Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
10.01.2008, 22:02.48

Parabola 105 Gibertini

Mám dotaz poznám na kvalitě signálu když koupím 105 Gibertini nebo stačí obyč AL 105 parabola.....OP 810 + SG2100 LNB 0.2
Je opravdu ta Gibertini tak dobrá?......
uživatel
peta
10.01.2008, 22:06.22

RE: Parabola 105 Gibertini

Je dobrá,ale veliký rozdíl nečekej.
uživatel
milord
10.01.2008, 22:09.59

RE: Parabola 105 Gibertini

zajímá mě zda utácet za kvalitní parbolu nebo stačí na OP 810 + SG2100 obyč parabola......chci točit a co nejvíc na E+W co umožní motor......
uživatel
peta
10.01.2008, 22:12.49

milord

ma plnu pravdu.
uživatel
jukon
10.01.2008, 22:16.49

RE: Parabola 105 Gibertini

rozdil spoznas pri hranicnich hodnotach (slabe signaly), tam te dobre serizena Gibertinka nesklame.
uživatel
blik
11.01.2008, 01:25.02

RE: Parabola 105 Gibertini

jo rozdíl poznáš okamžitě v pěněžence a jinde ne
uživatel
pierrepetr
11.01.2008, 08:33.45

RE: Parabola 105 Gibertini

Gibertini je dobra parabola, hlavne co se tyce masivniho provedeni. Co se tyce zisku bude to obdobne jako u jinych typu. Taky sem od ni cekal vic.
uživatel
a bb c
11.01.2008, 08:40.10

RE: Parabola 105 Gibertini

Kdybyste četli, nečekali byste, píšu to tady několik let. Gibertini jsou výborné paraboly, ale většina normálních uživatelů nikdy nevyužije to, čím jsou dobré.
Pro běžné spotřebitele v české kotlině na motor stačí klidně FE 105 cm za cca 1000 Kč. Gibertini nezpůsobí žádnou reálnou změnu u Digitálního příjmu u nás běžných stanic. Kdybyste u nás chtěli DX, tak si kupte aspoň 140 cm nebo lépe něco kolem 200 cm, ať dosáhnete na BBC a další věci.
Ani trvanlivost ani váha nejsou velký argument.
Kdybyste třeba měli chalupu někde Rumunsku a chtěli tam chytat CSlink a museli to schovávat při odjezdu apod. tak v takových místech má smysl uvažovat o Gibertini. (Příklad nemyslím konkrétně, jenom způsopb úvahy).
uživatel
Antonín
11.01.2008, 10:32.32

RE: Parabola 105 Gibertini

S tým Rumunskom to nebola zlá úvaha , sú použitelné aj v južnejších lokalitách...
Má to žial pre nás neblahé dôsledky...Aby sa dal nastaviť väčší elevačný uhol je paraboloid zbytočne ďaleko od stožiaru a to znižuje tuhosť úchytu z tenkého plechu. U fí 80 cm extra pruží.
Navyše oproti ostatným , je pri rovnakej elevácii menej kolmo voči zemi...(sneh)
Inak OK.
uživatel
P 222