Prima KRIMI zařazena do nabídky Skylinku

| Tisk

logo Programová nabídka satelitní platformy Skylink se rozšířila o nový seriálový kanál Prima Krimi. Stanice zahájí pravidelné vysílání na velikonoční pondělí 2.4.2018. Zkušební vysílání je možné naladit již dnes. Testovací vysílání Prima KRIMI obsahuje promo smyčku. Jde o jiný obsah než je dostupný v DVB-T, kde je z kapacitních důvodů (čeká se na vypnutí ČT:D/ČT art) šířena jen statická obrazovka.

Kanál Prima Krimi je zaměřen na krimi seriály. První večer bude ve znamení televizní premiéry mezinárodně oceňovaného filmu Dívka ve vlaku s Emily Bluntovou v hlavní roli. Diváci se dále mohou těšit na klasické kriminálky, jako je Odpadlík, Closer: Nové případy, Julie Lescautová či Policie - New York. Večery budou naplněny napětím, které přinesou americké krimiseriály, jako např. Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Sběratelé kostí, Vraždy v Midsomeru či Myšlenky zločince.

Prima Krimi je v pořadí osmým kanálem provozovaný společností FTV Prima po hlavní stanici TV Prima, mužské stanici Prima COOL, ženské Prima LOVE, dokumentární Prima ZOOM a filmové Prima MAX. Pro zákazníky Skylinku provozuje FTV Prima časově posunutou verzi hlavního programu Prima +1 HD a na Slovensku se vysílá mezinárodní kanál Prima PLUS.

Pod značkou Prima se vysílá ještě zábavní kanál Prima Comedy Central, který ale provozuje Viacom International Media Networks (VIMN) a FTV Prima této stanici jen propůjčuje značku a zajišťuje prodej reklamního času.

technické parametry - Prima KRIMI:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
frekvence: 11,876 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Test


service ID: 13212
video PID: 7221 (MPEG-4/SD)
audio PID: 7222 (MPEG)
CA systém: Irdeto (CAID 0624), Viaccess Orca (CAID 0500/051910)

Program Prima Krimi je zakódován systémy Irdeto (CAID 0624) a Viaccess Orca (CAID 0500). Znamená to, že program není dostupný na ICE kartách Skylinku v režimu CryptoWorks (CAID 0D96).

V první fázi je signál Prima Krimi dostupný jen na interním okruhu - tedy jen na některých kartách operátora. Jakmile bude signál řádně prověřen, bude zpřístupněn všem zákazníkům Skylinku.

redakce