabelové stanice Animal Planet, Cartoon Network, CNN International, Discovery Channel, Discovery Civilisation, Discovery Science, Discovery Travel & Living, Eurosport, Film +, Film Box, Galaxie Sport, Hallmark, Jetix, Minimax / A+, MTV Europe, Music Box, National Geographic, Óčko, Zone Reality, Zone Romantica, Spektrum, Spice Platinum a Sport 1, Travel, VH1, Viasat Explorer, Viasat History.

Základní nabídka Digi TV pro Česko bude celkem zahrnovat 33 programů. Filmové kanály HBO, HBO2 a Cinemax budou k dispozici jen za příplatek - za 240,-Kč (cena vč. DPH). Klienti, kteří budou mít zájem jen o HBO a HBO2 si připlatí 180,-Kč. Stejná cena je stanovena pro prémiový kanál Cinemax.

Z programové nabídky stojí za zmínku zařazení porno kanálu Spice Platinum do Základního balíku (stejně jako na Slovensku). Vysílání bude časově omezeno jen na noc (23:00 až 05:00 hodinu). Stejná programová nabídka bude zahrnovat i specializované kanály Discovery Networks - Discovery Civilisation, Discovery Science a Discovery Travel & Living, které jsou šířeny jen v některých kabelových sítích v Česku a na Slovensku. V plánované nabídce Digi TV naopak chybí např. AXN či slovenský zpravodajský kanál TA3.Instalace a aktivace objednané programové nabídky bude zdarma. Digi TV vysílá svoji platformu na osmi transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W). Signál je kódován systémem Nagravision 2 CAS 6. Pro příjem je zapotřebí set top box od operátora, který je možné si pořídit za 1950,-Kč (vč. DPH) v případě Humax Digi, resp. 1750,-Kč v případě, že se bude jednat o přístroj Hyundai, nebo jej splatit prostřednictvím 3, 6 nebo 12 splátek v průběhu roku. Druhou možností je získání boxu zdarma, pokud zákazník uzavře smlouvu na dobu minimálně jednoho roku.

Satelitní komplet skládající se ze set top boxu a paraboly je možné získat za 2480,-Kč (s přijímačem Humax), resp. 2280,-Kč (Hyundai). Uživatel jej může získat zdarma, pokud uzavře smlouvu na nejméně jeden rok.

Martin Vyleťal

Vybrané články