TereBox T2

Digi TV potvrdila výměnu karet i v Česku

| Tisk

logo Digi TV Česká republika, po ostatních místních pobočkách provozovatele platformy, zahájí proces výměny přístupových karet Nagravision 2 za novější verzi. Nové dekódovací karty pomohou zvýšit zabezpečení před neautorizovaným příjmem a také umožní zkvalitnit poskytované služby.

Výměna karet Digi TV bude v Česku zahájena v příštím týdnu. Divákům budou vyměněny staré karty Nagravision 2 (bílý potisk) za nové Nagravision 3 s červenomodrým potiskem.

Celý proces bude probíhat přes poštovní služby. Zákazník dostane poštou novou kartu a zpět na firmy DIGI TV zašle v přiložené obálce starou kartu. Součástí dopisu budou i instrukce, jak mají zákazníci v přechodu na nové karty postupovat.

Harmonogram vypínání starého systému Nagravision a příslušných přístupových karet zatím není oficiálně známý. Rychlost přechodu na nový kryptovací systém bude závislý na možných technických problémech na straně vysílací a přijímací. Podle neoficiálních zpráv by měla výměna karet skončit do konce dubna 2010.

Platforma Digi TV působí celkem v šesti zemích střední a východní Evropy včetně České republiky a Slovenska. RCS/RDS, provozovatel služby, zahájil v loňském roce výměnu karet na svém domácím trhu v Rumunsku. Před měsícem byl odpojen starý systém Nagravision u prvních dvou programových služeb - DigiFilm 1 a DigiFilm 2, kde zákazník platí za shlédnutý pořad (PPV - pay per view).

Na konci první dekády tohoto měsíce byla výměna přístupových karet Nagravision oznámena také v sousedním Slovensku. Výměna karet musí proběhnout na všech trzích provozovatele služby. Řada programů je totiž společná pro několik krajinS vypnutím starého kódování na Digi TV bude znemožněn ilegální příjem placeného vysílání. Programy budou k dispozici jen řádným abonentům. Prolomený systém Nagravision způsobuje provozovateli velké finanční ztráty ale také i problémy při jednání s programery při rozšiřování nabídky o další služby.

Digi TV vysílá na transpondérech satelitů Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). V květnu na této pozici začne nabízet své služby jeden z největších konkurentů - UPC Direct.

redakce

Vybrané články