Quantcast
Konference Radiokomunikace

Televize na kartě HD vstupuje na polský trh

| Tisk

logo 17. května 2010 v sídle společnosti Grupa ITI ve Varšavě se konala tisková konference na které zástupce Grupy TVN a generální ředitel ITI Neovision Markus Tellenbach představoval nový produkt - Televize na kartě HD (TNK HD), umožňující polským domácnostem přístup k placené digitální televizi, včetně programů ve vysokém rozlišení.

TNK je obdobou našich platforem CS Link a Skylink. Divák má přístup k několika kódovaným programů bez pravidelných měsíčních poplatků. Vedle nich si může divák objednat balíček placených programů. Programy TNK jsou kódované systémem podmíněného přístupu Conax a přístupová karta pracuje prakticky v jakémkoliv přijímači s licencovaným systémem Conax.

Nabídka TNK se vysílá ze satelitů Hot Bird (13°E) a obsahuje stanice TVN, TVN7, TVN Warszawa, TVP1, TVP2, TVN24, nSport, TVN Turbo, TVN Style, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVP INFO, TVP Sport, Disney Channel, Discovery Channel, TV 4, Kino Polska za poplatek již od 10 zlotých měsíčně. Z těchto stanic jsou TVP1, TVP2, TVN, TV 7 a religia.tv k dispozici i bez pravidelných poplatků bez časového omezení (do roku 2016). Dále má divák možnost přijímat i všechny polské FTA kanály včetně stanic ze zahraničí.

Služba TNK byla uvedena jako doplňkový produkt provozovatele platformy N (Televize Nové Generace) s cílem umožnit polským domácnostem přístup k některým základním a placeným programům bez potřebné smlouvy. Služba se v Polsku těší velké popularitě - má již 524 tisíc uživatelů.

Vlastníkem Televize na kartě HD je společnost Cyfrowy Dom patřící zcela do ITI Neovision. Firma se rozhodla službu radikálně rozšířit. Vyslyšela zejména požadavky diváků po programech ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Nový produkt Televize na kartě HD umožní přístup až k 35 televizním programům, z toho 12 ve v high-definition TV bez smlouvy, pravidelných poplatků. Aktivace služeb je podobná jako dobití kreditu u mobilních operátorů.

TNK HD přichází se 2 novými programovými balíčky - Domowy HD a Domowy HD Premium. V tom prvním jsou dvě HD stanice TVN HD a TVN HD +1. Široká nabídka HD obsahu je až v prémiovém balíčku, který je možné objednat jen s balíčem Domowy HD.


obrázek

Balíček Domowy HD
Obsahuje 25 televizních stanic, včetně TVN ve vysokém rozlišení (TVN HD a TVN HD +1) a dále široký rozsah plnoformátových kanálů jako nr TVN, TVP1, TVP2, TV4 a TVN7, filmové stanice Wojna i Pokój, seriálový AXN či Kino Polska vysílající polské filmy. Balíček dále obsahuje kanály pro děti: Disney Channel, Disney XD a Da Vinci Learning. V paketu jsou také sportovní stanice nSport, EUrosport a TVP Sport, hudební stanice Eska TV. Nechybí ani populární informační kanály TVN 24 a TVP Info a také tématické stanice TVN Turbo, TVN Meteo, CNBC Biznes, Religia.tv a Discovery Channel.

Předplatné balíčku bylo stanoveno na 19,90 zlotých měsíčně.

Balíček Domowy HD Premium
Obsahuje dalších 10 programů ve vysokém rozlišení: TVP HD odvysílá v HD kvalitě například Mistrovství světa ve fotbale z Jižní Afriky, nSport HD je jedinou stanicí v Polsku na které je možné sledovat všechny utkání prestižních fotbalových zápasů Ligy Mistrů. V nabídce nechybí ani Eurosport HD.

TNK HD v rámci prémiového balíčku nabídne i filmový kanál MGM HD s nejlepšími filmy z Hollywoodu a dále produkt SPI International - Filmbox HD. Součástí balíčku Domowy HD Premium bude také přírodopisný kanál Animal Planet HD a jedna z největších světových značek - Discovery HD Showcase a Nat Geo Wild. Hudební nabídku bude zastupovat MTVN HD a dále kanál BBC HD.

Balíček Domowy HD Premium nabízí nejnižší cenu za příjem HD programů na polském trhu. Službu získá zákazník za 19,90 zlotých měsíčně.

Placenou službu TNK HD je možné zaktivovat kdykoliv. Pouze na diváku záleží, kdy si službu zaktivuje. Službu je možné objednat pomocí SMS zprávy. Nikdy nebylo v historii placené televize v Polsku tak jednoduché si objednat přístup k televizním programům.

Pro příjem TNK HD bude dodáván HD set top box nbox HDTV, který začne provozovatel služby nabízet. Přijímač má malé rozměry a spotřebu energie. Přístroj podporuje EPG, přístup do nPortalu (TVN24.pl, Youtube, Allegro či TVN 24 prostřednictvím televizoru), přístup k rozhlasovým stanicím prostřednictvím nRadio či k televizním programům šířené v rámci DVB-T.


obrázek
Set top box má také unikátní funkci PVR Ready (komerčně bude nabízena od 1.9.2010) a umožní záznam televizního vysílání na připojený hard disk do USB rozhraní. Cena přístroje byla stanovena na 299 zlotých.Službu TNK HD bude nabízet více než 200 prodejních míst po celém Polsku, včetně řetězců jako Avans, EURO RTV AGD, Neonet, Media Expert, Media Markt, Saturn Planet, Partner RTV AGD, MIX Electronics a dále prodejci se satelitní technikou.

Prodej TNK HD bude zahájen 21.5.2010 a díky tomu budou mít diváci možnost sledovat MS ve fotbale v HD kvalitě. Komerční start projektu včetně všech funkcí je naplánován na 1.9.2010.

Karta TNK HD za 99 zlotých umožní přístup k programovým balíčkům Domowy HD a Domowy HD Premium po dobu tří měsíců. Cena celého kompletu - přijímač s kartou byla stanovena na 398 zlotých.

podle satkurier.pl

redakce

Reklama
Vybrané články