Digi TV požádala o českou licenci, česká Call TV ji vrátila

| Tisk

Rumunská Digi TV je již velmi blízko vstupu na český trh. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 14.zasedání, které se konalo ve dnech 1. a 2.srpna 2006, se věnovala požadavku o udělení licence Digi TV k provozování placené satelitní televize na území České republiky.

Český regulátor licenci zatím neudělil kvůli určitým nepřesnostem v žádosti. Vyplývá to z tiskové zprávy Rady, kde uvádí, že "vyzvala společnost DIGI Czech Republic, s. r. o. podle ustanovení § 28 odst. 1 zákona č. 231/ /2001 Sb. k odstranění vad přihlášky k registraci ve lhůtě do 30 dnů ode dne doručení".

Firma Digi TV musí proto odstranit vady v příhlášce. Další zasedání je naplánováno na 15.srpna, kdy bude probíhat stávající 14.zasedání. Další se bude konat 29. a 30.srpna 2006. Očekává se, že od září až října bude moci Digi TV nabízet placenou službu i pro zájemce z České republiky.

Digi TV je rumunská placená televize, která získává diváky především bohatou programovou nabídkou a atraktivní (nízkou) cenou předplatného. Začátkem letošního roku platforma expandovala na maďarský trh a v květnu letošního roku pak na slovenský trh, který je určitým mezníkem. Digi TV přenáší pro slovenské abonenty programy v českém jazyce. Pro český trh stačí Digi TV víceméně přidat celoplošné okruhy České televize - ČT1, ČT2 a digitální programy ČT4 Sport a ČT24 a dále programy TV Nova a TV Prima.V České republice budou od podzimu fungovat celkem 3 platformy. Vedle UPC Direct a Digi TV se připravuje ještě třetí platforma na satelitu Astra 3A.

Česká Call TV společnosti CALL TV s.r.o. vysílání nezahájí, vrátila vysílací licenci. Firma chtěla spustit čistě interaktivní program, který by sdílel kanál s filmovým kanálem CS Film v rámci satelitní platformy Czech Link na satelitu Astra 3A (23,5°E). Provozovatel přehodnotil možnosti českého trhu a rozhodl se pro vrácení vysílací licence.

Martin Vyleťal

Vybrané články