TereBox T2

TV Fanda startuje na satelitu i v kabelu

| Tisk

logo V sobotu 14.7.2012 v 16:00 hodin startuje další kanál TV Nova s názvem Fanda. Stanice je šířena některými kabelovými a satelitními operátory a jejich počet by se měl postupně rozšiřovat po dohodě s jednotlivými poskytovateli platforem. Tento netradiční termín pro spuštění nového kanálu si Nova zvolila u příležitosti konání jednoho z nejočekávanějších zápasů letošního roku - boje o boxerský titul WBO v supertěžké váze: David Haye versus Dereck Chisora. Přímý přenos je naplánován na 22:00 hodinu.

Prvním pořadem na TV Fanda bude v 16:00 hodin německo-britsko-český válečný film podle skutečné události z roku 2007 s názvem "Rudý baron". V hlavním vysílacím čase ve 20:00 hodin na diváky čeká český film inspirovaný životním příběhem Jiřího Kajínka.

TV Fan? Da!

Projekt nového kanálu pro muže vznikal pod pracovním názvem "Kanál 5". Právě na tento název byla společnosti CET 21 udělena televizní licence pro terestrické a kabelové vysílání na konci srpna loňského roku. Ještě před startem provozovatel požádal o změnu názvu na "TV Fanda". Nový název Fanda má plně vystihovat pro koho je nový kanál určen - pro fanoušky, kteří se baví a žijí napětím, hrou, zábavou, vzrušením, adrenalinem, soutěžemi, výkony, akcí a v neposlední řadě erotikou. Cílovou skupinou jsou muži ve věku 25 až 45 let.

Program TV Fanda bude složen ze 6 žánrů - sportu, seriálů, filmů, bojových sportů, dokumentů a erotiky. Ze sportovních přenosů se mohou diváci těšit na přenosy z české fotbalové Gambrinus ligy, UEFA Europa League, hokejové Topsport Extraliga a dále Moto GP, ATP Tour či European Poker Tour. Z bojových sportů na Wrestling, K.O. Night Show, MMA Fighting. Z filmů Fanda divákům naservíruje například tituly Kajínek, Krvavý diamant, Casino Royale, Temný rytíř, Zachraňte vojína Royana, Stealth: Přísně tajná mise, Resident Evil: Zánik či Ghost Rider.


obrázek
Fanda nezapomíná ani na fanoušky seriálů. Diváci uvidí 24 hodin VII, Útěk z vězení IV, Kriminálka New York V, Hranice nemožného, Hvězdná brána: Atlantida, V či South Park.

Z dokumentárních snímků to budou například Stěhování ve velkém, Letecké katastrofy, Osudná hodina, Tuningové válka, Smrtící válečníci, Mega transporty či Akta Z.

Zájemci o erotiku se mohou každý všední den ve 22:00 hodin těšit na zpravodajskou relaci se spoře oděnými moderátorkami RedNews či magazíny Playboy a Hotel Lolitas.


obrázek
Obrázek: Letní programové schéma TV Fanda

Z pohledu do programu je zřejmé, že Fanda bude čerpat z programové knihovny hlavního kanálu TV Nova. V hlavním vysílacím čase až 50 procent prostoru vyplní premiérové tituly. Program Fandy je sestaven jako neplacený program.

Distribuce programu TV Fanda

Společnost CET 21, provozovatel nového kanálu Fanda si zajistila distribuční trasu na satelitu Astra 3B na pozici 23,5°E. Tedy na družici, kde vysílají i jiné programy pro zákazníky satelitních služeb T-Mobile Televize, Skylink a CS Link . O distribuci signálu se stará německá společnost Media Broadcast, která má již zkušenosti s distribucí českých programů - zajišťuje modulaci Nova Sport (SD) a také ČT HD.

TV Fanda je neplacený program a je dostupný pro všechny zákazníky všech tří zmíněných platforem bez dalších poplatků. Pro sledování stanice je zapotřebí stanici naladit zadáním níže uvedených parametrů. Na set top boxech s funkcí Fast Scan je program umístěn na pozici 9 (Skylink), v případě T-Mobile na 7. pozici.

technické parametry - platformy Skylink, CS Link a T-Mobile Televize:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,973 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 5/6
norma: DVB-S
modulace: QPSK
CA systémy: Irdeto, CryptoWorks
umístění: základní bezplatná nabídka
Upozornění: K 1.9.2012 zavádí majitel satelitních platforem Skylink a CS Link tzv. servisní poplatek ve výši 29,-Kč měsíčně, který budou muset platit někteří diváci neplacené nabídky.


V pátek 13. července 2012 v poledne - zhruba den před startem stanice - bylo testovací vysílání TV Fanda zařazeno i do české nabídky mezinárodní placené televize Digi TV provozovatele RCS/RDS. Stanice je součástí základního balíku programů.

technické parametry - platformy Digi TV:

satelit: Intelsat 10-02 (0,8°W)
kmitočet: 12,607 GHz
polarizace: vertikální


SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK
CA systémy: Nagra Media Access (tzv. Nagravision)
umístění: základní nabídka

TV Fanda je od svého startu dostupná také v nabídce kabelové sítě UPC Česká republika i v IPTV platformě O2TV společnosti Telefónica ČR. V digitálním terestrickém vysílání program Fanda nebude (zatím?) dostupný.

Martin Vyleťal

Vybrané články